Širvintų ligoninės atsakymas į straipsnį    Bus atliekamas žemės sklypo ženklinimas Motiejūnų k.    Direktorė teigia, kad pagalba buvo suteikta, tačiau pacientui jos teko ieškoti kitame rajone    Žygis „Musninkų MŪŠIO takais“    Sostinė nuo penktadienio skelbia šildymo sezono pabaigą   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ekskursija pas kinologus

100_3896

Kovo 6 d. Širvintų r. Zibalų pagrundinės mokyklos 14 pradinukų lydimi pradinių klasių mokytojos J. Budzevičienės, social. pedagogės G. Zitikaitės ir Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK Prevencijos poskyrio specialistės G. Čepienės lankėsi Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato patrulių rinktinėje, kur mokinukai buvo supažindinti su kinologo specialybe.

Ekskursiją pravedė patrulių būrio vadas E. Šimonis ir patrulis A. Petrėnas. Kinologai – tai policininkai, kurie dirba kartu su šunimis.  Patrulių rinktinėje yra dešimties kinologų grupė tarp jų viena moteris, kiekvienas turi savo šunį – „pareigūną“, jie kartu gyvena, su šunimis žaidžiama, einama pasivaikščioti, mokomi. Šunys – nepakeičiami pagalbininkai užtikrinant viešąją tvarką bei saugumą įvairiuose objektuose: tą patį garsą šuo išgirs iš keturis kartus tolesnio atstumo nei žmogus, o judantį objektą užfiksuos net penkių šimtų metrų atstumu. Keturkojai už žmogų pranašesni ir tukstantį kartų jautresne uosle, geresniu matymu naktį bei greitumu. Kas dar svarbu: šuniui kyšio nepasiūlysi, šunys darbo rezultatų nesuklastos. Šunys efektyviai dirba 4 valandas po to ilsisi.

Visame pasaulyje specialiosios tarnybos į pagalbą pasitelkia šunis. Jei ne jie, ne vienas nusikaltimas būtų likęs neatskleistas. Ieškantys pasiklydusių žmonių šunys yra išgelbėję daugybę gyvybių. Nepamainomi jie ir sulaikant pažeidėjus, įkalčių nusikaltimo vietoje, ieškant narkotikų, sprogmenų, kontrabandinių prekių. Šunys turi unikalią savybę, atskiria 1500 kvapų iškarto, išskiriant kiekvieną atskirai. Šuo didžiausias egoistas, nieko nedarys už ačiū. Dauguma nuo gimimo yra mokomi griežtos drausmės, klausyti komandos. Įvykdžius užduotį šuo gauna arba gabalėlį skanėsto, arba kokį mėgstamą žaislą, su juo pažaidžiama, jis pagiriamas. Iš daiktų kinologai dažniausiai naudoja nedidelius kamuoliukus. Šunys mėgsta jais žaisti – pasakojo būrio vadas Egidijus Šimonis. Jis pristatė šunį-„policininką“ Iksą, kuris mokomas ieškoti daiktų, lavonų. Suradę daiktą, kuris turi žmogaus kvapą šuo atsigula prie to daikto, o suradę žmogų, sulaikydami pažeidėją lojimu apie tai praneša kinologui, sulaikydami jie nieko nedaro tik parbloškia pažeidėją ir neleidžia atsikelti.

Audrius Petrėnas pristatė „policininkę“ Bertą, kuri mokoma ieškoti narkotikų, tai jauni 1, 5 metų vokiečių aviganių veislės šunys. Keturkojai tarnauja apie dešimt, dvylika metų. Netinkamas tarnybai, išėjęs „į pensiją“ šuo ir toliau gyvena su šeimininku, juk jiems jų augintiniai ne tik darbo priemonė, bet ir draugas. Pasak E. Šimonio, Lietuvoje tarnybiniais šunimis naudojasi beveik visos specialiosios tarnybos: policija, pasienis, muitinė, „Aro“ rinktinė, krašto apsauga ir kt. Vaikai žingeidūs, uždavinėjo daugybę klausimų. E. Šimonis išsamiai pasakojo apie šunis. Policija šuniukus perka 6 savaičių, jų inkstinktai patikrinami su skudurėli, reagavimu į maistelį, taip tikrinamos asmeninės šuns savybės, jo tinkamumas darbui tarnyboje. Šunys dresuojami, kursas išdėstytas penkis kartus po 2 savaites. Kinologai savo šunis laiko namuose, taip jie su augintiniais praleidžia daugiau laiko, tarp jų atsiranda geresnis ryšys, toks policininko dabas sutampa su pomėgiu.

Nors ir sunku dresuoti šunis, bet įdomu: gauni mažą šuniukią, jis klauso tavo komandų, jis gaudo nusikaltėlius arba ieško pėdsakų. Kinologo darbas iš tikrųjų yra sunkus tiek fiziškai, tiek psichologiškai, nes tam, kad viso to išmokytum gyvūną, reikia turėti daug kantrybės. Vaikams ekskursija labai patiko, po šios ekskursijos policininko darbas tapo vienas iš jų mėgstamiausių, paklausus ar bus policininkais, rankos pakilo į viršų.Vaikai padėkojo pareigūnams už šiltą bendravimą, turiningai praleistą laiką ir neišdildomus įspūdžius.

Parengta pagal Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio pranešimą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni + = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]