Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vyriausybė imasi skubių priemonių kiaulių maro prevencijai, kai kuriuose šalies rajonuose skelbiama ekstremali situacija

kiaule1

Vyriausybė posėdyje pritarė Ekstremalių situacijų komisijos siūlymui skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų ir Druskininkų savivaldybėse bei priemonių planui, susijusiam su afrikinio kiaulių maro prevencija. Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu paskirtas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius.

Vyriausybė taip pat pritarė skubių priemonių, kurių būtina imtis siekiant užkirsti kelią viruso plitimui, planui. Pagal jį Aplinkos ministerija įpareigota uždrausti įrengti laukinių gyvūnų šėrimo vietas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytoje buferinėje zonoje (apie 10 km nuo sienos su Baltarusija), patvirtinti tikslines medžiotojų grupes, leisti joms naudoti papildomus įrankius ir priemones. VMVT nurodymų nevykdantiems medžiotojams siūloma laikinai apriboti teisę į grėsmės zonoje esančių medžioklės plotų naudojimą, juose leidžiant medžioti tik tikslinėms medžiotojų grupėms, taip pat nuspręsta leisti joms ekstremalių situacijų atvejais medžioti šernus nemedžiojamose vietovėse.

Medžioklės plotų naudotojams, kurių plotai yra padidintos afrikinio kiaulių maro grėsmės zonoje, nutarta nustatyti užduotį 2013–2014 metų medžioklės sezonui – sumedžioti visus šernus. Medžioklės plotų naudotojams, kurių plotai nepatenka į padidintos grėsmės zoną, nustatyti rekomendaciniai šernų sumedžiojimo kiekiai 2013–2014 metų medžioklės sezonui – iki 90 proc. šernų nuo populiacijos dydžio.

Grėsmės zonose esančios rajonų savivaldybės ir Aplinkos ministerija, bendradarbiaudamos su VMVT, skubos tvarka turės suderinti ir patvirtinti galimas naikinimo (deginimo) ir transporto priemonių dezinfekavimo vietas.

Taip pat Aplinkos ministerija siūlo numatyti finansavimo šaltinius ir patvirtinti finansinio skatinimo priemones ir tvarką medžiotojams už šernų sumedžiojimą nustatant vienkartinę išmoką už sumedžiotą šerną. Siūlytina minimali išmoka – 250 litų, preliminarus sumedžiotinų šernų skaičius – apie 25 tūkst. Skaičiuojama, kad pritarus tokiam siūlymui, išmokoms reikės skirti apie 6,25 mln. litų.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos Spaudos tarnybos ir BNS Spaudos centro pranešimus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi × = dvidešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]