Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Stadiono idėjos sužlugdymas – didžiausias mūsų rajono pralaimėjimas

IMG_1897-1

Kęstutis Pakalnis

Vos pradėjus dirbti meru, norėjosi labai daug ką nuveikti, pakeisti, sutvarkyti. Analizuota, planuota, ieškota galimybių. Ypatingai buvo svarbūs vaikų užimtumo klausimai. Juk šiandien investavę į vaikų užimtumą, taupysime rytdienos pinigus pašalpoms, psichologams, kalėjimų prižiūrėtojams.

Mano nuomone, Širvintų meno mokykla nebegalėjo normaliai funkcionuoti – situacija, kai mokytojai laukdami vaikų kūrena krosnis, labiau priminė skurdžią praeito amžiaus mokyklą. Ir šiaip – pastatas buvo avarinės būklės. Sporto mokykla taip pat badė akis. Tačiau pasitarę nusprendėme, kad visgi meno mokykla – prioritetinis klausimas. Sutarėm – meno mokyklą keliam į Gimnazijos bendrabutį, jį renovuojam. Sporto mokyklai lai bus autobusas, o renovacijos teks palaukti. Tai ir buvo įgyvendinta. Meno mokykla gavo naujas patalpas, sporto mokykla – autobusą. Tačiau prasta sporto mokyklos būklė kėlė susirūpinimą.

Kai Lietuvos dujos atėjo į rajoną su ketinimais statyti Dujų kompresorių stotį, buvo derėtasi dėl galimos naudos rajonui. Pirmiausia ir stipriausia mintis buvo tokia – štai galimybė padėti sportininkams. Suderėjom. Prasidėjo ieškojimai, kur geriausia būtų įrengti rimtą sporto bazę. Buvo analizuojamos trys galimybės – Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus stadione, Atžalyno mokyklos stadione ar netoli Laisvalaikio centro, link pliažo, ant upės kranto. Norėjosi į situaciją pažiūrėti kompleksiškai, globaliai – kad būtų suteikta kuo daugiau galimybių rajono sportininkams sportuoti. Ir ne tik. Galvota apie tai, kad padaryti Širvintas patraukliu jaukiu miestu ne tik esantiems rajono gyventojams, tačiau ir pritraukti naujų gyventojų, organizuoti respublikines varžybas. Kiekviena tokia galimybė juk didžiulė nauda miestui, rajonui, jo verslininkams, mums visiems.

Į procesą įsijungė daugybė žmonių: aš, Administracijos direktorius Pranas Kamienas su savo komanda, daug jėgų įdėjo Savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyr.specialistas Borisas Sockis, architektė Dalia Kunevičienė, Sporto mokyklos direktorius Algimantas Kmitas. Apsvarsčius visas tris galimybes, prieita išvados, kad visgi sporto kompleksą patraukliausia įrengti prie Gimnazijos. Čia centras, visiems patogu, galima įrengti modernius aikštynus, stadioną. Čia būtų galėjusios ir miesto šventės vykti. Užvirė darbas. Ne tik planavom čia vietoje, tačiau ieškojome sąjungininkų. Buvome susitikę su ne viena sporto federacija, kurios labai palaikė idėją – Vilniuje nėra vietos įrengti tokiai sporto bazei, kokią norėjome padaryti čia. Buvo suderėtos ir pradinės lėšos, kurias skyrė Ūkio ministerija. Ėmėme daryti vizualizacijas. Deja, skirtoms lėšoms įsisavinti buvo keliami ir dideli reikalavimai – reikėjo ne tik aikštynų, stadiono, bet ir pastatų, viešbučio. O prie Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos nebuvo pakankamai vietos. Čia į teritoriją, kurios reikėjo, įėjo ir „Lelijai“ priklausantys pamatai, ir ligoninės garažus reikėjo nugriauti. Kažkur Savivaldybėje turi būti tos vizualizacijos, kurios iki šiol stovi mano akyse, kaip didžiulė perspektyva mūsų rajonui.

Tada apsispręsta vis dėl to rištis prie kita pus marių esančio laisvo ploto. Čia buvo pakankamai daug vietos, netoli Laisvalaikio centras, kuriame galima buvo planuoti įrengti rimtą sporto bazę, šalia marios, patogu organizuoti ir vandens sportą. Išplėtotas didžiulis projektas. Visa komanda dirbome, buvo įdėta labai daug laiko ir jėgų, tad kai buvo priimtas neigiamas Tarybos sprendimas, nusviro rankos. Iki šiol be galo skaudu prisiminti – šventai tikėjau, kad sporto bazė, kurią buvome suplanavę ir kurios pradžiai pinigai buvo skirti labai pakels visą rajoną, išves iš stagnacijos, suteiks daug darbo vietų, galimybių sportininkams, verslininkams. Kad Širvintos pamažu taps moderniu, gražiu, žaliu miestu šalia sostinės. Ir garsės ne bet kuo – o sportininkų pasiekimais. Juk tai labai pozityvus miesto įvaizdis. Jau nekalbant apie tai, kad sportininkams, vaikams būtų buvusios didžiulės perspektyvos… Po to, kai buvo projektas paniekintas ir atmestas, supratau, kad net geriausi ketinimai gali būti sutrypti ir paaukoti kitų žmonių politinėms ambicijoms tenkinti.

Iki šiol galvoju, kad tai – didžiausias mūsų rajono pralaimėjimas. Šiandien neturime nieko – tik balą prie Gimnazijos, per mažą menkavertį stadioną prie Karių kapų ir griūnantį baseino pastatą. Ir tai tik todėl, kad nesugebėjome pasiimti ant lėkštutės padėtų pinigų ir galimybių.

V. Valiukevičienės nuotraukose: Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos stadionas:

 Kęstutis Pakalnis


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

33 Komentarai (-ų)

 1. buvusiam merui sako:

  Tai gerbiamas buvęs mere K.Pakalni, kodėl būdamas meru, valdančiojoje daugumoje nesugebėjote pristatyti šio projekto kaip labai reikalingo rajonui? tai jai jau meras tarybai neįrodo, tai kas čia per meras?
  Mieli komentatoriai, giriate Pakalanį, kad kažin kiek jis čia gero padarė, tai kaip tik – straipsnis apie tai – kad jis nieko nepadarė

 2. geras sako:

  Nepyk, o prisimink paskutinius savivaldybes rinkimus. Autobusais melynanosius suvezdavo. Ir tik viena parcyja. Mes viska pamename.

 3. ne sklerotikas sako:

  ar ne pats numarinai ta ideja?

 4. blogai sako:

  galvojate, kad kaime visi geria. O mieste nėra geriančių – juos taip pat nupirks už bambalį.
  Labai papiktina toks požiūris į kaimo žmogų!
  Yra geriančių kaime, bet dar daugiau geriančių yra mieste. Ir nereikia taip juodinti kaimo!

 5. Aha sako:

  kaimiečius DP nupirks už bambalius. Pritariu “Tie” komentarui. “atmintis” nesureikšminkit tų dviejų. Jie tai tikrai ne VISI. “varnėne” jau pavasaris, laikas prabusti, o rinkimai tikrai ne už kalnų, tad ko čia stebėtis. Sekti įvykius dažniau reikia.

 6. ar tiktai sako:

  miestui reikia keistis? Nepamirškite kaimo, artėja rinkimai, labai prireiks kaimiečių balsų, oi kaip tada parūpės kaimiečiai.

 7. to atminciai sako:

  Kas gerbe Kesta anksciau, tas gerbia ir dabar, ir tie cia panegyrikos neraso.O kaip taisykle visiems nepatiksi, todel kas pile purva anksciau, pils ir toliau. Manau,kas jis jau uzsigrudino ir skiria pelus nuo grudu.

 8. Dana sako:

  Man , sis zmogus yra labai daug padejas . Labai labai si zmogu gerbiu.

 9. Tie sako:

  Tie visi ,Pinskuviene ir Zibalas . Jo ju labai daug.

 10. atmintis sako:

  Ką ar jau pamiršot, kaip visi spjaudėt KP – kad stuburo neturi, kad pažada ir netesi, kad sau verslą tik suka ir milijonus graibo…????

 11. varnėnė sako:

  kas, ar jau vėl rinkimai ;) ?

 12. sako:

  už Kęstutį- jauną, gabų, perspektyvų. Žmogų, kuris, turėdamas puikių verslo gebėjimų, šauniai vadovauja savo įmonei. Žmogų, kuris nerezga intrigų. Žmogų, kuris mato miesto perspektyvas. Žmogų, kuris remia savo miesto idėjas. Žmogų su atvira širdimi ir šypsena veide.

 13. tam su dviračiu sako:

  aš visuomet UŽ naujovių mieste įdiegimą ar patobulinimą. Bet visuomet atsiranda bambeklių, kurie būtinai viską nuspalvins juodai (kitų spalvų jų gyvenimo paletėje nėra). Tai ir Jūsų siūlomu atveju tuoj pasigirs: “o kas atsakys jei vaikai susižeis”, “jaunimas ten būriu susirinkęs velniai žino ką prasimanys”, “jei bando kažką daryt, vadinas reklamuojasi, rinkimams ruošiasi”, “jei gavo pinigų, vadinas kažkam “atkatą” sumokėjo” ir t.t.

 14. Jonas sako:

  Kas tiesa tai tiesa.

 15. Tik sako:

  Tik kvailas, aklas gali parasyt kad pakalnis nieko nepadare.

 16. tas su dviračiu sako:

  kad sužadinčiau vaizduotę pasidalinsiu video iš palangos varžybu vardu karramba https://vimeo.com/73700915

 17. tas su dviračiu sako:

  tai gal bent minimaliai atnaujintumėt skateparka? gerai pamenu internete buvo straipsnis apie blogiausius pasaulio skateparkus – visi buvo geresni už Širvintu. Juk jis net vaikams per mažas, su dviračiu neįmanoma apsisukti, o ka jau kalbėti apie tikraji jo naudojima (pritaikyma triuku atlikimui) ir progresavima. Jei sakot, kad neverta galiu pateikti pavizdį: Elektrėnuose buvo tik 2 ‘raideriai’ (raideriai – važinėjantys bmx dviračiais ir darantys triukus) po ilgu zyzimu jie pernai iškovojo skateparka. Ir ka? dabar ten ju vis daugėja. žmonės atvažiuoja iš kitu miestu, vaikai ir vyresni turi užsiėmima, turi kur būti, kur tobulėti. Bėje skateparkas ne tik dviračiams, bet riedlentėms ir riedučiams, taip kad nemaža rajono jaunimo dalis tikrai turėtu veiklos. jei bent kiek sudominau galiu su draugais papasakoti plačiau [email protected]

 18. Kestui, sako:

  pailsejot,o dabar jau laikas vel ruostis i mero posta.

 19. irgi gyventojas sako:

  keitėsi miestas, o dabar keičiasi kaimas. viskas nuo programų priklauso

 20. Gyventojas sako:

  Pakalnis nors kažką darė, miestas keitėsi.. O dabartinis meras?

 21. kas sako:

  “Kas trukdo iš naujo parengti projektą ir prisivilioti ES lėšas ?” Va tokie tarybos nariai iš DePo partijos. Tai jie balsavo, kad europinės lėšos nepasiektų buvusio kinoteatro. O Pakalnis šaunuolis ir jei ant jo lojat, tai matyt tikrai vertas mero posto. Nes bijot jo atėjimo. O naivuoliai tai jūs, nes DePo valdytoja kiekviename savo laikraščio numeryje jums miglą į akis pučia, reklamuojasi, bet tokiai avių bandai toks ir piemuo.

 22. kodėl nusviro rankos ? sako:

  “Gaila , toki sansa turejom!”
  O dabar šanso jau nebeturim ?
  Kas trukdo iš naujo parengti projektą ir prisivilioti ES lėšas ?
  “buvo priimtas neigiamas Tarybos sprendimas, nusviro rankos” – kodėl buvo priimtas neigiamas sprendimas ?

 23. tik sako:

  kur gi jau Jasiukevičius… Ką jis vienas taryboj už visus nubalsavo? Ar kiti – avinų gauja buvo ir juo taip aklai tikėjo?

 24. rinkejas sako:

  Vel Pakalnis iesko naivuoliu ir vel ruosiasi rinkimams. Raso kaip jis daug dirbo, bet eilini karta nera ka parodyti, gaila, kad banaliai besireklamuojantys Pakalnis straipsnyje nesugebejo nurodyti kaltuosius del kuriu nera stadiono. Galima speti, kad projekta suzlugde Jasiukevicius tai kyla klausimas kodel Pakalnis toki nevykeli mera palaiko.

 25. A sako:

  Tai gal tada bent danga “gardeli” galetu pakeist.
  Nes jau neimanoma ten normaliai treniruotis. galima sakyti, kad mes ten zaidziam ant asfalto. Su kiekvienu sezonu vis blogiau.

 26. Teisybė sako:

  Bloga man nuo tu stuobriu, ka jie galvoja? geriau milijonai narkomanams, kaliniams, nusikaltimu aukoms – žolės riedulys 30 metu zaidziamas, cempionai- gardas kazkoks 10 metu. GEEEEEEEEDAAAAAAA!

 27. jo sako:

  vincokas kaltas…..

 28. Pritariu sako:

  straipsnio idėjai. Jau seniai laikas įvardinti kas atsakingas už įgyvendintas ar neįgyvendintas idėjas mieste. Su stadionu gavosi taip, kaip dabar, matyt, bus su jaunimo centru. Vėl viską sužlugdys tarybos sprendimas. Juk galima būtų už europinius pinigus atremontuoti pastatą, jį pritaikyti miestiečių reikmėms, bet va, atsiranda “dorovingųjų”, kurios savo daugiametės klystkelių ir paklydimų patirties dėka, visur įžvelgia kažką nuodėmingo. Už savo nuodėmes bažnyčioj atgailaukit, tikrai ne jums apie dorovę kalbėti.

 29. Kestai, sako:

  taip ir toliau, neleisk jiems užmiršti savo darbų!

 30. Kad visi taip sako:

  Nors kazka dare. O sis?

 31. Varnėnas sako:

  Klaustuk, pletkų noris ane? supraskit viena diena, kad Pakalnis daug aukštesnio lygio žmogus ir pletkais jums nesimosikuos. esmė – norėjo padaryti, o jam neleido. parašyta – taryba nepalaimino. ko dar norit – kad viešai prieš savivaldybę plakatą su balsavusių sąrašu pakabintų?

 32. ? sako:

  Daug prirasyta, o tolko jokio. Suprast neina, tai kas kaltas, kad suzlugdyta ta ideja, kas priesinosi??? Juk visu nelaimiu kaltininkes taryboje nebuvo. Niekas cia neaisku, tai rankos sviro, tai dar kas.

 33. G sako:

  Gaila , toki sansa turejom!

Jūsų komentaras:


+ vienas = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]