Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos pristatomos knygos 2014 m. 15-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu

leidyklos_logo_su_plunksna_2014_01_23 min15-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks š. m. vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilniuje, Lietuvos edukologijos universiteto leidykla skaitytojams, parodos lankytojams specialių renginių metu pristatys naujausias 2013–2014 metais išleistas knygas.   

Šiais metais leidyklos stendai bus 3 ir 5 salėse (stendo Nr. 5D.19).

Kviečiame apsilankyti mūsų organizuojamuose renginiuose:

Vasario 21 d. (penktadienį), 13 val., 5.2 salėje – Tomo Kavaliausko knygos „Pokalbiai apie transkultūrinę Europos atmintį“ pristatymas.

Tai pokalbių knyga, kurioje savo įžvalgomis apie transkultūrinę atmintį, Europos kalbas, komunizmo blogį ir atlaidumą dalijasi tokie garsūs akademikai kaip Zygmuntas Baumanas ir Vladimiras Tismaneanu. Atminties bei kultūrinės įvairovės tarpregioninis lyginimas turėtų suteikti skaitytojui viršnacionalinių aukštumų pojūtį, tuo pat metu išsaugant regioninės bei tautinės savasties skonį. Ši pokalbių knyga dvikalbė – išleista lietuvių ir anglų kalbomis.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos sudarytojas Tomas Kavaliauskas, bendraautoriai: Andreasas Johanssonas Heino (Švedija), Gøranas Andreasas Ohldieckas (Norvegija), Christianas Giordano (Šveicarija), Niklasas Bernsandas (Švedija), taip pat knygos recenzentė humanitarinių mokslų daktarė Skaidra Trilupaitytė.

*

Vasario 21 d. (penktadienį), 20 val., 3.2 salėje – Rūtos Mataitytės knygos „Laiškai“ pristatymas.

Rūta Mataitytė yra daugelį metų Osle gyvenanti autorė, parašiusi jau ne vieną kūrinį lietuvių kalba. „Laiškai“ – tai trečiasis ir brandžiausias jos romanas. Kaip ir kituose autorės kūriniuose, šiame romane pagrindinis dėmesys sutelkiamas į vidinį veiksmą, personažų psichologiją bei emocinį pasaulį. Romane panaudota epistolinė pasakojimo forma. Laiškuose, kuriuos rašo pagrindinė kūrinio veikėja, lyg mozaika dėliojama istorija, o ją įrėmina kitas personažas, tuos laiškus skaitantis ir bandantis suprasti, ką jam norėjo pasakyti prarastas artimas žmogus. Romane gvildenama mums pažįstama tema – vyro ir moters santykiai. Tačiau autorė sėkmingai išvengia pavojaus sukurti eilinę meilės istoriją, perkeldama pagrindinį romano svorį į tarpžmogiško ryšio nagrinėjimą ir pateikdama skaitytojui audringą istoriją apie neįprastą dviejų asmenybių bendravimą.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos autorė Rūta Mataitytė (Norvegija), prof. Vytautas Martinkus (LEU), Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos redaktorė Kristina Noreikienė, skaitovai: Dovydas Paslauskas ir Ieva Rabačiauskaitė.

*

Vasario 22 d. (šeštadienį), 11 val., Vaikų scenoje – Gintarės Adomaitytės knygos „Čiobrelių dvaras. Ryčio ir Vakarės nuotykiai“ pristatymas.

Gintarė Adomaitytė ciklo apie paežerės vaikus Rytį ir Vakarę antrojoje dalyje tebelieka dėmesinga gamtos pasauliui – augalija švenčia vidurvasarį, į savo iškilmes įtraukdama žmones. Šventė tampa ir palydomis: Vakarė ir jos mama traukiniu iškeliauja į Vilnių. Sostinė, pamatyta vaiko akimis; šeimos santykiai; miesto ir gamtos dermė – tai pagrindinės ašys, padedančios atskleisti įdomų Vakarės charakterį.

Knygoje slypi gilus kultūrinis klodas, esama pažintinės misijos. Paežerės namuose likęs Rytis kartu su tėčiu, kaimo mokytoju, bando suvokti, kas yra poezija.

Senelis Arūnas – architektas, jis atskleidžia Vakarei Vilniaus savitumo paslaptis.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos autorė Gintarė Adomaitytė, literatūros kritikė Neringa Mikalauskienė („Literatūra ir menas“), literatūrologė doc. dr. Asta Gustaitienė, knygos redaktorė Vida Bėkštienė, Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos redaktorė Kristina Noreikienė.

*

Vasario 23 d. (sekmadienį), 12 val., Vaikų scenoje – Laimos Vaigės knygos „Vaivorykštė, Eolo jūros piratė“ pristatymas. 

Pagrindinės Laimos Vaigės apysakos-pasakos „Vaivorykštė, Eolo jūros piratė“ veikėjos aštuonmetės Vaivorykštės gyvenimas gana neįprastas: ji su mama ir šaunia jos įgula laivu, pavadintu „Skrajutė“, keliauja ieškoti lobio. Vaivorykštės mama tiek įsitraukia į lobio paieškas, kad mergaitė pasijunta vieniša ir nusprendžia pati susirasti draugų. Taip jos pasaulyje pasirodo paslaptingieji šuru-šurušai.

Pakeliui į tikslą „Skrajutės“ įgula aplanko daugelį kraštų, sutinka pačius įvairiausius personažus ir mokosi priimti kitų skirtingumą. Kelionės pabaigoje paaiškėja, kad tikrasis lobis – tai šeima ir šilti tarpusavio santykiai. O juos stiprinti padės nauji nuotykiai, kurių, kaip paaiškėja atvėrus lobių skrynią, dar bus tikrai nemažai.

Tai apysaka-pasaka apie mergaitės Vaivorykštės ir jos mamos, laivo kapitonės, nuotykius. Piratai čia nėra plėšikai, o tik atsidavę nuotykių ieškotojai ir pasakų išvežiotojai. Nors Eolo jūros istorija byloja apie karingą praeitį, veiksmas vyksta pasaulyje, kuriame galima pasitikėti aplinkiniais ir jaustis saugiai. Knyga skirta jaunesniojo amžiaus skaitytojams. Tiesmukos didaktikos joje nėra, bet po truputį atskleidžiamos tam tikros vertybės: stiprus artimųjų ryšys, draugystė, pagarba kitokiam. Personažai vaizduojami ieškantys lobių, tačiau kartu aiškiai perteikiama, kad dažnai lobiai pasirodo esantys arčiau, nei patys galvojame.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos autorė Laima Vaigė, literatūrologas doc. dr. Kęstutis Urba, literatūros kritikė Neringa Mikalauskienė („Literatūra ir menas“), rašytoja Gintarė Adomaitytė, Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos redaktorė Kristina Noreikienė.

*

Vasario 23 d. (sekmadienį), 14 val., 5.2 salėje – Stasio Samalavičiaus knygos „Vilniaus miestiečiai ir miestų kultūra XVII–XVIII amžiuose“ pristatymas.

Stasio Samalavičiaus antrajame mokslo darbų rinkinyje skelbiami autoriaus atlikti Vilniaus miestiečių kasdienybės ir materialinės kultūros istoriniai tyrimai, pateikiama iki šiol nepublikuota archyvinė medžiaga apie kelis iki šiol menkai nagrinėtus miesto kultūros aspektus. Taip pat skelbiamas pluoštas tekstų, papildančių LDK miestų kultūros istorinę panoramą.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos autoriaus Stasio Samalavičiaus sūnus  Almantas Samalavičius, humanitarinių mokslų daktarė Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos direktorius Jonas Balčiūnas ir kt.

*

Vasario 23 d. (sekmadienį), 16 val., 5.5 salėje – Neringos Dangvydės knygos „Gintarinė širdis“ pristatymas.

Kaip jaustis mokykloje, jei gimei su juodomis rankomis? Kokią melodiją griežia stebuklingas smuikelis, atsidūręs romų berniuko rankose? Kodėl Laimės kūdikiu vadinamas karalių vaikas negali valdyti karalystės? Ir, žinoma, apie GINTARINĘ ŠIRDĮ, kurią mažiausiam vaikui palieka tėvai, išvykdami už jūrų marių… Visa tai sužinosite atsivertę šią pasakų knygą, kurioje kalbama apie šių dienų socialines problemas – patyčias, kurias vaikas patiria iš bendraamžių, jei yra kitokios išvaizdos, neįgalumą, tėvų emigraciją, romų integraciją ar kitas socialinę atskirtį patiriančias žmonių grupes. Pasakos turi aiškų didaktinį tikslą – ugdyti ne tik vaiko jautrumą, bet ir stiprią, sąmoningą, gebančią kovoti už save ir kitus asmenybę.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos autorė Neringa Dangvydė, literatūrologė doc. dr. Loreta Jakonytė, edukologė Vilma Gabrieliūtė, Birutė Sabatauskaitė (Lietuvos žmogaus teisių centras), Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos redaktorė Kristina Noreikienė. Renginį ves rašytoja Gintarė Adomaitytė.

Parengta pagal Lietuvos edukologijos universitetas Ryšių su visuomene skyriaus pranešimą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× vienas = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]