Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Pilietiškumo ugdymo projektas „Lėk gervė, lėk gervelė“ Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

ic2m8q11264

„Laisvė – tai labai didelė atsakomybė. Supranti, kokia ji brangi, tik tada, kai jos netenki.“
(Eurika Masytė)

Kovo 11–oji – viena šviesiausių Lietuvos istorijos akimirkų ir viena jautriausių patirčių. Ši diena jau dvidešimt ketverius metus išlieka kiekvieno Lietuvos piliečio širdyje.

Kadangi mūsų gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių pilietiškumo ugdymui, mažo ir jauno piliečio brandai, kasmet organizuojami įvairūs renginiai valstybinėms šventėms paminėti. Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną nusprendėme pasitikti netradiciškai – mokykla pasipuošė daugybe gervių, kurios įvairiose kultūrose simbolizuoja ilgaamžiškumą, nemirtingumą, taiką, sveikatą, ištikimybę, meilę ir viltį, o krikščionybėje dėl savo sugrįžimo į gimtąsias vietas šis paukštis laikomas prisikėlimo simboliu.

Idėja sukurti netradicinį gimnazijos interjerą buvo priimta entuziastingai. Visą savaitę gimnazijos mokiniai per technologijų, etikos, pilietiškumo ugdymo, dailės pamokas, klasių valandėles, po pamokų, o darbščiausieji ir namuose lankstė mūsų valstybės vėliavos spalvų – geltonos, žalios bei raudonos – gerveles. Prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo ir mokytojai, ir net kai kurių mokinių tėveliai, kurie kartu su vaikais įsitraukė į įstabų, daug kruopštumo reikalaujantį origamio pasaulį. Buvo išlankstyta apie 1500 didesnių ir keli šimtai mažyčių paukštukų, iš kurių IIIA kl. gimnazistai sukūrė kompozicijas ir jomis padabino mūsų mokyklą. Jau keletą dienų „plevėsuojanti“ simbolinė trispalvė kviečia žvilgčioti aukštyn ne tik bendruomenės narius, bet ir svečius, apsilankančius mokykloje.
Projekto „Lėk gervė, lėk gervelė“, leidusio kiekvienam dalyvavusiajam prisiliesti prie mūsų tautos istorijos kūrimo, tikslas – lavinti mokinių kūrybiškumą bei skatinti patriotizmo, bendruomeniškumo jausmą – pasiektas. Be to, ši iniciatyva puiki, nemažai vilties teikianti daug didesnio integruoto lietuvių kalbos, gamtos mokslų ir technologijų projekto „Pavasarinė Žemės simfonija“, vyksiančio gimnazijoje šių metų kovo – balandžio mėnesiais, pradžia.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Asta Diržiuvienė.
Parengta pagal www.vrsa.lt.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− vienas = du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]