Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Sniego gėlės nuklojo “Musinukus 2013”

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos autorės

Jau tapo tradicija, kad Musninkai metus baigia “Musinukų” apdovanojimais. Ši šventė suburia tuos, kuriems nesvetima daina, šokis, saviveikla. Šie “Musinukai” jau devintieji. Kartu savo dešimtmetį Musninkuose šventė ir jų sumanytoja Dalia Kiaulevičiūtė. Ji ir pradėjo šventę daina apie žiemą, juk ir šio renginio tema – sniego gėlės.

Dalia priminė, kad pats pavadinimas kilo ne iš Musninkų ar upeliuko Musės pavadinimo. Tai tik atsitiktinumas. Pavadinimas – zyziančios Dalios sinonimas. Juk, kaip ji pati sakė, zyzia tol, kol prikalbina žmogų ateiti į saviveiklą. Musių apdovanojimo ceremonijoje Daliai talkino šaunieji Gita Minderytė ir Domas Rolis.

Pirmoji nominacija – “Barbė devyndarbė”. Apie nominantę Daivą Balandienę kalbėta, kad ji nuolat bėga, kad talkina saviveiklai visus 10 metų ir niekada nepasako NE. Nominantei savo dainą skyrė Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos kvartetas – Gita, Aušra, Domas ir Stasys – susibūrę iš idėjos ir savo dainomis papuošiantys ne vieną Musninkų ir rajono renginį. O nominantės Daivos ruošti gimnazistai pašoko neseniai statytą, bet ypatingai Musninkiečių pamėgtą šokį.

Antroji nominacija  – “Metų šviesa”. Nominantės vardas skamba Musninkuose, rajone, pasaulyje. Tai Aldona Ragelskienė. Štai tik šventės metu moteris sužinojo, kodėl šiemet nebuvo paprašyta gaminti “Musių”. Ponios Aldonos garbei dainavo ypatinga renginio viešnia – puikioji Eliza (Violeta Bakasėnienė), kuri ką tik nužengė nuo stebinantį pasisekimą turėjusio miuziklo scenos. Reikia pripažinti, kad Violetos balsui Musninkų kultūros namų salė maža – langai drebėjo nuo jos balso, kuris vietomis buvo labai sodrus ir net rūstus, vietomis – švelnus ir mielas, o vietomis gaidos šokteldavo ligi aukštybių. Žiūrovai klausė nuščiuvę. O Dalia garsiai pamąstė: “gal reikėtų pasikviesti visus aktorius ir spektaklį parodyti Musninkuose?” Pati Aldona Ragelskienė neatsiliko – ji į renginį atėjo su staigmena. Savo 60-mečio proga kartu su vyru Gediminu artimiesiems parengė Tango. Šį šokį pora dovanojo ir “Musinukų” svečiams. Žiūrovams taip patiko šokis, kad plojo atsistoję.

Trečioji nominacija – “Metų rėmėjas”. Juo šiemet tapo UAB “Underhill baltic” diektorius Kęstutis Pakalnis. Kadangi nominantas šventėje dalyvauti negalėjo, ant gražios vazos nusėdusi Musė jį pasieks vėliau. Dalia pasakojo, kad nominantas yra didelis Domo Rolio gerbėjas. Todėl buvęs saviveiklininkas, dabar pas profesionalius mokytojus besimokantis dainuoti, į profesionaliąją sceną žengiantis ir net “Dainų dainelės” konkursui besiruošiantis Domas Rolis savo dainą skyrė būtent K.Pakalniui. Mažoji Karolina Liutkutė, dar tik žengianti pirmuosius žingsniukus scenoje, deklamavo eilėraštį, o jau anksčiau  minėtas kvartetas dainavo apie gerumą.

Ketvirtoji ir pagrindinė nominacija “Metų saviveiklininkas”. Kaip pasakojo renginio vedėja, tai pirmas kartas, kai Musę gauna ją jau gavęs žmogus. Bet juk negalima nepagerbti žmogaus, kuris 10 metų diena iš dienos eina į repeticijas ir nė vienos nepraleidžia. Tai ypatingas atsakingumas, kuris negali būti nepastebėtas. O tas atsakingas žmogus – Aušra Urbonavičienė, dirbanti Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje mokytoja. Turbūt kiekvienam tėvui malonu žinoti, kad toks atsakingas žmogus moko jo vaikus. Aušra ne tik pati dalyvauja saviveikloje, bet atsivedė vyrą ir vaikus. Tiesa, vaikai jau užaugo ir paliko Musninkus.

Dar vieną apdovanojimą – vazą, bet kiek kitokią, gavo Meilė Survilienė, kuri yra dešinioji ranka organizuojant bet kokį renginį Musninkuose. Šioms šaunioms moterims vėl dainavo Violeta Baksėnienė.

Penktoji Musė tradiciškai siriama seniūnijos. Šiemet Seniūnė Birutė Jankauskienė apdovanojo ūkininką Valentiną Manionį, kuris niekada neatsisako, kai reikia pagelbėti seniūnijos kasdieniniame gyvenime. Jo garbei dainavo dar vienas svečias – energingasis Andrejus. Dalia, pristatydama jį, pasakojo, kad jaunas įspūdingo stoto vyras yra iš Ukrainos, bet vedęs lietuvaitę. Jo pietietiškas temperamentas užbūrė žiūrovus.

Dovanėlės įteiktos ir kiekvienam, kuris savo darbu prisidėjo prie scenos puošybos, saviveiklininkų vaišių ruošimo.

Galiausia į sceną pakviesti ir patys saviveiklininkai. Moterų ansamblis dainavo vietinės poetės Vidos dainą (ji taip pat dainuoja ansamblyje). Kadangi ši daina skamba Musninkuose ne pirmą kartą ir dauguma ją jau spėjo įsiminti – ansambliui pritarė visa salė. O tuomet į salę pakilo didžiulė kapela, vadovaujama Zigmo Mikolajūno. Stebėtina tai, kad kapeloje  groja ir gimnazistė, ir net pensijinio amžiaus žmonės.

Žinoma, neužmiršta ir renginio sumanytoja. Dešimtmečio Musninkuose proga ją sveikino kolegė iš Kiauklių Asta Amankavičienė, iš Vileikiškių Janina Jankauskienė, ugniagesių vardu Vidmantas Verikas. Sveikinimo žodžius tarė ir svečiai: rajono meras Vincas Jasiukevičius, administracijos direktorė Elena Davidavičienė, kurios šypseną Dalia pavadino puse renginio sėkmės. Visus pasveikino ir seniūnė Birutė Jankauskienė, Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė. Prizus nominantams įteikti buvo pakviesti garbingieji renginio svečiai.

Dalia pripažįsta, kad nė vienas renginys neįvyktų, jei nebūtų rėmėjų. O jų šiemet išties daug: Musninkų vietos veiklos taryba, UAB “Underhill baltic”, UAB “Šimista”, Musninkų kaimo bendruomenė, Martynas Urbonavičius, ūkininkai Jankauskai iš Vileikiškių. Jų dėka įsteigti prizai saviveiklininkams ir visiems pagalbininkams. Po apdovanojimų apsidairius, salėje dauguma rankose laikė vienus ar kitus apdovanojimus.

Šventę vainikavo Musninkų kaimo bendruomenės dovanotas didžiulis tortas.

P.S. Štai ir paskutinio 2013 metų renginio aprašymas prieš Jus, brangūs skaitytojai! Garbingai juo papildysime Krašto naujienų metų aprašą. O šiais, 2014 metais, visiems aktyviems rajono gyventojams linkiu naujų renginių, naujų idėjų, kūrybinio polėkio! Tikiuosi, ne kartą susitiksime!

Pagarbiai, redaktorė Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]