Siūlomas nemokamas maitinimas priešmokyklinukams ir pirmokams    Skelbiame konkursą „Mano laimikis“    Kas yra Visa Waiver Programa ir Visa Waiver šalys?    Derliaus šventėje gausybė nominacijų, apdovanojimų ir prizų protmūšio laimėtojams    Tiesioginis valdymas Širvintų rajono savivaldybėje kol kas neįvedamas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vasario 16-osios akcija įgauna pagreitį

6886225603_30f177986c_b

Penktadienis, sausio 31 d. (Panevėžys). Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai!” prisijungė ir Lietuvos kultūros sostine tapęs Panevėžys. Prezidentė apsilankė Panevėžio lėlių vežimo teatre, kuriame, prisidedama prie Panevėžio kraštotyros muziejaus iniciatyvos, parašė sveikinimą Lietuvai artėjančių 96-ųjų Valstybės atkūrimo metinių proga.

„Visiems Lietuvos žmonėms linkiu sėkmės ir ištvermės kuriant savo Lietuvos ateitį”, – rašoma Prezidentės sveikinime.

Išradingo Vasario 16-osios minėjimo idėjos plaukia iš visos Lietuvos. Šventinis Lietuvos valstybės atkūrimo žemėlapis sparčiai pildosi. Vasario 16-ąją švęsti ypatingai ruošiasi bendruomenės, muziejai, žmonės savo namuose.

Vilniečių draugų kompanija Vasario 16-ąją Vilnele plauks trispalvėmis išpuoštomis baidarėmis. Jeigu ši upė bus užšalusi, vilniečiai žada plaukti Nerimi. Bugenių kaimo, esančio Mažeikių rajone, bendruomenė šią dieną giedos Lietuvos himną ir organizuos stalo teniso turnyrą. Lazdynų rajone vyks tradicinės žirgų lenktynės „Lazdijai 2014″.

Visi Pagėgių gyventojai ir miesto svečiai kviečiami prisidėti prie akcijos „O širdyje gražiausios spalvos trys”. Kultūros centre organizuojama paroda – norintys dalyvauti joje žmonės turi atnešti trijų spalvų geltonos-žalios-raudonos kompoziciją. Ji gali būti sukurta iš bet kokių, pačių išradingiausių ir netikėčiausių daiktų.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ragina Vasario 16-ąją tose vietose, kur sovietmečiu, laužant okupacinius įstatymus, Vasario 16-ąją buvo iškeltos Lietuvos trispalvės, jas vėl iškelti. Keliant Lietuvos trispalvę tokiose vietose siūloma sukviesti vietos mokinius ir pravesti jiems istorijos pamoką, priminti, kad besipriešinant okupacijai Lietuvos vėliavas dažnai keldavo moksleiviai.

Radviliškio miesto kultūros centro svečiai galės apsilankyti „Sveikinimo namelyje” ir įamžinti jame sveikinimus ir linkėjimus Lietuvai. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose, esančiuose Vilkaviškio rajone, organizuojami tradiciniai istoriniai ir literatūriniai skaitymai. Pesčiuose, Kretingos rajone, vyks tradicinė žvejų šventė. O Utenos rajono Klykių kaimo bendruomenė rengia Pėsčiųjų žygį.

Vasario 16-ąją švęs ir užsienio lietuviai. Airijos lietuvių bėgikų klubas Dubline rengia šventinį bėgimą. Šia iniciatyva tautiečiai kviečiami prisiminti Lietuvos istoriją ir pažymėti vieną iš svarbiausių Lietuvos valstybės datų. Ukrainos sostinėje Kijeve Maironio vardo lietuvių kultūros draugija Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minės kartu su 300-osiomis Kristijono Donelaičio gimimo metinėmis.

Išradingai Vasario 16-ąją žmonės švęs ir savo namuose. Silvija iš Klaipėdos siūlo Vasario 16-osios proga pagaminti šventinį trispalvį desertą. Evelina iš Varėnos rajono kviečia visus norinčiuosius švęsti Vasario 16-ąją į gamtą, prie Merkio, kur vyks akcija „Lietuvos himnas Merkio vingiuose – pasitik Lietuvos nepriklausomybės dieną sveikai”.

Inga iš Vilkaviškio šiemet žada savo šeimai numegzti trispalvius šalikus. Antanas iš Raudondvario siūlo paskelbti akciją visiems vairuotojams, kad jie išsikeltų tautines vėliavėles ant savo automobilių. Saulius ir Rasa iš Alytaus ragina Vasario 16-ąją pagaminti lietuvišką patiekalą ir vaišinti visus draugus.

Informaciją apie savo sumanymą išradingai švęsti Valstybės atkūrimo dieną siųskite adresu [email protected] Visi šventiniai renginiai bus paskelbti ir nuolat atnaujinami Prezidentūros svetainėje www.lrp.lt. Išradingiausių idėjų autoriams Prezidentė įteiks Lietuvos trispalvę.

Parengta pagal Dovilės Dildaitės (Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija) ir BNS Spaudos centro pranešimus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]