Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Studentai su negalia kviečiami teikti paraiškas tikslinėms išmokoms gauti

825Prasidėjus pavasario semestrui studentai su negalia savo aukštosioms mokykloms gali pateikti dokumentus tikslinei išmokai (520 Lt per mėnesį) gauti. Šios išmokos yra skiriamos studentams, kuriems nustatytas 45 proc. ir mažesnis darbingumo lygis. Parama skiriama siekiant padengti nors dalį papildomų išlaidų dėl negalios, kurios atsiranda studijuojant. Europos socialinio fondo remiamą projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“ įgyvendina Valstybinis studijų fondas su partneriais – 36 Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

Tikslines išmokas studijų prieinamumui gerinti gali gauti visi Lietuvos studentai, neatsižvelgiant į tai, ar jų aukštoji mokykla yra projekto partnerė. Šia parama studijoms jau pasinaudojo 1234 studentai su negalia. „Studentai turėtų atkreipti dėmesį, kad parama yra skiriama tik vienam semestrui ir neužmiršti pateikti naujo prašymo, jei nepasikeitė jų sveikatos būklė“ – sakė projekto vadovė Ilona Jacob.

Studentai, norintys gauti tikslinę išmoką, nustatytos formos prašymus turi pateikti savo aukštosioms mokykloms. „Kiekviena aukštoji mokykla pati nustato dokumentų priėmimo terminus, todėl studentai turėtų nedelsti ir vos prasidėjus pavasario semestrui kreiptis į atsakingus asmenis. Jų sąrašas yra paskelbtas projekto tinklapyje www.studijuoktobulek.lt“ – informavo projekto vadovė.

Tikslinės išmokos skiriamos pirmą kartą atitinkamoje studijų pakopoje studijuojantiems studentams, kurie neturi akademinių skolų, yra Lietuvos piliečiai arba deklaravę nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje ir turi nustatytą 45 proc. arba mažesnį darbingumo lygį.

Studentai su negalia, dėl kokių nors aplinkybių nespėję ar negalėję pateikti prašymo per aukštųjų mokyklų nustatytus terminus, tą padaryti gali ir vėliau, tačiau parama atgaline data nebus skiriama. Ji bus skirta nuo to mėnesio, kai aukštoji mokykla pateiks papildomą sąrašą.

Projektas bus vykdomas ir studentai paramą galės gauti iki 2015 m. pavasario semestro pabaigos. Projekto internetiniame tinklapyje www.studijuoktobulek.lt rasite prašymo formą ir daugiau informacijos.

Parengta  pagal Mildos Papinigienės (Valstybinis studijų fondas) ir BNS Spaudos centro pranešimus.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ trys = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]