Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žygeivio dienoraštis. Apie Kovo 11-osios pėsčiųjų žygį Kaune.

1

Nuo paskutinio mūsų susitikimo praėjo tik dvi savaitės, ir vėl susitinkame – Kovo 11-osios pėsčiųjų žygyje, vykusiame kovo 8 dieną, Kaune. Atsiprašau visų savo kauniečių draugių, kad praleidau progą pasimatyti bent trumpam, kažkaip nepagalvojau, kad atvažiuotumėte iki žygio vietos ir pažadu, kad  su tais, kad norės išlydėti mane į ekstremalų 200 km žygį, tikrai pasimatysime gegužės 29 dieną.

Žygio rytas prasideda ne taip anksti kaip visad, nes žygio vieta nebe taip toli nuo Vilniaus kaip paprastai būna, tad atsikeliu beveik išsimiegojusi. Šį kartą keliauju su kitu ekipažu, mane paima keli šimtai metrai nuo namų. Žygio vietą pasiekiame greitai, šiek tiek užgaištame ilgoje eilėje, nes žmonių nemažai, visi skuba registruotis, bet eilė juda lėtokai. Registracija užtruko, tad ir startas šiek tiek vėluoja, bet laikas neprailgsta, nes kaip visada susitinku daug pažįstamų veidų, šnekučiuojantis su vienu kitu sulaukiame starto ir keliaujame pirmyn.

Žygio pradžioje gaunu daug sveikinimų Kovo 8-osios proga, smagu, kad vyrai nepamiršta gražios progos, o gauta tulpė keliauja su manimi iki žygio pabaigos, o vėliau ir iki namų.

Šį kartą žygio maršrutas nusidriekia per miestą, Kauno priemiesčiais ir parkais. Žygeivių kolona kaip visada pristabdo eismą, ir turiu pastebėti, kad Kauno vairuotojai nėra tokie draugiški ir pakantūs, kaip mažų miestelių vairuotojai – besišypsančių ir mojuojančių mačiau tik kelis, o visi kiti buvo susiraukę ir pikti.

Iš pradžių atrodė, kad eiti miestu nebus labai įdomu, tačiau į maršrutą įtraukta daug įdomių vietų, todėl eidama vis išsitraukiu maršruto aprašymą ir pasitikslinu, kur esame ir pro kokią vietą einame. Niekada nebuvau Pažaislio vienuolyne, tad jo dydis ir vaizdas palieka įspūdį, taip pat ir vienuolių kapinės, esančios šalia vienuolyno, labai skiriasi nuo anksčiau kada nors matytų.

Maršruto pradžioje kažkur pradingsta pirmasis kontrolės punktas, o su juo kartu ir keli kilometrai, nes buvo numatyta 25 km trasa, o finišą pasiekėme įveikę 20 km. Dėl pakankamai trumpos distancijos eiti nebuvo sunku, tik pusiaukelėje kažkas nutiko mano keliui, dėl ko visiškai nebepaėjau, jei kelias leisdavosi į apačią. Einant tiesiai, viskas buvo gerai, o žengus žingsnį apačion, kelį sukaustydavo aštrus skausmas. Prieš pat pabaigą teko leistis ilgu kalnu, štai ten atsilikau nuo savo pakeleivių kompanijos. Bet bėdoje manęs nepaliko, apsvarstę įvairius variantus, tarp kurių populiariausias buvo nuridenti mane nuo kalniuko į apačią, galiausiai vyrai pasiūlė stiprų petį, tad kalno apačią pasiekiau saugiai, nors ir lėtai.

Oras pasitaikė nuostabus, pavasaris jau čia pat, nuotaika gera, galva pilna giedrų minčių ir planų. Teisybę pasakius, mintyse buvau nukeliavusi į netolimą ateitį, į jubiliejinį, dešimtąjį žygį „Extreme 2×100“, nes praeitais metais, būtent tuomet kai vyko devintasis “Extreme 2×100″, dar nieko nežinodama, neišmanydama nei apie žygius, nei apie žygeivius, nepraėjusi nė vieno žygio kilometro, susirgau žygiais, pajutusi begalinę pagarbą ir susižavėjimą stipriais, nebijančiais sunkumų, mokančiais siekti ir gauti ko nori, tvirtais ir ryžtingais žmonėmis, Lietuvos žygeiviais, kurių tuomet visiškai nepažinojau, o dabar kas kartą pažįstu vis daugiau ir daugiau. Jau tuomet į mano širdį nugulė išsvajotas tikslas – pačiai įveikti tuos 200 km. Todėl jau dabar kasdien mano mintys keliauja ten, į ateitį, į tą tolimą, sunkų, bet tokį viliojantį kelią…

Šį kartą žygis buvo trumpas, tad buvo gaila, kad viskas taip greitai baigėsi. Finišavome Vytauto Didžiojo karo muziejuje, anksčiau nesu ten buvusi. Didinga aplinka, gražūs paveikslai, pabūklai, vėliavos ir garbės sargyba palieka įspūdį.

Finiše užkandame košės, atsigeriame arbatos. Atsiimame diplomus ir medalius, nusifotografuojame atminimui, atsisveikiname su pažįstamais ir keliaujame namo. Kompanija smagi, kelionė neprailgsta.

Grįžtu namo neįprastai anksti, sūnus ir dukra apsidžiaugia dviem mano naujais medaliais, sūnus reikalauja tuojau pat prisegti juos prie marškinėlių. Marškinėliai sugadinti, bet jo šypsena ir pasididžiavimas veide atperka viską. Man labai smagu, kad jis didžiuojasi manimi, nes gerai žino, kas yra žygis ir kaip nėra lengva įveikti numatytą tikslą. Vasarą mes trise, dukrytė, kuriai tuo metu buvo pusantrų metukų, ir ketverių metukų sūnus, dalyvavome Lietuvos žygeivių festivalyje, visi kartu sėkmingai įveikėme 40 km, dvi dienas žygiavome po 20 km. Todėl be galo didžiuojuosi jais abiem, nes žygio metu mes buvome stipriausia, šauniausia ir tvirčiausia komanda, kokia tik gali būti. Likusią dienos dalį praleidžiame su sūnumi ir dukra, jaukiai įsitaisę ant grindų, žaisdami, tiesiog būdami kartu. Smagu iškeliauti iš namų, kai esi laukiama ten, kur važiuoji. Smagu grįžti namo, kai tavęs ten kažkas laukia.

Daugiau informacijos apie žygius, žygių kalendorių rasite puslapyje: www.pza.lt  ir Facebook puslapyje:  www.facebook.com/pzasociacija.

Žygio trasos ir eigos žemėlapis.

Parengė Anželika Sadovskienė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× septyni = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]