Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Europos žmogaus teisių fondas skiria psichologinę – teisinę pagalbą Šalčininkų vaikų globos namams

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pagrindinis Fondo susidomėjimo objektas – tautinės mažumos, ypatingas dėmesys kreipiamas į vaikų globos namus, kuriuose auga tautinių mažumų vaikai.

Palaikant išvykų į vaikų namus tradiciją, buvo užmegzti kontaktai su psichologe Jolanta Masian, kuri specializuojasi vaikų, jaunimo ir šeimų terapijos srityse. Ji veda mokymus konfliktų sprendimo, sėkmingos komunikacijos, psichinės sveikatos, auklėjimo psichologijos temomis.

2013 m. gruodį startavo psichologo susitikimų ciklas su Šalčininkų ir Paberžės vaikų globos namų auklėtojais ir auklėtiniais.
Fondo biure įvyko organizacinis susitikimas su ponia Jolanta Masian. Jo metu buvo aptartos problemos, iškylančios tiek auklėtojams, tiek auklėtiniams. Susitikimo tikslas – apibrėžti psichologinės pagalbos vaikų namų auklėtiniams ir jų auklėtojams sritis ir formas. Dalyvaujantys susitikime auklėtojai teigė, kad problemos, su kuriomis jie susiduria, reikalauja gerų psichologijos pagrindų žinių. Auklėtinių visuomenės normų nesilaikymas, agresija, psichiniai sutrikimai – tai tik maža dalis problemų, su kuriomis susiduria vaikų globos namų auklėtojai. Dauguma jų taip pat pripažino, kad jiems trūksta teorinių žinių, psichologinės paramos, pagalbos sprendžiant komplikuotas auklėjimo problemas. Apklausos metu išaiškinta, jog be psichologinės paramos jie patiria profesinių sunkumų, o tai neigiamai veikia jų auklėtinius. Susitikimo metu aptartos auklėjimo problemos, su kuriomis susiduria auklėtojai. Dauguma iš minėtų problemų kyla dėl spragų teisės sistemoje ir lėšų trūkumo. Iš ilgo sąrašo buvo atrinktos problemos, kylančios dėl žinių trūkumo apie vaiko psichikos raidą, psichologinių mechanizmų nežinojimo, psichologinės paramos trūkumo. Auklėtojai pažymėjo, kad šiuo metu nėra jokių mokymų, leidžiančių reguliariai gilinti teorines ir praktines darbo socialinėse įstaigose žinias.

Apibendrinant susitikimą, psichologė pasiūlė konsultacinę pagalbą vaikų globos namų auklėtojoms. Buvo nutarta, kad vaikų globos namuose vyks probleminių grupių ir mokomųjų susitikimų ciklas. Tokie susitikimai turėtų duoti teigiamą darbo su globotiniais efektą, padėti apdoroti tinkamą auklėjimo metodiką, teigiamai veikiančią vaikų globos namų auklėtinių raidą, o taip pat sustiprins auklėtojų pasitikėjimo savimi jausmą.

Susitikimai vyks iki š. m. balandžio pabaigos.

Šalčininkų vaikų globos namų informacija.
Parengta pagal www.salcininkai.lt.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys + devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]