Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Teatras ugdo ir moko

iurbvd10014„Teatras – tai menas pavaizduoti gyvenimą, talentingas aktorius – vienintelis scenos valdovas.“

K. Stanislavskis

2014 m. sausio 14 dieną Lietuvos Rusų dramos teatre baigėsi respublikinis projektas „Atviros kultūriniam paveldui daugiakultūrinėje visuomenėje asmenybės ugdymas per rusų literatūrą“, kuris buvo skirtas rusų dramaturgo klasiko A. Ostrovskio 190-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti. Vaidindami A. Ostrovskio pjeses savo aktorinius sugebėjimus teatro scenoje parodė Klaipėdos, Vilniaus, Vilniaus rajono moksleiviai. Žiūrovai padovanojo daug aplodismentų jauniesiems atlikėjams, suvaidinusiems žymiąsias rusų dramaturgo pjeses: „Bekraitė“, „Balzaminovo vedybos“, „Savi žmonės—susitarsim“, „Audra“, „Pelninga vieta“ ir „Snieguolė“.

Projekte dalyvavo ir Vilniaus r. Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos III A klasės moksleiviai. Mokiniai vaidino pjesę „Pelninga vieta“. Buvo įdomu juos stebėti visus 4 mėnesius, kol vyko repeticijos. Moksleiviai-aktoriai nuodugniai nagrinėjo gautų personažų charakterius, stengėsi perprasti savo herojus. Mačiau, kaip jie keičiasi gilindamiesi į A.Ostrovskio pasaulį. Mokiniai net nepastebėjo, kaip atitolau ir „nusikėliau“ į „antrą planą“. Jie patys tapo režisieriais, ginčijosi, rinko argumentus, įrodinėjo savo tiesas. Tai buvo visiškai kitokie mokiniai. Jiems nereikėjo prisiminti rusų kalbos taisyklių, bijoti neteisingai atsakyti į užduotą klausimą. Palaipsniui jie tapo aktoriais ir A.Ostrovskio pjesės herojais. Vieną dieną mokiniai man pareiškė, kad nors pjesė parašyta XIX amžiuje, bet aktuali ir šiandien. Mačiau, kaip degė jų akys, kai rinkosi Lietuvos kino studijoje drabužius savo personažams.

Be jokios abejonės, projekto kulminacija buvo finalas – profesionali teatro scena. Jaunieji aktoriai iš tikrųjų tapo scenos valdovais. Viskas buvo tikra – kostiumai, grimas, prožektoriai, muzika. Juos supo stebuklingas teatro pasaulis. Jie jautė, kaip jaudinasi kitų mokyklų atstovai ir jaudinosi patys. Mokiniai žinojo, kad vaidybą vertins jų tėvai, mokytojai, draugai, ir jie negali nuvilti manęs bei savo gimnazijos. Iš jų laimingų veidų supratau, kad tokia kūryba padeda jiems atsiskleisti kaip asmenybėms. Jie dar patys nesuvokė, kad išmokę mintinai pjesės tekstą, ne tik praplėtė savo žodyną, išmoko taisyklinga tarti sudėtingus rusų kalbos žodžius, bet ir susimąstė apie garbės, orumo ir kyšininkavimo supratimą. Mokiniai suprato, kad laimės negalima nusipirkti. Šito juos išmokė rusų dramaturgas A.Ostrovskis ir šis projektas, kuriame mums teko garbė dalyvauti.

Vaidinime dalyvavo: Edvinas Seget, Jurgita Šalkauskaitė, Tomas Alijošius, Alisa Pozniak, Emilija Rogoža, Gabriela Blaževič, Elena Potapova, Viktorija Jarmolkovič, Jolianta Bartoševič, Dominykas Okas, Artūras Beliajevas, Andrius Aleško, Gabriela Jaševskaja.

Vilniaus r. Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos
Rusų kalbos mokytoja ekspertė
Irina Aniukštienė.
Daugiau nuotraukų www.vrsa.lt.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas × devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]