Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Deklaruojant pajamas patogu skirti paramą tiek organizacijoms, tiek ir politinėms partijoms

pateikiamosisankstinespajamuirturtodeklaracijos
Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) primena, kad Švenčionių, Elektrėnų, Trakų, Šalčininkų, Ukmergės, Vilniaus miesto ir  rajono savivaldybės gyventojai, deklaruodami pajamas, gali paremti tiek organizacijas – paramos gavėjas, tiek politines partijas. Gyventojai savo 2 proc. pajamų mokesčio gali skirti visuomeninėms organizacijoms, bendruomenėms, viešosioms įstaigoms, profesinėms sąjungoms, labdaros fondams ar kitiems paramos gavėjams ir iki 1 proc. – politinėms partijoms (iš viso 3 proc. nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio).

„Gyventojas, nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją (ar gavėjus) nori remti ilgesnį laikotarpį, iki gegužės 2 dienos gali pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus terminas – 5 metai“, – sako Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė.

Dalis gyventojų pernai pasinaudojo galimybe ir paramą paskyrė keleriems metams į priekį, todėl šiais metais parama nukeliaus jų pasirinktoms organizacijoms ir (arba) politinėms partijoms automatiškai, t. y. papildomo prašymo jiems teikti nebereikės. Tačiau jei mokesčių mokėtojas prašymą nori pakoreguoti, t. y. pakeisti paramos gavėją, tai jis gali bet kada padaryti per elektroninę deklaravimo sistemą (EDS) pateikdamas naują prašymą už praėjusį mokestinį laikotarpį ir nurodydamas paramos gavėją bei keleriems metams skiria paramą.

Valstybinė mokesčių inspekcija pažymi, kad gyventojų, privalančių pateikti metinę pajamų deklaraciją, tačiau to iki gegužės 2 d. nepadariusių, prašymai skirti paramą nenagrinėjami. Deklaruoti pajamas ir pateikti prašymą skirti paramą patogiausia elektroniniu būdu per EDS.

Vilniaus AVMI pabrėžia, kad nustatytos formos prašymą skirti pajamų mokesčio dalį paramai gali pateikti tik pats gyventojas ar jo įgaliotas atstovas, pateikęs notaro patvirtintą įgaliojimą. Prašymai, kuriuos pateiks paramos gavėjų ar kitų juridinių asmenų atstovai, nebus priimami.

„Primename, kad paramos gavėjai negali daryti jokio spaudimo potencialiems paramos teikėjams, versti juos pildyti prašymus ir pan. Jau keleri metai VMI nepriima prašymų, kuriuos urmu bando pristatyti patys paramos gavėjai“, – sako Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė, atkreipdama dėmesį, kad tokio prašymo negali pateikti ir mokesčių mokėtojo darbdavys.

VMI primena, kad su deklaravimu arba paramos skyrimu susijusią informaciją gyventojai gali gauti paskambinę telefonu 1882, apsilankę mokesčių administratoriaus svetainėje internete www.vmi.lt arba užsukę į Vilniaus AVMI Švenčionių poskyrį (Lentupio g. 5, Švenčionys), Vilniaus AVMI poskyrį (Taikos g. 6 A, Elektrėnai), Vilniaus AVMI Trakų poskyrį (Vytauto g. 19, Trakai), Vilniaus AVMI Šalčininkų poskyrį (Vilniaus g. 31, Šalčininkai), Vilniaus AVMI (Ulonų g. 2, Vilnius), Vilniaus AVMI Ukmergės poskyrį (Kauno g. 16, Ukmergė).

Parengta pagal Tomo Šileikos (Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas spaudai) pranešimą. 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni × = keturiasdešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]