Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kurkime geresnį internetą drauge

???????????????????????????????

„Kurkime geresnį internetą drauge!” – toks šių metų draugiško interneto šūkis. Šiemet Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija aktyviai dalyvavo renginiuose, projektuose ir komiksų konkurse, skirtuose draugiškam internetui. Žinome komiksų konkurso nugalėtoją, kuriuo tapo Edvinas Rudol, 6 klasės mokinys. Ta proga trys komiksų konkurso dalyviai – 5 ir 6 klasių mokiniai – buvo pakviesti atvykti vasario 11 dieną į renginį Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko NETradicinė pamoka saugesnio interneto tema. NETradicinėje pamokoje apie socialinius tinklus ir interneto naudojimą, patarimais bei patyrimais dalinosi žinomi Lietuvos muzikos, sporto, pramogų pasaulio atstovai: Donatas Montvydas, Virgilijus Alekna, Vytaras Radzevičius, o pamoką vedė Marijonas Mikutavičius. Teatriuko aktoriai smagiai paragino susirinkusius prasimankštinti, o vėliau ir įgarsino mokinių sukurtus komiksus. Šiame renginyje mokiniai galėjo pasitikrinti žinias apie saugumą internete, dalyvauti konkursuose, rungtyse, sužaisti Kinect žaidimus, laimėti įvairiausių prizų. Kadangi vyko net trys konkursai, nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais. Šventės pabaigoje visi vaišinosi arbata ir skaniu tortu. Kitais metais tikimės dar aktyviau dalyvauti konkursuose ir sudalyvauti tokiame puikiame renginyje.

Norėdami, kad mokiniai kuo geriau sužinotų, kaip saugiai elgtis internete, kaip apsaugoti savo kompiuterį nuo virusų ir kenkėjiškų programų, saugoti savo duomenis Facebook ir nepatekti į sukčių pinkles, dalyvaujame projekte „Kam to reikia?!“. Į savo gimnaziją pravesti pamokas mokiniams pasikvietėme įvairių sričių profesionalus. Vasario 10 dieną svečiavosi Karolis Paulavičius, įmonės „Paulavičius ir partneriai“ atstovas. Jis papasakojo 7 klasės mokiniams, ko reikėtų saugotis virtualioje erdvėje, kaip privalome elgtis patys, kad netrukdytume kitiems.

Vasario 13 dieną apie saugumą internete diskutavome su didžiausio Lietuvoje interneto tiekėjo TEO specialistu Gintaru Gaveika. Aiškinomės, kaip būti saugiam internete, kokius duomenis saugoti labiausiai, ar Facebook‘as turi būti tikras mūsų gyvenimo veidrodis, ar garantuojame savo anonimiškumą. Diskusijoje dalyvavo IbG ir IIIG klasių mokiniai.

Vasario 14 dieną Tomas Parnarauskas, NOD BALTIC atstovas, vedė net 2 pamokas „Saugesnio interneto savaitė – kaip apsaugoti savo kompiuterį ir save“. Susitikimuose su 8, IaG bei IVG klasių mokiniais jis papasakojo apie kompiuterinius virusus ir kenkėjiškas programas, kodėl būtina saugoti savo duomenis, kaip atpažinti kibernetinių sukčių atakas, saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose, apsaugoti savo išmaniuosius telefonus.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pabendradarbiauti su specialistais. Susitikimai buvo labai prasmingi ir įdomūs.

Regina Garpuškinienė, Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos IT vyresnioji mokytoja.

Daugiau nuotraukų www.vrsa.lt.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]