Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Seminaras apie vyrų ir moterų lygias galimybes

Lietuvoje moterų ir vyrų lygybė po truputį skinasi savo kelią, tačiau lėčiau, nei norėtųsi. Žmonės gyvena savo gyvenimą ir retai susimąsto apie tai, kad kažkas šalia jų ar su jais pačiais vyksta ne taip. Gyvenime didelį vaidmenį vaidina stereotipai – „kaip radome, taip ir paliksime“, – neretai ginamasi senolių išmintimi. Dauguma žmonių mažai žino apie tai, kokias teises ir pareigas turi ir kokias turėtų turėti. Mažai apie žmogaus teises galvojama valdant valstybę, vadovaujant rajonui ar įmonei. Ypač mažai galvojama apie lygias moterų ir vyų galimybes.

 IMG_6123Moterų informacijos centras kartu su partneriais – Socialinių inovacijų fondu, Kauno Moters užimtumo ir informacijos centru bei Šiaulių universiteto Lyčių studijų centru – įgyvendina Europos socialinio fondo bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamą projektą “Lyčių lygybė – pelninga investicija!”. Penktadienį, sausio 17 dieną, Širvintose vyko pirmasis šio projekto seminaras, kuriame dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės, Rajono ir žemės ūkio profsajungų, Širvintų rajono policijos komisariato, įvairių NVO, bendruomenių atstovai.

Seminaras organizuotas, siekiant mažinti nelygybę tarp moterų ir vyrų užimtumo bei kitose srityse Širvintų savivaldybėje.

Anot seminaro organizatorių, projekto tikslas – mažinti egzistuojančią nelygybę užimtumo srityje tarp moterų ir vyrų bei jų tarpusavio santykiuose individualiame ir instituciniame lygmenyje.

IMG_6126Projektas parengtas siekiant gerinti situaciją Lietuvoje: anot projekto rengėjų, vis dar visuomenėje daug problemų todėl, kad iki šiol vyrai, dirbdami tą patį darbą, uždirba daugiau nei moterys, darbą turi daugiau darbingo amžiaus vyrų nei moterų, vyrų vadovų išlieka daugiau nei vadovių moterų, o tai liudija vis tebeegzistuojančią antraeilę moterų padėtį darbo rinkoje. Tačiau lėčiausiai kinta nuostatos į moters vaidmenį visuomenėje ir šeimoje, matyt, dar didelę įtaką turi diskriminaciniai patriarchaliniai stereotipai. Beveik nekinta tradicinis atsakomybės bei buitinių darbų pasidalijimas šeimoje.

Projekto metu bus siekame suteikti žinių apie egzistuojančią nelygybę tarp vyrų ir moterų bei sudaryti sąlygas įgytas žinias taikyti praktiškai, modeliuojant moterų ir vyrų lygiavertišką veiklą. Taip pat bus atlikas tyrimas, kurio metu bus įvertinta Lietuvos moterų padėtis, atsižvelgiant į Jungtinių Tautų Moterų diskrinminacijos panaikinimo komiteto rekomendacijas Lietuvai.

Tai ne paskutinis seminaras, jų bus dar trys. Projektą „Lyčių lygybė – pelninga investicija!” Nr. VP1.-1.3-SADM-01-K-02-008 finansuoja Europos socialinis fondas ir Lietuvos Vyriausybė.

s

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. to Linai sako:

  nei vienos bobutės ir nei vieno dieduko aš čia nematau, nesąmonę parašei visišką.

 2. Lina sako:

  Visiska nesamone, kazkas grazaus pinigelio susiveike, ir durnina provincijos bobeles ir diedus

 3. Greta sako:

  o kas apgins vyrų teises?

 4. Alina sako:

  Pasiklausyti ir dalyvauti šiame seminare buvau pakviesta ir aš. Tad, manau, turiu teisę pasidalinti savo mintimis. Turiu pabrėžti, kad šių seminarų ciklas skirtas moterų ir vyrų lygioms GALIMYBĖMS. Sutinku su ta nuostata, kad tiek vyrai tiek ir moterys turi turėti vienodas GALIMYBES užimti vienas ar kitas pareigas, siekti karjeros, dirbant tą patį darbą, gauti už jį vienodą atlygį. Tačiau, manau, kad moterų ir vyrų teisės niekad nebus lygios. Bent jau dėl fiziologinių, prigimtinių skirtumų. Na ir kas, kad moteris turi galimybę atlikti karo tarnybą. Bet ar fizine jėga ir ištverme ji gali jaustis lygiaverte? Juk net sporto varžybose išskiriamos vyrų ir moterų komandos. O ir prigimtinių skirtumų jokiais įstatymais nesulyginsi. Vaisiaus nešiojimas, kūdikio gimdymas ir maitinimas užmezga švelnius vaiko su motina santykius. O vyro atsakomybė už šeimą, manau, tikrai nepadidės nuo to, jei jam vaikystėje žaidimams pirksim ne mašinėles, bet vežimėlius lėlėms (kaip siūlė viena iš šio seminaro lektorių). Taigi, jau geriau energiją skirti santarvės puoselėjimui, o ne vyrų ir moterų priešinimui.

 5. tiesa sako:

  „Lyčių lygybės projektai reikalingi toms organizacijoms, kurios juos rašo. Dažniausiai niekam kitam jų nereikia. Naudos iš jų mums tikrai nėra“ – „Visos teorijos bandomos grįsti mokslu. Tačiau kai pradedama stengtis bet kokią teoriją prievarta padaryti visuotinę, totalitarinę… Dabar tai ir yra daroma, net per darželius. Visa tai kvepia totalitarizmu. Teorija pavirto į ideologiją. Sugalvotas ištisas represinis mechanizmas. Žmonės, kurie pasisako prieš, išvadinami homofobais ir kitokiais fobais. Prasideda gąsdinimai ir bauginimai.“

 6. pastovu sako:

  Geriau kai vyrai lieka vyrais, o moterys moterimis, o ne atvirkščiai, ko labai nori tos lyčių lygybės organizatorės(iai)

Jūsų komentaras:


+ keturi = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]