Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Smurto artimoje aplinkoje masto mažinimui bei pagalbai nukentėjusiesiems parengta programa

prievartaSocialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su įvairių sričių specialistų darbo grupe parengė Valstybinę smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014–2020 metų programą, kurios pagrindinis tikslas yra valstybiniu mastu mažinti smurto artimoje aplinkoje lygį. Ja siekiama užtikrinti smurto artimoje aplinkoje prevencijos vykdymą ir pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims teikimą.

„Tyrimai rodo, kad smurtas artimoje aplinkoje yra opi problema – pasaulyje bemaž viena iš keturių moterų kada nors gyvenime patyrė smurtą artimoje aplinkoje. Įgyvendinant programą bus vykdomas visuomenės švietimas, rengiami mokymai įvairių sričių specialistams, dirbantiems su smurtą patyrusiaisiais asmenims, teikiama pagalba smurtą artimoje aplinkoje patiriantiems asmenims, stiprinamas valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, vykdomos smurtinio elgesio keitimo veiklos“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Programa siekiama didinti visuomenės supratimą apie įvairias smurto apraiškas, jų padarinius ir būtinybę užkirsti kelią smurtui, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, taip pat tobulinti kompleksinės pagalbos teikimo smurtą patyrusiems asmenims mechanizmą, apimantį valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, kitų įstaigų, organizacijų bei visuomenės bendradarbiavimą.

Nuo 2012 m. specializuotą kompleksinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje operatyviai teikia specializuoti pagalbos centrai, veikiantys visoje Lietuvoje. 2013 m. šiuose centruose buvo suteikta pagalba beveik 5 tūkst. smurtą patyrusių asmenų.

„Norime padrąsinti smurtą patyrusius asmenis ar jų artimuosius netylėti ir smurto atveju kreiptis į policiją bei priimti siūlomą specializuotos pagalbos centrų pagalbą – centro konsultantai susisieks su nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlys pagalbą. Bus suteikta psichologinė pagalba, padedant įveikti kritinę būklę, nukentėjęs asmuo gaus konsultacijas visais rūpimais klausimais“, – sako ministrė.

Policijos departamento duomenimis Lietuvoje 2013 m. policijoje gauta daugiau nei 21,6 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, 2012 metais tokių pranešimų buvo užregistruota 18,2 tūkst. Iš pernai gautų pranešimų dėl daugiau nei 10 tūkst. (46 proc. visų pranešimų) buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Parengta pagal SADM Ryšių su visuomene skyriaus pranešimą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× trys = dvidešimt septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]