Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dėl uždelsto deklaravimo – praradimai kiekvieną dieną

PASLIA~1

Liko lygiai mėnuo iki žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios – šiemet jis prasidės balandžio 14 d. ir truks iki birželio 15 d. Nauja tai, kad bus mokama perskirstymo išmoka, kuri leis sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp stambiųjų ir smulkiųjų žemdirbių. Gera žinia ir pieno gamintojams – jie gaus papildomą paramą, kuri sieks apie 40,7 mln. litų.

Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus, kurie jau apsisprendė, kur ir ką augins, neatidėlioti deklaravimo, nes už kiekvieną uždelstą dieną Nacionalinė mokėjimo agentūra paramą mažins 1 proc.

Šiemet paramos schema išliks tokia pati, kaip ir 2013 metais. Pasėlių deklaravimo metu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei mėsinius galvijus ir mėsines avis, taip pat išmokų už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones.

„Šiemet taikoma perskirstymo išmoka, kitaip dar vadinama išmoka už pirmuosius hektarus, leis sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp stambiųjų ir smulkiųjų žemdirbių. Tarkime, ūkininkas deklaruoja 100 hektarų, vadinasi, už juos gaus pagrindinę išmoką, o už pirmuosius 30 hektarų gaus dar ir perskirstymo išmoką.O tie, kurie dirba mažiau kaip 30 ha, gaus padidintą išmoką už visus savo hektarus“, – deklaravimo naujovę pakomentavo žemės ūkio ministras prof. V. Jukna.

Kadangi Lietuva perskirstymo išmokoms skirs 10 proc. tiesioginės paramos lėšų ir rems pirmuosius 30 ha, tai bendra VIPS (Vienkartinės išmokos už plotus schema) išmoka 2014 m. bus 392 Lt/ha, o perskirstymo išmoka sieks 101 Lt/ ha. Taigi, smulkieji ūkininkai išmokas už vieną hektarą gaus didesnes, o stambieji  – mažesnes.

O pieno gamintojams, kurie šiais 2013–2014 kvotos metais parduoda pieną perdirbti arba tiesiogiai vartoti, šiemet numatoma papildomai skirti apie 40,7mln. litų paramą. Deklaruodami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, jie paraiškoje turės pažymėti, kad pageidauja gauti ir šią paramą.

Preliminarus išmokos dydis – 28 Lt už parduoto pieno toną. Tikslus išmokos dydis paaiškės vėliau, baigus paraiškų administravimą ir paaiškėjus šios paramos gavėjų skaičiui.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]