Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Akcija „Dalintis – gera“

skurdasSkurdas – viena iš aktualiausių problemų, kuri būdinga ne tik besivystančioms pasaulio šalims, bet ir Lietuvai. Ši problema neaplenkė ir Širvintų. Skurde atsirasti nesunku, tereikia prarasti darbą, susirgti sunkia liga, pasiduoti žalingiems įpročiams. Vadinamųjų „nemokančiųjų“ gyventi, kurie erzina „mokančiuosius“, vis dėlto yra mažuma, daugiau matome tokių, kuriems tiesiog nepasisekė gyvenime.

Sakysite, kad skurdžiai gyvenančioms šeimoms ar vieniems gyvenantiems asmenims, įstatymas garantuoja minimalias lėšas prasimaitinti ir apmokėti pagrindines komunalines paslaugas, kad tais klausimais rūpinasi politikai ir valstybės tarnautojai. Tačiau nepaisant visų valstybės priemonių, skurdo problema vis dar ne pakankamai efektyviai sprendžiama ir reikalauja visos visuomenės sutelktų pastangų.

Asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“ vėl kviečia prisijungti prie akcijos “Dalintis-gera“. Jau 2013 m. A. Skeberienės inicijuotos Velykinės akcijos metu, buvo surinkta nemaža daiktų, drabužių, baldų, patalynės, konservuotų daržovių, bulvių.

pagalba daiktais

Šios dovanos buvo išdalintos kukliau gyvenantiems Širvintų rajono gyventojams. Ir šiais metais bendruomenė jau yra surinkusi nemažai baldų, drabužių, žaislų, smulkios buitinės technikos. Ją mielai išdalinsime skurdžiau gyvenančioms šeimoms. Kviečiame įsitraukti į šią veiklą ir skatiname prisidėti geriau gyvenančius bendruomenės narius. Kviečiame Jus ne tik dovanoti  jums jau atitarnavusius, bet savo savybių ir funkcionalumo nepraradusius daiktus, bet ir apsižvalgyti aplinkui. Gal būt Jūsų aplinkoje yra žmonių, reikalingų pagalbos. Nes juk jiems patiems ne taip lengva pripažinti, kad yra sunku, kad reikia kitų palaikymo (ypač materialaus). Tik pastebėkim, kas yra šalia ir pasidalinkim tuo, ką turim. Juk padėti mums ir mūsų artimiesiems gali ne tik kažkas iš Briuselio, ne tik valdžia, bet ir mes patys.

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų ir idėjų el. paštu sirvintu.bendruomenė@gmail.com arba Facebook‘o paskyroje „Širvintų miesto bendruomenė“

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. sernas sako:

  Visuomeneje reikia ugdyti panieka tokiems parazitams. Jie is musu kisenes gyvena, jie musu seimas apvogia. Jie apvogia pensininkus, jaunas uz grasius dirbancias seimas. Kada mes juos atvirai niekinsime, gal tada jie ir susimastys, ir koks vienas kitas nenores tokio i save poziurio.
  Kvieciu visus nedalyvauti sioje akcijoje. Mes ugdom dykaduonius. Ir taip is kartos i karta.

 2. sernas sako:

  Visai netoli Ukmergė, ciut toleliau – Vilnius. Cia darbo sociai. Bet nenori lodyriai. Gaus pasalpa, makaronu, bejstrus mnemokamai pasers mokykloje, dar bendruomenes pirmininke kokia lova atitemps ant kupros, koks fondas vistu, karviu, bulviu pames. Galima gyventi.

 3. statistika sako:

  Širvintų rajone šiuo metu registruota virš 1000 bedarbių ir tik 12 laisvų darbo vietų.

 4. Alina sako:

  Aš taip pat už “meškerę”. Ir po praeitų metų Velykinės akcijos, su socialiniais darbuotojais vežiojant daiktus jų gavėjams, prisiklausiau daugybės nuomonių, istorijų. Čia jau pati socialinės paramos, pašalpų dalinimo sistemos klaida. Žmonės buvo pripratinti nesistengti gauti darbą, kai kurie netausoja įvairių labdarų metu gautų daiktų, nes žino, kad ir vėl juos gaus. Todėl ir kalbamės su socialiniais darbuotojais, todėl ir prašome visuomenės pagalbos išaiškinti tas šeimas, tuos asmenis, kurie ne iš dykaduoniavimo atsidūrė ties skurdo riba, tų, kurie, kaip rašo kai kurie komentatoriai “viską pragers”. Mes ketiname išdalinti tuos daiktus, kurių žmonės jau nenaudoja, bet jie vis dar funkcionalūs. Juk daugelį tokių daiktų ilgą laiką kaupiate, o paskui jie visvien atsiranda prie šiukšlių konteinerių arba juose. O galėtų dar pasitarnauti kitiems.

 5. Alinai sako:

  Jūs iš dalies teisi, bet…negalima nepritarti ir ankstesniems komentarams. Žmonėms reikia duoti meškerę, o ne žuvį, deja, dauguma šelpiamųjų tos meškerės nenori, jiems paduok žuvį…ir pageidautina, iškeptą. Ir taip karta iš kartos.

 6. Alina sako:

  Jei gerai įsiskaitytumėte (o gal ir aš per mažai akcentavau), kad skatiname atiduoti ( o ne išmesti į konteinerį) tai, kas Jums jau nereikalinga, bet dar funkcionuoja, veikia. Tikrai nerenkame labdaros nei pinigais, nei natūra, neprašome atiduoti ir pasidalinti tuo, kas Jums reikalinga.

 7. sernas sako:

  Juokingas enterprise. Kodel as, sunkiai dirbantis zmogus turiu aukuoti alkoholikams? Po krumus girtimes vaikus pridariusiems? Pirmininke, isgerk vandens ir apsiramink. Geriau, organizuok jiem kokius nemokamus kursus, kad ismoktu dirbti. O dabar, blem duok skurstantiems. Kaime gyventi ir bulviu netureti? Visi turi dirbti. Pagelbeti galima tik invalidams. O ta labdara, ka jie gaus, tuoj pat iskeis i alkoholi.
  Pirmininke, nebegerbsiu taves….

 8. tingėti negražu sako:

  reikia daugiau noro turėti ir netingėti. O jei yra tokių, kurie nežino iš kur atsiranda bulvės, kitos daržovės ir jų konservai, tai pasakykite, reikia pamokyti ir paskatinti netingėti, o dirbti. Iš kur turi tie, kurie aukoja? Jiems ką, iš dangaus nukrinta pilni maišai bulvių? Šitokios akcijos skatina ir toliau lodoriauti – kam dirbti, jei kiti duos.

 9. praeitis sako:

  O gal geriau išmokykime dirbti ir patiems nusipirkti, lengvai gauta – moko ir toliau lengvai imti…….

Jūsų komentaras:


+ devyni = aštuoniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]