Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Visi kartu galime daug nuveikti

irvgvi29978

Naujiesiems metams peržengus slenkstį, norisi įvertinti praėjusius metus – ką pavyko nuveikti ir ką turėtume atlikti šiemet, ties kuriomis problemomis turime labiau sutelkti pastangas bei priimti visuomenės laukiamus sprendimus.

Pernykščiai metai buvo kupini iššūkių, įdomūs, kupini intensyvaus darbo. Džiugu, kad pavyko pasiekti rezultatų, kurie palengvino rajono gyventojų padėtį ir pagerino jų gyvenimo kokybę. Vienas iš reikšmingiausių – tai, kad po daugelio metų pavyko sumažinti šilumos kainas. Todėl naujuosius rajono bendruomenė sutiko su pozityvesne nuotaika dirbti ir gyventi.

Vienas iš kokybės gerėjimo rodiklių – tai intensyviai įgyvendinami investiciniai projektai. Toliau buvo įgyvendinamas Lentvario trijų pagrindinių gatvių rekonstrukcijos, drauge su juo ir Bevardžio ežero būklės gerinimo projektai, Trakuose įrengti šiuolaikiškas paplūdimys, Totoriškių, Galvės ir Bernardinų ežeruose – prieplaukos ir lieptai, baigtas įrengti Trakų turgus, Aukštadvario miestelį papuošė atnaujinta aikštė. Labai intensyviai buvo ir yra toliau rengiami teritorinio planavimo dokumentai, be kurių sunku įsivaizduoti rajono bei Trakų – būsimo kurorto, kurio statuso siekiame, viziją bei laukiamus pokyčius.

Pernai rekonstruota, modernizuota nemažai ugdymo įstaigų – duris atvėrė ypač gyventojams reikalingas ir lauktas Lentvario vaikų darželis „Svajonėlė“, modernizuotas Trakų vaikų darželis „Ežerėlis“, atnaujinta Vytauto Didžiojo gimnazija, Trakų pradinė mokykla, Lentvario 1-oji ir Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos.

i3g79d29979Nemažas indėlis į gerėjančią rajono gyventojų infrastruktūrą, kokybės gerinimą – sėkmingai įgyventi Trakų rajono vietos veiklos grupės projektai, prie kurių savo dalimi prisideda rajono savivaldybė. Pernai VVG jų įgyvendino už 9 mln.litų: sutvarkytos apleistos patalpos, įrengti bendruomenių centrai, aikštės, stadionai, viešosios erdvės. Šių projektų aprėptis daro įspūdį: Aukštadvario seniūnijoje įgyvendinta 14, Senųjų Trakų – 12, Onuškio – 9 , Rūdiškių ir Trakų – po 8, Paluknio – 7, Lentvario – 2, Gendavės – 1 projektai.

Šie metai bus ne mažiau darbingi, reikalaujantys sutelktų pastangų ir intensyvios veiklos. Šiemet prasideda naujasis – 2014– 2220 metų ES struktūrinės paramos finansavimo etapas, kuriam jau esame pasirengę.

Paruošti Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, Paluknio vidurinės mokyklos atnaujinimo projektai, juda į priekį Trakų aplinkkelio, Lentvario naujosios geležinkelio pervažos, Rykantų daugiafunkcio centro, buvusios Dusmenų pradinės mokyklos rekonstrukcijos ir kiti projektai. Tikimės, kad šiemet Trakuose bus pradėtas rekonstruoti buvęs „Galvės“ viešbutis, kuriame įsikurs amatų centras ir Trakų turizmo informacijos centras, bus statomas naujas tiltas per Bernardinų ežerą ir kt.

Išskirtinis dėmesys skiriamas socialinei sričiai. Šiemet vėl atnaujina veiklą Šv.Domininko namai Aukštadvaryje, kur bus suteikiama reikiama pagalba senoliams, atvers duris modeni įstaiga Trakuose – paramos šeimai ir vaikams centras.

Stengsimės, kad pavyks išspręsti seniai gyventojams rūpimą problemą – pakeisti dar nuo 1993 metų galiojančią Trakų istorinio nacionalinio parko schemą. Pernai vyriausybė sudarė iniciatyvinę grupę, į kurią įeina ir savivaldybės atstovai, ir kuri, įsiklausydma į visuomenės poreikius, rengs naują dokumentą, kuris reglamentuoja rajono savivaldybės plėtros bei gyventojų gyvenimo kokybės galimybes. Tai, kad senasis dokumentas moraliai paseno, reikalingas naujas, visiems labai akivaizdu.

Laukia daug nelengvų iššūkių, naujų siekių, kuriuos tikimės įgyvendinti, aktyviai dalyvaujant viso rajono rajono gyventojams, akyviai susitelkusioms bendruomenėms. Tad linkime gero bendro darbo ir rezultatų.

Vytautas Zalieckas,
Trakų rajono savivaldybės meras.

Asta Kandratavičienė,
Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė.

Parengta pagal www.trakai.lt.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]