Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vytas Šimonėlis: pučia “permainų” vėjai

LostFile_JPG_144422552-300x200

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Vytas Šimonėlis

Širvintų rajono tarybos posėdis vyko sausio 30 dieną. Trumpą posėdžio apžvalgą pateikia Tarybos narys Vytas Šimonėlis:

Paskutinis Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo neįprastai – nuo tarybos narių A. Astiko, D. Paliukėno, D. Sakalauskienės ir I. Vasiliauskienės pareiškimų. Įvyko tai, kas turėjo anksčiau ar vėliau įvykti – šie tarybos nariai nusprendė palikti valdančiąją koaliciją. Gerai, kai žmonės patys prisipažįsta, kas esą. Dabar likusiems, tam tikra prasme,  bus lengviau ir aiškiau. Keistoki buvo išeinančių pareiškimai: A. Astiko ir D. Paliukėno mintys nenustebino, nieko geresnio niekada ir neteko išgirsti, tačiau Tarybos narių, mokytojų D. Sakalauskienės ir I. Vasiliauskienės mintys verčia suklusti, užsimota labai plačiai,  nuo vietinių vandens kainų iki Rusijos grėsmės. Žinoma, kai galvoje „sukasi“ tarptautinio masto problemos, nebelieka laiko įsigilinti į kasdienes, vietinės bendruomenės nariams svarbias problemas. Dėl to, iš kai kurių tarybos narių,  ir „pilasi“ pradžiamokslio lygio klausimai  bei  paklausimai Savivaldybės tarybos posėdžio metu.

Kiti klausimai nesukėlė daug diskusijų, kaip visada – triukšmo daug. Daugiausia klausimų ir paklausimų iš Živilės Pinskuvienės.  Kitiems „vietiniams“ tarybos nariams sunku  įsiterpti ir pasiūlyti, ką nors labiau „pritrenkiančio“. Pirmininkaujančiam Savivaldybės merui sunkiai sekėsi palaikyti Savivaldybės tarybos reglamente nustatytą tvarką ir būtų „visai riesta“, jei kartas nuo karto, savo kompetentingais paaiškinimais, neįsiterptų Tarybos posėdžio metu dalyvavęs Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje A. Skaistys.

Savivaldybės taryba patvirtino Igno Šeiniaus premijai gauti vertinimo komisijos teikiamus kandidatus G. Pauliukonį ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro folkloro kolektyvą „Gojus“ už etninės kultūros ir tradicijų puoselėjimą, švietėjišką ir kūrybinę veiklą. Savivaldybės taryba, vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymu, patikslino Savivaldybės tarybos veiklos reglamentą. Nuo šiol visi Širvintų rajono savivaldybės tarybos priimti norminiai teisė aktai bus skelbiami ir įsigalios kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu tame pačiame dokumente nenurodyta įsigaliojimo data. Taigi vis daugiau informacijos perkeliama į elektroninę erdvę. Taryba taip pat papildė Savivaldybės kontrolieriaus nuostatus, patvirtino mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, perskirstymo, naudojimo ir perdavimo tvarkos aprašo naują redakciją, patikslino socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašą, priėmė sprendimus dėl turto nuomos. Keičiasi valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo tvarka, dėl to Savivaldybės taryba turėjo patvirtinti Savivaldybės mero ir pavaduotojo pareiginės algos koeficientus. Mero pavaduotojo patvirtino, mero – ne. Kadangi pareiginių algų dydžiai šiems politikams nustatyti įstatymu ir Savivaldybės taryba neturi galimybės jų didinti arba mažinti, reikia laukti Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimo laikytis įstatymo.

Savivaldybės Tarybos daugumoje liko 11 narių iš 21. Pasiekė žinia, kad iš darbo atleista Savivaldybės mero patarėja, kaip praradusi pasitikėjimą.   Tad laukime istorijos tęsinio, juolab, kad „permainų“ vėjai pučia nuo rytų pusės (šiuo atveju iš sostinės).


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

30 Komentarai (-ų)

 1. Politinių akcijų biržos žinios sako:

  2014-01-30 , politinių konservatorių akcijos rajono taryboje, jų emisijai pasiekus antrą pusę, buvo sėkmingai parduotos. Pirkėjas – Darbo partijos frakcijos rajono taryboje pirminikė Živilė Pinskuvienė. Pirkimo kaina-konfidenciali informacija, todėl neskelbiama. Kas gali paneigti, kad kaina ateityje nekris – mat, akcijos nėra aukštos vertės-perbėgėliškos, todėl pirkėja gali jų kainos pakilimo nesulaukti, nes tokios akcijos brangti neturi tendencijos.

 2. Pan Poliak sako:

  NIEMA CO GADAC, PANOVIE. Wielka nedolia, JAK BĘNDZIEMY ZYC, PANI IRENA I PANI DAIVA NAS TAK NIEKOCHAJO. PSZEPRASZAMY I CELUJEM RONCZKI.

 3. Postas sako:

  Pritariu Leonui – pasakyta tiesa. Nustebau, kad mokyti žmonės, mokytojos, to neraukia. Bet prisiminiau, gi konservatorės, turi rusų bijoti.O Songaila liepia ir lenkų nemylėti.
  Manau yra teisinga – rusų lengva nemylėti aplamai – dėl Patriarcho, o vat konkretų rusą mylėti galima ir reikia, čia juk dėl Savęs, dėl jūsų, mieli širvintiškiai ne dėl Lietuvos….

 4. ETIK MATJ-irgi Politikui sako:

  Politikai kaip tik turi teisę ir netgi privalo vertinti kitų politikų ir specialistų kompetencijas. Tam ir yra taryba . JUK JI SKIRIA ĮSTAIGŲ VADOVUS IR T.T.Klystate, tamsta. Ir vertinti reikia viešai, ir atsakingai, o ne liežuviais už akių visus šmeižti. Napoleono sindromu sergančių nūnai politikų atsirado daug. O tAI VASILIAUSKIENEI IR SAKALAUSKIENEI ETIŠKA VISĄ KOALICIJĄ VERTINTI??? aR JAU ĮSISAVINO PRADŽIAMOKSLĮ???ŠIMONĖLIS NORS ATIDIRBO RAJONUIkiek laiko, tai gal supranta žmogus kažką?Toks ir kitus vertint turi teisę, ar ne?

 5. Zina-Politikui sako:

  Jei žmonės, patekę į tarybą, daug ko nesuvokia, tai reik pirma pasimokyti, o po to jau save rodyti. Akis kitiems gali draskyti tada, kai išmanai,ką kalbi. Jei konstruktyviai dirbsi taryboj, tai reikės daug kur pasigylinti, surinkti duomenis, perprasti ūkio klausimus, o dar ir savo darbą, už kurį algą gauni, reik gerai atlikti, ypač tiems,kurie kitus moko, kaip dirbti. Nerimti ir truputį juokingi tie kvarteto susireikšminimai. Kažkur perskaičiau tokį dalyką, kad Europoje tuos politikus, kurie daug tarška, puola kitus patys nenusimanydami ir nieko doro nepadarę, vadina politiniais „būgneliais“- triukšmo daug-tolko nėra Alfredas jau maestro būgnijimo srityje, prisidėjo dar maestrų ir gavosi tra-ta-ta, tra-ta-ta.

 6. Leonas sako:

  Viešiu pas tėvus, dirbu Anglijoje, atostogaudamas perskaičiau atrodo vieninteliame širvintų rajono laikraštyje pareiškimus deputatų. tėvai pasakojo, kad kažkoks žmogus norėjo kurti sveikatingumo centrą mūsų rajone. Apšalau, nes kalba, atodo, išsilavinusios moteriškės, bet…..Anglijoje esančiame Londono priemiestyje tokių centrų pilna.Jose įvairiai žmonės leidžia laiką-ten yra fitoterapijos(gydymasis augalais), įvairūs sporto užsiėmimai, joga ir kiti rytietiški kovų menai, muzikos, vandens ir t.t. terapijos. Yra ir kazino, būrimo salonai, aš mėgau eiti įvieną tokį centrą, nes ten buvo hipoterapijos (gydymasis užsiimant su žirgais,arkliais) Ten galėjau jodinėti, šerti arklį, nes juos myliu. Taigi matyt ir tas asmuo,kuris norėjo čia steigti , taip pat čia rado žirgyną, gražią gamtą. o sostinė tai netoli, pinigingi žmonės važiuoja į užsienius, o čia vietoj toks pramogų centras būtų. Taigi pinigai ateitų, darbo vietos atsirastų. Kas čia FANTASMAGORIŠKO???
  o MERAS GI NIEKO NESTEIGĖ, KIEK SUPRATAU -TIK SUPAŽINDINT KOLEGAS NORĖJO, tai už ką tokie puolimai. Pašneku su draugais bendraamžiais, kurie dirba vilniuje, klausiu, kodėl nelikai Širvintuose,tai sako – įsiklausykite – Ką ten nuveiksi ,jei ten dar tokia gūdi provincija,(ne teritorijos prasme) ribotas mąstymas, jei nori ką veikti, pirmiausia turi įrodinėti,kad nesi velniai(atleiskite)žino, kas. Kodėl Daiva su SAVO DRAUGE turi uostyti, kuo kvepia kieno pinigai? Visame pasaulyje ,o ir Lietuvoj tai daro tam tikros įstaigos, ar ne? Tai ir nuliūdau, kad mano draugai teisūs….

 7. Jadvyga Moliugui sako:

  Prieš keliolika metų net 4 NS nariai buvo Taryboje, jauni, energingi ir labai norėjo išnuomoti užsieniečiams šilumos tinklus. Dvejus metus jiems nepasidavė tuometinis meras Vytas Šimonėlis, sugebėjo apginti savo poziciją, kad reikia išlaikyti šilumos tinklus. Šiandien tai pasiteisino ir kainos už šilumą vienos mažiausios Lietuvoje. O pagalvokit, kaip būtų šiandien, jei ūkį valdytų kokia „Dalkija“. ?

 8. palaukit, sako:

  o kur ir kada nebuvo „aš tau, tu man“, čia taip yra nuo Adomo ir Ievos:). Apsidairykit, visuose lygiuose ir visur šis dėsnis, ar tvarka vadinkim, pirmoj vietoj.

 9. anonimui sako:

  nori apdergt – pasivadink anonimu………

 10. Moliūgas sako:

  Gaila, kad mūsų partijos negeba atsišviežinti energingais, entuziazstingai dirbančiais žmonėmis, kuriems RŪPI rajono reikalai. Dažniausiai miega, kai svarstomas dalykas neliečia jų asmeniškai ir jų “švogerių”. Deja, partijose vyrauja trumparegiška “aš – tau, tu – man” politika.

 11. Anonimas sako:

  Sako, tušti puodai garsiai skamba. Va ir “suskambėjo” dvi ponios, nes juk po po metų rinkimai.

 12. politikas sako:

  Pone Vytai, gerai kai pats pasitiki savo kompetencijomis, bet labai neetiska vertinti kitu kompetencijas. Tarybos posedzio metu apsidairyk ir salia pamatysi savo partijos kolega, tarybos nari, kuris protingai tyli ar ne trecia kadencija. Ko gero pasieke absoliutu visu salies tarybu nariu tylejimo izadu igyvendinimo rekorda. Tada uzduok savo kompetencijos lygio protinga klausima-kas geriau ar aktyvus, viskuo besidomintis tarybos narys, nors kartais ir pademonstruojantis savo ziniu spragas, ar pastoviai snaudziantis ir pagal tavo komanda ranka kilojantis deputatas.

 13. Še tau sako:

  Liūdna žinia būsimoms merėms – kitąmet per savivaldybių rinkimus merai bus renkami tiesiogiai….Žinia šviežia ir tikra.

 14. to Aukse sako:

  tai kur tom moteriškėms besipūsti, ir taip, kaip pončkos, dar kiek – ir sprogs.

 15. too Auksė sako:

  Prie didelių ambicijų reikia ir išmanymo. Na, bet į viceministres tiks. To ir linkiu.
  Bet šiaip tai keistos moterėlės, ir rusų , ir lenkų bijo, ko gi taip gąsdintis, nereikia. Kartais nekenktų ir pačioms savęs išsigąsti. Ir pūstis labai nereikia, krikščionės turėtų žinoti, kad puikybė prie didžiųjų priklauso.

 16. Respekts sako:

  Vytas Šimonėlis-puikus žmogus ir išmano puikiai, ką daro ir ką kalba. Respekts.

 17. Kablys sako:

  Greitai sakom, kas ir kur plauna pinigus. Jei tarybos narys taip nekonkrečiai kalba, tai koks jis nachr… politikas? Tokią frazę gali bet kas pasakyti. Jei žinai, kviesk STT, O ne pliurpk, nes už tokį pliurpimą ir atsakyti gali tekti. Liežuviai kaip kvartukai, o išmanymo- 0.

 18. Roma sako:

  JO, Širvintose labai sunku rasti gerą siūvėją, virėją, o juo labiau buhalterį. Bet suprantančių savivaldą, pasiruošusių būt merais , merėm kaip šios 2 viename – apstu.

 19. . sako:

  Šimonėliui vertėtų pasiskaityti kabučių rašymo taisykles.

 20. Aišku sako:

  nepatiko kai kuriems, kad šie tarybos nariai garsiai pasakė, kaip plaunami pinigai savivaldybėje, kokie utopiniai projektai pateikiami, ir manoma, kad už juos bus balsuojama.. vieną tokį rado, kurį galima apdurnint, dabar ieško kitų. Aišku, ir toliau savivaldybėje ranka ranką plaus, bet džiugu, kad ne visi tame š… murkdytis nori ir traukiasi.

 21. neramu sako:

  prasidėjo judėjimas, kai kam neramu darosi, kėdės ėmė braškėti. Laidai ėmė svilti, įdomu.

 22. Tai sako:

  Zmones ir astika isrinko

 23. na sako:

  bet gi pasakė kažką, kad žmonės išrinko?

 24. Ka sako:

  Ka gali Paliukenas pasakytin nejuokinkit

 25. na sako:

  ir ką gi Paliukėnas pasakė???

 26. sirvintiskis sako:

  Galima tik pasidziaugti, kad rajono Taryboje yra politiku kurie vercia kitus dirbti, o kiti tik snaudzia ir asmenines naudos iesko

 27. tikrai sako:

  Geras straipsnis, Vytai. Ir vėjo kryptis labai teisingai nurodyta. Na, Astikas nenustebino, nes per visas kadencijas tik vėjus kėlė, bet jaunosios kartos ugdytojos… tiesiog gaila tos jaunosios kartos.

 28. Auksė sako:

  Labai teisingai padarė šie politikai pasitraukdami. Senai laikas. Nu, kad Astikui patyrimo tai pakanka, o ir moterys ne iš kelmo spirtos.

 29. Jadvyga sako:

  Labai teisingi pastebėjimai. Gaila, kad neretai neįsigilinama į problemų esmę, o žaidžiama populizmu. O populizmas ten, kur per mažai išmanimo.

 30. Taip sako:

  Va cia tai politikas!

Jūsų komentaras:


penki + devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]