Dienos šviesą išvydo Jono Lučiūno fotografijų albumas „Širvintų krašto žmonės“    Nuo rugsėjo 2 d. keičiasi Vilniaus AVMI Širvintų poskyrio mokesčių mokėtojų aptarnavimo laikas    Kviečiame į informacinį renginį apie paramą Širvintų r. VVG strategijos lėšomis    Rugsėjo 1-ąją Ukmergės kultūros centre bus nemokamai rodomi du kino filmai    Sudie, gražuole vasara   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vilniaus rajono savivaldybė skatina verslumą

iA0ZP16BR

Vilniaus rajono savivaldybė įvairiomis formomis sudaro sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą, taip pat socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą, skatinant verslumą ir savarankišką užimtumą bei naujų darbo vietų kūrimą. Savivaldybė palaiko verslininkų iniciatyvas rajono ekonominio konkurencingumo didinimui bei investicijų pritraukimui.

2013 m. pradžioje Vilniaus rajone veikė 1 491 ūkio subjektas. 2006–2013 m. laikotarpiu veikiančių įmonių skaičius savivaldybėje išaugo 42,74 proc. Kitose savivaldybėse šis augimas buvo mažesnis: Kauno rajono sav. siekė apie 38 proc., Klaipėdos rajono sav. – 30 proc., Druskininkų sav. – 16 proc., Birštono sav. – 10 proc.

Vilniaus rajono savivaldybėje veikiančių įmonių skaičius 1 000 – čiui gyventojų vienas didžiausių ir pastebima teigiama tendencija, kad įregistruojamų įmonių skaičius kasmet didėja, 2006–2011 m. laikotarpiu vidutinis įregistruotų įmonių augimas Vilniaus rajone – kasmet po 13 proc.

Vilniaus rajono savivaldybė remia smulkų ir vidutinį verslą ir turi Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondą, kuris skirtas:

- verslo rėmimo institucinės sistemos kūrimui,

- rajono gyventojų verslumo skatinimui,

- regione veikiančių įmonių konkurencingumo didinimui,

- naujų darbo vietų steigimui bei senų darbo vietų išsaugojimui,

- netradicinių verslų plėtrai,

- naujų prekių ir paslaugų kūrimui,

- pažangių technologijų diegimui.

2013 metais buvo organizuojami Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo posėdžiai, kurių metu nutarta finansuoti visas smulkių ir vidutinių Vilniaus rajone veikiančių ūkio subjektų pateiktas paraiškas. Paraiškos teiktos prašant kompensuoti įmonių steigimo išlaidas, interneto svetainių kūrimo išlaidas, informacinių ir reklaminių leidinių leidybos ir gamybos išlaidas. Paraiškas gauti paramą iš Vilniaus rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo gali teikti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, t.y. labai mažos įmonės, mažos įmonės, vidutinės įmonės, įregistruotos ir vykdančios veiklą Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje. Paraiškas gali taip pat teikti ir verslininkai – fiziniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka verčiasi ūkine komercine veikla (įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą arba Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymą), ūkininkai, viešosios įstaigos ir asocijuotos verslo struktūros, veikiančios Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje.

Verta paminėti, jog Vilniaus rajono savivaldybė Europos Sąjungos (ES), valstybės biudžeto (VB) ir savivaldybės biudžeto (SB) lėšomis įgyvendino vietos projektą „Verslo vektorius“ veiklas. Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti Vilniaus rajono verslininkų ir kitų ūkio subjektų žinias bei įgūdžius, siekiant paskatinti jų ekonominį aktyvumą ir paįvairinti bei pagyvinti Vilniaus rajono vietovių ekonomiką.

Tikimasi, kad vietos projektas turi didelę išliekamąją vertę, nes pagerino Vilniaus rajono verslo aplinką, sustiprino Vilniaus rajono savivaldybės verslininkų bendradarbiavimo santykius, bei, kad projekto metu įgytos naujos žinios ir patirtis turės ilgalaikį poveikį vietos projekto dalyvių vykdomai ūkinei komercinei veiklai ir jos sėkmingai plėtrai, nes siekiant tobulinti Vilniaus rajono verslininkų ir kitų ūkio subjektų žinias bei įgūdžius, buvo organizuojami įvairių kompetencijų mokymai ir informaciniai renginiai. Projekto mokymus vedė UAB „TMD Partneriai“ dėstytojai. Mokymų metu vietos projekto dalyviams taip pat buvo suteiktos darbo teisės, mokesčių, finansų valdymo ir apskaitos žinios, todėl tikėtina, kad institucijų ir (ar) kitų organizacijų bendravimas ir bendradarbiavimas su projekto veiklose dalyvavusiais ūkio subjektais taps kokybiškesnis, efektyvesnis ir naudingesnis. Iš viso projekte dalyvavo virš 30 smulkaus ir vidutinio verslo ūkio subjektų ir (ar) jų atstovų, dalyvių skaičius – virš 200.

Verslumas – tai žmogaus ir visuomenės gebėjimas kurti ir plėtoti verslą bei inovacijas, atrasti naujas galimybes, mokėjimas realizuoti save ir kurti ekonominę arba socialinę vertę.
Parengta pagal www.vrsa.lt.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]