Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kijevietė, į kurią “Berkutas” pataikė granata: aš nei sekundei nejaučiau baimės

Gyvi istorijos Ukrainoje liudininkai:

1958151_658587820875502_1480984911_n

Foto: http://tvi.ua/

Kijevietė Katerina Bolšakova (Катерина Большакова) savo Facebook profilyje paskelbė pasakojimą apie tai, kaip vasario 18 dieną “Berkutas” į ją pataikė granata.

Jekaterina Bolšakova Екатерина Большакова

Aš žinojau, KUR aš einu, KODĖL einu ir kas VYKS. Iš tiesų vakar vakare studijoje tyliai savyje atsisveikinau su visais ir atsiribojau nuo to, ko nesuprantu ar ką teisiu.

Tai buvo “Berkuto” granata. Pataikė man į nugarą, kai prasidėjo ataka. Aš ėjau praktiškai paskutinė – iš Instituto gatvės į saugią vietą vedžiau 75 metų senutę.

Ant nugaros turėjau kokybišką brezentinę kuprinę su visomis apsaugomis ir įklotais ties nugara.

Iš jos liko tik dešinė petneša ir apdegęs dugnas.

Jei nebūčiau turėjusi kuprinės, manęs jau nebebūtų.

Po to, kai tai nutiko, pridengdama savimi ir prilaikydama tą senutę, kuri ūgiu man iki nosies, tiesiog stovėjau prie sienos, vėliau po eglute ant šaligatvio, o pro šalį bėgo “Berkutai” ir… KAIP jie mušė visus, ką tik galėjo pasiekti! Vyrus, moteris, Raudonojo kryžiaus medikus, žurnalistus. Kelis kartus ir ties mumis kilo kovinės lazdos, o į veidą “Berkutai” rėkė: “Užmušiu, kale”, – o aš paprasčiausiai ramiai žiūrėjau jiems į akis ir kažkodėl jie tas lazdas nuleisdavo… Tada vienas iš “Berkuto” karių su žmogaus akimis, apsaugodamas savo skydu, nuvedė mus su senute į artimiausią tarpuvartę. Ten jau stovėjo koks 30 žmonių: apie 13 moterų, 6-7 vyrai: senukas, gal 17 metų vaikinas, spauda ir kokie 4 vidutinio amžiaus vyrai. Senukas gulėjo ant žemės ir du “berkutai” jį mirtinai mušė. Dar du vyrai plūdo krauju iš galvoje esančių žaizdų. Moterys buvo su įvairaus sunkumo žaizdomis, merginai iš Raudonojo kryžiaus buvo išnirusi nuo smūgio koja (dubuo), merginai žurnalistei praskelta galva ir išnarintas kelias ir pan. Na ir aš – gražuolė. Tiesa, aš dar nežinojau, kaip atrodo mano nugara.

Po poros minučių “Berkutas” išlėkė “medžioti” toliau. Pas mus liko viena perskelta kaukolė ir trys smegenų sukrėtimai. Jūra kraujo – aš neperdedu. Plius kojų traumos, sudaužyti pirštai (žmonės saugojo galvas nuo smūgių). Laimei, antroji mergaitė iš Raudonojo kryžiaus su savimi turėjo išsaugotą lagaminėlį su medikamentais. Sutvarstėme plūstančius krauju, keletas injekcijų – ir pasislėpėme laiptinėje. 16 žmonių.

Aš skambinau pažįstamiems, pasakojau, kur mes ir kad skubiai reikia pagalbos. Žurnalistai skambino saviems. Atvyko Raudonasis kryžius iš Maidano. Ir kažkokio stebuklo dėka iki mūsų prasibrovė Sergejus su automobiliu. Minutė į minutę.

Ištraukėme visus. Serioga “pravedė” “greitąją” su sunkiai sužeistaisiais – kiemais – daržais į Maidaną, į Profsąjungų namus, o mane – jau namo.

Tai tiek. Patys stipriausi šios dienos įspūdžiai.

Tai kas buvo baisiausia – KAIP muša žmones. Viena, kai tai rodo per “Žinias”. Ir kas kita – kai viską matai prieš save. Ir akis tų, kurie muša.

Tarp kitko, du anksti ryte “pagautus” “berkutus” mano Saša asmeniškai nuvežė į ligoninę, o trečią paprasčiausiai paleido už barikadų. JŲ NIEKAS NEMUŠĖ!!!

Ir tai, kas nuostabiausia – manyje asmeniškai. Nuo pat pradžių iki dabar – visiška pusiausvyra. BŪSENA. Ir neiškritau nei akimirkai. Po įvykių sausio 22 dieną, kai mane buvo ištikęs emocionalus šokas ir vėliau, kai aš suabejojau Meilės jėga, ir, kaip atsaką gavau galimybę pajausti akimirkai, kas yra “Kristaus Meilė”, pro akis prabėgo visas gyvenimas. Numiriau ir gimiau. Meilėje. Šiandien, žiūrėdama į viską, aš nei sekundei nejaučiau baimės, agresijos, neapykantos, nusivylimo, noro kažką teisti.

Va tokios praktiškos pamokos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. jurate sako:

    Ten tikrai ne berkutas,net ne turejo ginklo.tai datidavo fasistai=benderai!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. xxx sako:

    Stiprybės Jums, mes jus palaikome. Gerai, kad viską fotografuojate ir dokumentuojate, viešinate, ta visa informacija yra Jūsų ginklas.

Jūsų komentaras:


+ vienas = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]