Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Startas buvo sėkmingas!

io0kdg17141

Esu Izabela Daržinkevič. Šiuo metu dalyvauju Europos Sąjungos fondo finansuojamame projekte ,,Pasitikėk savimi“, kurį įgyvendina Lietuvos darbo birža. Projektas buvo parengtas jauniems žmonėms, kurie šiuo metu yra užsiregistravę Darbo biržoje ir pasimetę gyvenime, nori kažką pakeisti.

Projekto tikslas – skatinti jaunimo integraciją į darbo rinką ir / arba švietimo sistemą, teikiant socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje paslaugas, pasitelkiant nevyriausybinių organizacijų patirtį.

Per 3 mėnesius jaunuoliai pažins save dar giliau ir bandys palaužti savyje tai, kas trukdo gyventi ir pildyti svajones.

Esu gana aktyvus žmogus, nebijantis naujovių, bet atsitiko tas kas atsitiko ir atsidūriau Darbo biržoje. Iš savo koordinatorės gavau pasiūlymą sudalyvauti tokiame projekte ir mielai sutikau. Taigi sausio pradžioje projektas prasidėjo. Per susirinkimus dirbdami grupėje (10 žmonių) diskutavome, kas tai yra motyvacija ir demotyvacija, kas tai yra stereotipai ir lyderystė, bei aptarėme, ko mums reikia siekiant savo tikslų.

Kiekviename susitikime aptariama nauja tema. Jau susitikimome su Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Jekaterina Grinevič, kuri mus informavo apie jaunimo situaciją ir galimybes Šalčininkų rajone, taip pat sausio 29 d. į mokymus atvyko Paulius Rakštikas (MRU psichologijos lektorius). Paskaitos tema –,,Komforto zona“. Kaip paaiškėjo, yra trys zonos, kuriose atsiduria kiekvienas žmogus: komforto zona, įtampos ir nervingumo zona, bei panikos zona. Pirmoji zona – tai visos veiklos bei vietovės, kur žmogus nesijaučia susinervinęs, o atvirkščiai jam ramu ir gera (pvz. namai ar draugų būrys). Antroji zona – įtampos zona, kai žmogus pradeda nervintis ir nesijaučia patogiai (pvz. reikia kalbėti išmoktąja kalba, kurios lygis nėra patenkinamas). Trečioji zona – panikos zona, kaip jau ir pats pavadinimas pasako, prasideda panika, žmogus pasimeta ir daro neapgalvotus veiksmus (pvz. klaustrofobija). Kiekvienas iš mūsų dabar yra vienoje iš šių trijų zonų. Pasak psichologų, antrojoje įtampos/nervingumo zonoje žmogus mokosi ir tobulėja. Šioje zonoje žmogus bando save perlaužti ir išmokyti kažko naujo ir išplėsti savo komforto zoną.

Taip pat diskutavome, kas yra sėkmingas žmogus. Kiekvienas dalyvis galėjo laisvai išreikšti savo nuomonę bei palyginti ją su psichologų išvada. Taigi sėkmingas žmogus – veiklus žmogus. Kaip tik tokie žmonės yra gana atkaklūs ir siekia savo tikslų. Pirmas projekto mėnuo suteikė daugiau pasitikėjimo savimi ir stimulą kažko imtis. Kiekvienas susitikimas labai motyvuoja judėti tik į priekį, nesustoti pusiaukelyje ir siekti savo tikslų. Susitikimas su Pauliumi Rakštiku privertė mane veikti, nes juk kiekvienas nori būti sėkmingas, taigi lyg ir gavome sėkmės receptą. Dar du mėnesiai projekte ir turbūt tikrai žinosiu, ko noriu ir kaip tai padaryti.

Visa tai neįvyktų be Šalčininkų rajono projekto „Pasitikėk savimi“ koordinatorės Editos Mackevič ir Meno mylėtojų asociacijos „Ateities jaunimas“ prezidentės Irinos Rodevič bei kitų žmonių, kurie norėjo mums pagelbėti ieškant savęs.

Dabartinis mano gyvenimo šūkis yra ,,Tiktai į priekį ir tiktai judėjimas“. Kiekvienas stabtelėjimas – tik atsikalbinėjimas ir kenkimas sau. Tokiais atvejais nieko neveikiant Jus kenkiate sau ir gadinate savo gyvenimo valandas tiesiog gulėdami ir spoksodami į monitorių. Veikite ir nesvarbu kiek Jums metų, niekada nevėlu mokytis ir atrasti kažką naujo.

Šalčininkų rajono „Pasitikėk savimi“ projekto dalyvė Izabela Daržinkevič.

Daugiau nuotraukų www.salcininkai.lt.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni + vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]