Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

G. Kirkilas: Kovo 8–ji – ambicingos, karjeros ir didesnės algos siekiančios moterys yra gerai

2115Tai, kad dvidešimt pirmojo amžiaus demokratinėse Europos valstybėse moterys tebeuždirba beveik 20 proc.  mažiau nei vyrai, moterų yra žymiai per mažai politikoje ir verslo įmonių valdybose, tebekyla iniciatyvos uždrausti abortus, nors moterims nebesukuriamos reikiamos sąlygos derinti šeimos ir profesinį gyvenimą bei auginti vaikus ir siekti aukštumų darbe, nėra normalu ir civilizuota.

Todėl privalome visomis pastangomis siekti daugiau civilizacijos žmonių ir lyčių santykiuose. Rūpinimosi vaikais ir šeima atsakomybė neturi likti užkrauta vien moterims – ji privalo būti pasidalinta su vyrais. Be praktinės lyčių lygybės politikos turime keisti ir stereotipinį kasdienį požiūrį į moteris. Pavyzdžiui, kodėl iki šiol dažnai skeptiškai, netgi su pašaipa ar nepasitenkinimu žvelgiama į moteris, kurios siekia karjeros.

Tai, kad moterys „daro karjerą“, yra taip pat gerai, kaip karjerą daro vyrai. Tiesiog moterims yra sunkiau dėl vis dar konservatyvių visuomenės vertybių, dėl to, kad daug moterų gimdo, ir paprastai jos daugiausia augina vaikus – dėl to jos rizikuoja prarasti savo profesinius įgūdžius, ir joms sudėtingiau įgyvendinti savo karjeros ambicijas, daugiau uždirbti. Vėlgi, ambicinga moteris yra taip pat gerai, kaip ir ambicingas vyras. Todėl ir būtina lyčių lygybė ir sukurta pusiausvyra tarp šeimos ir profesinio gyvenimo moterims ir vyrams.

Kovo 8–oji nėra pavasarinė gėlių šventė, kai sveikiname moteris ir rodome joms išskirtinį dėmesį ir pagarbą, o po to apie moterų teises ramiai pamirštame vieneriems metams. Tarptautinė moters diena mums kasmet turi priminti, kad lyčių lygybė dar nėra pasiekta, ir čia moterys tebeišlieka pažeidžiamesnėse pozicijose, ir kad turime kasdien jos siekti.

Kai bus geriau moterims, bus geriau ir vyrams, ir visai visuomenei, nes moterys juk sudaro daugiau nei pusę visuomenės, o dėl lyčių lygybės trūkumo jų potencialas nėra pakankamai išnaudojamas. Lyčių lygybė yra naudinga visiems, nes tuomet galime sukurti daugiau bendrojo gėrio. Pasaulis, valdžia ir galia nepriklauso tik vyrams – tai priklauso po lygiai ir moterims. Privalome paversti tai realybe. To ir linkiu Kovo 8–osios proga ne tik Lietuvos moterims, bet ir vyrams.

Parengta pagal Seimo Pirmininko pavaduotojo , Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo pranešimą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]