Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

V. Šimonėlis: Tokio gėdingo Tarybos posėdžio dar nebuvau matęs!

LostFile_JPG_10323840

V. Šimonėlis Tarybos posėdžio metu. Foto: V. Valiukevičienė/ Krašto naujienos

Praėjo keletas savaičių po paskutinio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio, didžioji dalis informacijos – tikros ar melagingos – skaitytojus jau pasiekė, tad šį kartą pakalbėsiu apie tai, kas nebuvo parašyta ir ką daugelis, dalyvavusių tame Tarybos posėdyje, manau, norėtų kuo greičiau pamiršti kaip blogą sapną. Tokio gėdingo Tarybos posėdžio dar nebuvau matęs. Nemalonu, kad dalyvaujant Vyriausybės atstovui, kitiems svečiams dalis Tarybos narių elgėsi lyg būtų viduramžių inkvizicijos teisme.

Viskas prasidėjo svarstant projektą dėl jaunimo centro steigimo buvusio kino teatro patalpose. Idėja nėra nauja, prie jos grįžta, atsiradus galimybei pasinaudoti Europos sąjungos struktūrine parama. Šį klausimą pristatė jaunas savivaldybės darbuotojas, kurį galima tik pagirti – informaciją pateikė sklandžiai ir suprantamai. Diskusijų dėl projekto esmės nekilo. Bet čia pakilo moralės „sergėtojos“ D. Sakalauskienė, I. Vasiliauskienė, Ž. Pinskuvienė. Pastaroji perskaitė straipsnelį apie tai, kad prieš kelis metus buvo renginys, kuriame dalyvavo mūsų rajono jaunimas, keli savivaldybės darbuotojai, buvo svečių iš Tolerantiško jaunimo asociacijos. Jame buvo rodomas filmas apie du homoseksualius vyrus ir net nupirkta knyga apie gėjus. Nežinau aš šių dalykų, nežino to ir Tarybos narės, be to, kiekvienas žmogus laisvas gyventi laisvoje šalyje, svarbu laikytis įstatymų ir gerbti šalia esantį. Tolimesnių veiksmų, tiksliau gėdingos pranešėjo „apklausos“, ėmėsi D. Sakalauskienė ir I. Vasiliauskienė. Klausimų esmė – „ar tu nesi vienas iš tų“. Jaunuolis „didvyriškai“ atsilaikė, bet kai kur, manau, nesuprato, apie ką tos ponios kalba, nes kartojo, kad tuo laiku Savivaldybėje nedirbo. Šiuo atveju galima pasakyti drąsiai – mokinys žymiai praaugo mokytojas. Sprendimas balsų dauguma dėl jaunimo centro steigimo priimtas, belieka tik imtis darbų.

Bet šis „absurdų  paradas“ tuo nesibaigė. Posėdžio metu meras pasigedo lapo su Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių parašais. Meras buvo informuotas, tą patvirtino ir ant lapo jau  pasirašę Tarybos nariai, kad lapas „užsiliko“ ant Darbo partijos Tarybos narių stalo. Meras paprašė  atiduoti lapą. Kadangi toks prašymas buvo neišgirstas, meras ėmėsi „aktyvių veiksmų“ ir įsakmiai paprašė Ž. Pinskuvienės „pakilnoti popierėlius“. Čia į „talką“ merui atskubėjo A. Astikas ir pasiūlė merui lapo  paieškoti kitoje gražiausios Širvintų ponios apdarų vietoje. Ž. Pinkuvienei nepatiko. Ji pakėlusi pora popierėlių atsistojo ir ėmė žvalgytis per langą. Meras pyksta, nori kažkam skambinti, kažkas krizena. Taigi, prie to stalo sėdi keturi vyrai, du iš jų mokytojai, į gyvenimą palydėję didžiulį būrį mokinių. Manau, kad mokiniai gerbė šiuos mokytojus ir neslėpė nuo mokytojų klasės dienyno. Kas turi atsitikti žmogaus gyvenime, kad jis nesupratų šios situacijos absurdiškumo. Lapas neatsirado, bet ir ne lape esmė, tai tik popierius. Buvo atneštas naujas lapas, pastovėta saugant lapą, kol pasirašys Darbo partijos nariai. Baigėsi posėdis. Vieni Tarybos nariai imsis plunksnos ir skelbs per Darbo partijos ruporą „Širvintų kraštą“ apie gerus kai kurių Tarybos narių darbus, rašys jausmingus straipsnius apie Širvintų krašto žmones, patriotiškumą, mokys mūsų vaikus, kiti rūpinsis artimųjų įdarbinimo Savivaldybėje reikalais, treti leisis į kelionę „medžiojant“ vieną trūkstamą balsą, kad būtų parodyta kas Širvintose yra valdžia. O kai kas už parodytą supratingumą ir paklusnumą jau perka naują kostiumą ir ruošiasi užimti direktoriaus kėdę. Smagu  ryte važiuojant į darbą girdėti per Lietuvos radijo laidą žemdirbiams, kaip „prisistatė“ viceministrė, gera žinoti, kad turėsime dar vieną, Širvintų savivaldybės taryboje „užgrūdintą“,  plataus profilio specialistą ministerijai pavaldžioje organizacijoje. Mes širvintiškiai, neskūpūs, galime pasidalinti, lai pasidžiaugia ir kiti.

Mes užaugome per Laisvės metus, patys susikūrėme tokią vertybių sistemą, tokius turime lyderius, reiškia, tiek esame ir verti. Tai tiek.

Vytas Šimonėlis


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

34 Komentarai (-ų)

 1. Va sako:

  Tokie turi buti politikai

 2. Ačiū sako:

  Vytui, už teisybę

 3. Vytas Ponui sako:

  Prieš daugelį metų Lietuvos Vyriausybė leido buvusiems rajoninių laikraščių darbuotojams privatizuoti laikraščius ir jų valdoma turtą. Kaip šis procesas vyko pas mus rajone, kas pirko ir pardavė, pasidomėkit – įdomi istorija. Iš vieno laikraščio pasidarė du ir buvo spausdinami beveik metus tuo pačiu pavadinimu. Vienas, buvęs Širvintų seniūnijos patalpose, bankrutavo nusinešdamas apie 40.000,00 Lt savivaldybės pinigėlių, tiksliau mūsų visų gyventojų pinigų, nes nemokėjo komunalinių mokesčių Kitas atsidūrė nelaisvėjo. Kieno – pasidomėkit. Pritariu, su laisva spauda prasti reikalai.

 4. nm sako:

  Galvojau, kad Šimonėlis rimtas vyras? Deja…

 5. neaišku sako:

  o jaunimo koordinatorius dar mokinys, įdomu kieno…..

 6. Ponai, sako:

  Kaip sako “Būkim biedni, bet teisingi”. “Širvintų kraštas” – Darbo partijos ruporas, o kieno ruporas net ne laikraštis “Krašto naujienos”? Ponas Šimonėlis puikiai išmano demagogiją, moka iš grūdo padaryti š… ir atvirkščiai, gal net geriau – iš š… nulipdyti grūdą.

 7. Vytas sako:

  Sveiki visi, kurie skaitote Krašto naujienas ir šią informaciją iš praėjusio Tarybos posėdžio.Sakote, kad negraži žinutė, bet tokia realybė. Tarybos posėdis įrašomas, tad galima pasiklausyti. Jeigu būtų filmuojama ir viešinama, tai gal šiek tiek ir sudrausmintų, kai kuriuos Tarybos narius.

 8. "įžeistiems" mokytojams sako:

  Vaje, kaip sujudot. Betgi jei jums ne gėda priklausyti nežinia kieno finansuojamai partijai, jei ne gėda per Tarybą surengti turgų, jei ne gėda užsipulti jaunuolį, pristatantį projektą, kodėl kitiems Tarybos nariams ar buvusiam mokiniui gėda pasakyti savo nuomonę apie jus? Kokių moralinių dalykų galite išmokyti?
  O kai jaunimo morale ima rūpintis opozicijos vadė, tai jau net ne anekdotas, o velniai žino kas. Teisingai Šimonėlis parašė!

 9. oo sako:

  koks mokinio puolimas. Už išsakytą savo nuomonę jam tikrai nėra gėda. Jau susitaikykit su tuo, kad jaunimas turi savo nuomonę ir pradeda ją reikšti. Ir džiaugiamės, kad ji nesutampa su kai kurių mokytojų nuomone, nes neduok Dieve, jei mokiniai iš jų išmoks tokio parsidavėliško elgesio. Juk kai kurie aptariami mokytojai rankas kilnoja tik lydekai paliepus.

 10. to Mokinys sako:

  Didžiausia geda, kad atsitiktinai atsidurei ten, kur neturetum buti.

 11. pievai sako:

  o ar taip nėra? Visa tarybos narių veikla išvardinta vos ne papunkčiui. Ir tokiems jų darbams tikrai ribų nėra.

 12. o sako:

  kaip gi rašys apie popieriukus, jei patys ten juos susigrūdo

 13. tam sako:

  tarp tų triusikų jau tiek daug kartų buvo ieškoma, kad vargu ar dar ką naujo galima būtų atrasti :)

 14. TO pieva sako:

  Labai teisingai pastebėjote, tikros pievos, o atrodo rimtas vyras turėtų būt, bet varo blevyzgas, nat baisu. Gal jam stogas ne vietoj..

 15. Pieva sako:

  “Vieni Tarybos nariai imsis plunksnos ir skelbs per Darbo partijos ruporą „Širvintų kraštą“ apie gerus kai kurių Tarybos narių darbus, rašys jausmingus straipsnius apie Širvintų krašto žmones, patriotiškumą, mokys mūsų vaikus, kiti rūpinsis artimųjų įdarbinimo Savivaldybėje reikalais, treti leisis į kelionę „medžiojant“ vieną trūkstamą balsą, kad būtų parodyta kas Širvintose yra valdžia” – nusisnekejimui ribu nera.

 16. tam sako:

  laikrasty bent neraso apie”popieriuku” ieskojima tarp triusiku. gedingiausias straipsnis.

 17. to KODĖL sako:

  bravo bravo. tūkstančius kartų jums bravo:)))

 18. Mokytoja sako:

  Nenustebinote, p.Šimonėli, mokytojų jūs niekada nemėgote ir dabar tai labai ryškiai pasimatė. Matyt mokykloje su mokslais ne kažkas tebuvo…

 19. kodėl sako:

  kiekvieną pasisakymą ar išreikštą nuomonę šiame laikraštyje pateikę asmenys puolami oponentų ir vadinami purvo pylėjais. Gal tada ir Jūsų ŠK vadinkit purvo piltuve, nes ten irgi pateikta nuomonė, tik jau kitų. Ar tie kiti- savi- tai jau tik bažnytinių giesmių atlikėjai? Kažkodėl vienur išsakyta nuomonė- purvas, o kitur- tiesa ir šviesa. Būkit objektyvūs ir toleruokit kitokią nuomonę. Nors vargu ar tą sugebate, juk savi marškiniai, kad ir šūdini, arčiau kūno

 20. Ar sako:

  seniai čia Astikas buvo savas? Dabar jau kliudo vėl. Cirkas be pinigų :)

 21. Gėdingiausia sako:

  čia matau tik tokią ironiją iš VYRO lūpų “gražiausios Širvintų ponios apdarų vietoje”. Fu, kur jūsų vyriškumas, tamsta?

 22. Autoriui sako:

  Viešai drabstytis purvais nepridera buvusiam merui :) tuo labiau,kai pats pasitaikęs ne tinkamoj vietoj savo ausimis girdėjau negražių dalykų sklindančių iš buvusio mero lūpų :) pavydas, ponaiti, pavydas.

 23. to mokiniui sako:

  Įdomu kiek kartų mokytojams buvo gėda dėl tavęs? :)

 24. Budulis sako:

  Labiausiai gėda turėtų būti straipsnio autoriui, rašančiam ne visišką tiesą (švelniai tariant). Mes paprasti žmonės suprantam, kad jūs pykstat ant Živilės, juk ji pajudino ,,caro ” kėdę ir teko jam (ir jo liokajams)darbo ieškoti sostinėje. Bet kuo visi kiti nusidėjo? Kalti, kad mąsto ne taip, kaip jums norisi?

 25. *** sako:

  Jūs, p. Vytai visą laiką mokėjote pasakyti tiesą ne tik spaudoje, bet ir atėjus pas jus į kabinetą. Linkiu sėkmės, buvote korektiškas, taktiškas ir bendraujantis.

 26. Vytai sako:

  Maladec

 27. Gerai sunku sako:

  kad tas pavardes parašėte mažąja raide.

 28. -> sunku sako:

  jau purvo pylėjų profesionalumo tai galima būtų pasimokyti iš Jūsų išvardintų asmenų. Jie šioje srityje tokie profai, kurių jau niekad niekas nenurungs. Nuo jų ir prasidėjo visa ši miestiečių kiršinimo akcija. Ir tas ping pong tęsinys jau taip visus išvargino, kad niekas netiki gerais politikų ketinimais.

 29. Mokinys sako:

  Du iš trijų mokytojų yra man dėstę. Atvirai sakau, man gėda dėl jų. :)

 30. sunku sako:

  Pylėt purvą ant astiko, pinskuvienės dar du atpirkimo ožius radote…………..sunku

 31. Tarybai sako:

  Gal jau pradėkite dirbti?! Nes mes, rinkėjai, galime skaudžiai jus nubausti. Suaugę žmonės, o elgiasi aršiau vaikų.

 32. As sako:

  Jau nebekuokinga visiskai darosi :( ( atrodo lyg ir protingi turetu but zmones :) bet pasirodo ko tada gali reikalauti is mokiniu mokykloje, jeigu per atrodo visam rajonui svarbius posedzius patys cirkus krecia :( (

 33. As sako:

  Tikra tiesa, GEDA

Jūsų komentaras:


penki × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]