Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Susitiko rajono žemdirbiai

ifoyg417691

Š. m. vasario 18 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos salėje vyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas, kuriam pirmininkavo Šalčininkų rajono ūkininkas Kamal Zulfijev. Susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Andžej Andruškevič, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis ir specialistai. Susitikti su rajono žemdirbiais taip pat atvyko LR Semo narė Vilija Filipovičienė, Žemės ūkio ministerijos , Nacionalinės mokėjimo agentūros, Žemės ūkio rūmų specialistai.

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotiniame narių susirinkime buvo aptarta ir patvirtinta Asociacijos tarybos ataskaita, Asociacijos nario mokesčio pakeitimo klausimas, žemdirbių asociacijos narių kelionės į užsienio ūkius išvykimas pagal Šalčininkų rajono kaimo vietovių plėtros strategijos II prioriteto „Kaimo gyventojų aktyvinimas, skatinant bendruomeniškumą ir verslumą“ priemonės „Bendruomenių iniciatyvų skatinimas ir rėmimas“ programą.

Susitikimo pradžioje kalbėjęs Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Andžej Andruškevič susirinkusiems kalbėjo apie permainas rajono ūkiuose per pastaruosius aštuonerius metus. Jis akcentavo kad kiekvienais metais rajone daugėja žmonių, apsisprendusių ūkininkauti. 2005 m. sausio 1 d. rajone ūkininkavo 667 žemdirbiai, o 2013 m. pradžioje jų skaičius sudaro 1105. Bendrai ūkininkai dirba beveik 36 tūkst. ha žemės. Ekonomiškai sustiprėjo žemdirbių ūkiai, buvo atnaujinta žemės dirbimo technika, per šį laikotarpį įsigyti 243 nauji traktoriai, iš jų net 110 pagaminta ES šalyse, įsigytas 31 naujas kombainas, padidėjo gyvulių bandos, pradėta sėti didesnį pelną nešančias kultūras.

- Skatindama rajono gyventojus ūkininkauti Šalčininkų rajono savivaldybės taryba žemės mokesčiui ir valstybinės žemės nuomos mokesčiui nustatė minimalų 1,5 proc. žemės vertės mokestį. Reikia pasakyti, kad iki 2005 m. mūsų rajono žemdirbiai išviso buvo atleisti nuo visų žemės mokesčių, vėliau Šalčininkų rajono savivaldybės taryba visus žemdirbius atleido nuo mokesčio už 5 ha, vėliau 3 ha, dirbamos žemės. Pritaikius šias lengvatas žemdirbiams tik nuo 2005 iki 2012 metų nereikėjo mokėti net 3,7 mln. Lt.

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Kamal Zulfijev kalbėjo apie ekologinių ūkių ir pasėlių draudimo problemas, tiesioginių išmokų mažėjimą bei kitas problemas, iškylančias rajono žemdirbiams.

Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktoriaus pavaduotojas Karolis Anužis pristatė 2014 m. deklaravimo naujoves, kalbėjo apie paramą pieno gamintojams. Žemės ūkio ministerijos specialistai informavo žemdirbius apie planuojamą paramą veisliniams gyvūnams įsigyti, pasėlių draudimo naujoves.

Teigiamas tendencijas vyraujančias mūsų rajono žemėje iliustruoja ir 2013 m. gaunamos ūkininkų išmokos: tiesioginės išmokos sudaro 22 mln. Lt; nenašių žemių išmokos – 9 mln. Lt; agrarinės aplinkosaugos išmokos – 6,3 mln. Lt, gyvulininkystės išmokos – 0,96 mln. Lt. Bendrai tik per šias kelias programas ūkininkams bus sumokėta 38 mln. Lt, tai yra apie 20 proc. daugiau negu 2012 m.
Rajono ūkininkai aktyviai dalyvavo diskusijoje, kėlė nemažai aktualių klausimų.

Inesa Suchocka.

Parengta pagal www.salcininkai.lt.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]