Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarptautinis projektas Širvintų rajone

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės ir Antonio Perera

Turbūt nieko nėra gražesnio, kai skirtingų tautų žmonės susirenka kartu, bendrauja, dalijasi savo patirtimi, šoka ir dainuoja. Musninkus jau ne pirmą kartą aplanko svečiai iš tolimosios Turkijos – Baltijos-Turkijos akademijos studentai. Teisybės dėlei derėtų parašyti, kad šios gražios draugystės iniciatorė – Živilė Jankauskaitė. Mergina Musninkuose gimė ir augo, mokėsi mokykloje, čia seniūne dirba jos mama. Tad kur daugiau, jei ne į gimtąjį miestelį kviesti svečius.

Net kalba netapo barjeru bendraujant – vienos viešnios kalba angliškai, kitos rusiškai, šias abi kalbas moka ir mūsų rajono jaunimas. Ko nepavyko pasakyti, patalkino Živilė, kuri puikiai kalba angliškai.

Kiekvienas patiekalas tapo atradimu visoms dalyvėms. Juk aptarti ne vien receptai, bet ir su patiekalu susijusios tradicijos, juokai, prietarai. Pasirodo, jei turkė nemoka gražiai susukti SARMA,  tai ištekėti jai galimybių labai nedaug. O kokio storumo jį susuksi, toks vyras bus. Kiek tokių suktinukų reikia susukti, kad pamaitintum šeimą? Nei daug, nei mažai – pilną didžiulį puodą!

Nedrąsiai mūsų moterys dorojo jūrų gėrybes ir stebėjosi ispanės rankų miklumu.

Kelias valandas vykęs gamybos procesas nenuvargino dalyvių. Padengtas stalas, neragautų patiekalų skoniai užbūrė visus. Čia pat buvo bendraujama, lyg ne svetimi, o seniai nesimatę bičiuliai būtų susitikę. Na, susitikę visi jau buvo: ir per Musninkų bendruomenės dešimtmetį, ir poezijos vakare Musninkuose, kur skaitė ir nagrinėjo turkų ir Širvintų rajono rašytojų kūrybą. Kol visi mokosi naujo turkų šokio, pasikviečiame į šalį Živilę Jankauskaitę ir paprašome pakomentuoti renginį:

Živile, gal galėtumėte papasakoti, koks tai projektas?

Baltijos – Turkijos akademija BALTURKA vykdo projektą, kurio metu susipažįstama su skirtingų kultūrų papročiais. Kadangi pas mus dauguma turkų, tai mokomės gaminti jų patiekalus. Pasikviečiame kitų šalių studentus ir visi kartu gaminame. Dabar esame pasikvietę savanorę iš Ispanijos Noelia Molero Gomez ir fotografą Antonio Perera. Noelia rodo, kaip gaminti ispaniškus patiekalus. Kartais gaminame ir kitų pasaulio virtuvių patiekalus.

Kodėl pasirinkote Musninkus?

Sužinojome, kad Musninkuose vyksta maisto gamybos kursai, kur merginos mokosi gaminti. Todėl kilo mintis, kad ir turkų merginoms, ir musninkietėms bus smagu pasidalinti receptais ir pabendrauti. Tokia ir buvo idėja – kad vieni iš kitų kažko išmoktų.

Ką gamino turkai?

Turkės merginos gamino SARMA. Tai – ryžiai su prieskoniais įsukti į vynuogių lapus. Patiekalas panašus į lietuvių balandėlius. Tik kadangi turkai nevalgo mėsos, tai ir jų patiekalas kiek kitoks. Gamybos procesas užima labai daug laiko, kadangi vynuogių lapai maži, o susukti reikia gražiai. Turkijoje maistas yra labai svarbus, todėl turkų moterys turi mokėti gerai gaminti, kad ištekėtų.

Ką gamino Ispanijos atstovai?

Pagal Europos savanorių tarnybos projektą atvykusi Noelia parodė kaip gaminti tradicišką PAELLA. Tai – patiekalas su jūrų gėrybėmis: ryžiai, žirneliai, midijos, krevetės, kalmarai. Kadangi Lietuvoje nėra jūrų gėrybių valgymo tradicijos, pagalvojome, kad lietuvaitėms bus įdomu ir kartu gaminti, ir paragauti.

Ką gamino lietuvės?

Lietuvės gamino balandėlius su ryžiais ir pievagrybiais. Šis patiekalas labai patiko ispanei. Jos mama domisi pasaulio virtuvėmis ir prašė parvežti lietuvišką receptą. Musninkietės kepė ir ragaišius. Tokius aš ir pati pirmą kartą mačiau, kadangi jie gaminami Šiaurės Lietuvoje. O visus sušildys trinta grybų sriuba.

Po linksmybių visi atsisveikino. Bet šį kartą atsisveikinta iki greito susitikimo. Juk dar tiek daug galima nuveikti kartu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni + = septyniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]