Informacinis renginys „Dėmesys smurtui artimoje aplinkoje“    Jauniūnų pašto kolektyvo sveikinimas    Savaitės gaisrai - piktybiškai deginama žolė    Paramai praėjusiais metais Širvintų r. gyventojai skyrė apie 69 tūkst. eurų    Aktuali informacija gyventojams   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų rajone riaumojo lenktyniaujančių automobilių varikliai

Neringa Tuškevičienė

Visą savaitgalį Širvintų rajoną drebino automobilių variklių gaudesys. Vyko III super sprinto etapas. Dalyviai – automobilių sporto entuziastai – suvažiavo iš Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Molėtų ir kitų miestų bei rajonų. Varžytis gali kievienas, kuris to nori. Žinoma, yra tam tikri reikalavimai automobiliui. Jie priklauso, nuo to, kokioje klasėje ketina dalyvauti vairuotojas (apie reikalavimus būsimi dalyviai gali pasiskaityti klubo tinklapyje www.sask.lt). Viena svarbiausių sąlygų dalyvauti super sprinte ant ledo – geros žieminės automobilio padangos (SASK taurei laimėti jos dar turėjo būti ir dygliuotos, o „Stasio Brunzo taurei“ laimėti reikėjo nedygliuotų padangų). Saugumo sumetimais viename važiavimo etape neleidžiama dalyvauti daugiau kaip 30 dalyvių.

Renginio organizatorius – Širvintų automobilių sporto klubas (SASK). Šiandien kalbiname klubo įkūrėją ir vadovą – Vygintą Šuminską:

Kaip seniai veikia jūsų klubas? Kuo jis užsiima?

Klubas veikia nuo 2001 metų. Šiuo metu jame yra 6 nariai. Norinčių tapti nariais ir dalyvauti renginiuose yra tikrai daug, bet dauguma iškart klausia „ką aš iš to gausiu“, nesusimąstydami, kad klubas gyvuoja tik jo narių dėka. Jei nebūsime aktyvūs, patys neorganizuosime renginių – niekas už mus to nepadarys. Mus vienija meilė automobiliui, noras patirti didžiulį adrenaliną. Tad aktyvių bendraminčių visada laukiame. Mokomės saugaus važiavio. Organizuojame daug renginių per visą Lietuvą (dragas, sprintai, raliai, slalomai…). Būdavo, kad per metus organizuodavome per 30 renginių. Norinčių juose dalyvauti juose visada yra. Pastaruoju metu rankos kiek nusviro. Įstatymų tiek prikurta ir dauguma jų  – draudimai, ko negalima.

Na, prisiminus neseną įvykį Panevėžyje, kai pasivažinėjimas ant ledo baigėsi merginos žūtimi, gal tie draudimai nėra iš piršto laužti?

Čia ir yra esmė! Jei jaunas žmogus galėtų lenktyniauti civilizuotai – klube – tokių nelaimių nebūtų. Juk klube pirmiausiai mokomės saugaus vairavimo, kuris jaunimui labai praverčia kelyje. Be to, sutikime, jaunimas nori pajusti adrenaliną ir būtinai išbando įvairias ekstremalias situacijas. Tačiau, kai jaunimas išsidūksta saugioje, tam pritaikytoje erdvėje, į gatvę jis važiuoja „išsikrovęs“, nenorintis rizikuoti. Organizuotai važinėjantys ir slidinėjantys niekada to nedarys ten, kur nėra saugu. Juk klube yra patyrusių vairuotojų, visi kartu pirmiausia rūpinamės saugumu.  Dar vienas svarbus faktorius, tai jaunimo užimtumas. Kad galėtum dalyvauti tokiuose važiavimuose, privalai turėti techniškai tvarkingą automobilį. Todėl patys mašinas remontuojame, ruošiame juos rungtims. Taip jaunas žmogus ne tik susipažįsta su automobilio sandara, bet jis yra užsiėmęs. O miela veikla žmogui – puikiausia nusikaltimų prevencija – juk jis niekada nelsankios gatvėmis, nepijokaus, nepažeidinės įstatymų – tam jam paprasčiausiai neliks laiko. Aš mūsų sporte matau tik pliusus.

Tai kodėl nesireklamuojate? Kodėl eiliniam piliečiui nepasiekiama informacija apie vyksiančias varžybas?

Žinoma, visada labai smagu varžytis, kai yra daug žiūrovų. Smagu apie save ir spaudoje paskaityti. Tačiau viskas dėl tų pačių draudimų – kviečiant žiūrovus keliami itin dideli reikalavimai. Visi įstatytmai vis draudžia ir draudžia, federacija dar prisideda. Todėl ir stengiamės nesireklamuoti.

Na, vis gi, gal atskleisite mažytę paslaptį, kada ir kur dabar planuojate varžybas ant ledo? Juk taip smagu būtų jas pamatyti ir jaunam, ir vyresniam.

Pirmiausia noriu jus pataisyti – ne varžybas, o renginius mes organizuojame, jiems keliami mažesni reikalavimai. Jeigu nepaves oras, ir ledas išliks toks, kaip šiandien, vasario 16 dieną planuojamas ralis ant Širvintos tvenkinio. Su Savivaldybe vyksta dialogas. Mums jau pažadėtas leidimas renginiui. Tad tikėkimės tinkamo oro. Juk ir per rudens šventę, manau, žiūrovams patiko mūsų klubo pasirodymas. Ant ledo jis bus kiek kitoks, labiau kraują stingdantis, įdomesnis.

Linkime daug įdomių startų ir iki susitikimo vasario 16-ąją. O skaitytojams pateikiame jau įvykusio renginio rezultatus, gal tarp dalyvių ar net nugalėtojų atrasite savo draugus? Ir kviečiame pasigrožėti nuotraukomis, kuriomis su „Krašto naujienomis“ pasidalijo Širvintų automobilių sporto klubas.

Nuotraukų autorius – Žydrūnas Vyšniauskas.

 

 

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni − = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]