Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dalinimosi džiaugsmas

Specialistai tvirtina, kad kiekvienos šventės išgrynina žmonių jausmus ir vienišas žmogus jaučiasi dar vienišesnis, labiau užmirštas, nereikalingas. O kai pečius slegia ne vien vienatvė, bet ir nepriteklius, tuomet ta tuštuma dar didesnė ir gilesnė. Dar tik pirmus metus veikiantis Musninkų vaikų dienos centras „Aitvarai“ jau ne pirmą kartą aplanko vienišus, užmirštus žmones. Kiekvieno jų istorija kitokia: vienus palietė emigracijos banga, kiti tiesiog neturi šalia artimųjų…

Prieš pat Velykas dienos centro vaikai lankė šiuos žmones su gausybe dovanų. Vaikus pamatę senoliai graudinosi, šluostėsi išdavikes ašaras ir nepaliaujamai dėkojo už suteiktą džiaugsmą. Už suteiktą džiaugsmą, už geras širdis, vaikams taip pat buvo atlyginta – akcijoje dalyvavę vaikai pramogavo Širvintų baseine, kavinėje skanavo jų taip mėgiamų čeburėkų.

Kol vaikai mėgaujasi malonumais ir tarpusavyje dalijasi pas senelius patirtais įspūdžiais, „Krašto naujienos“ kalbina dienos centro vadovę Ievą Vaitkevičą:

-          Nė vienas geras darbas nepadaromas be piniginio indėlio. Iš kur ėmėte lėšų tokiai paramai senoliams?

-          Dienos centras gali veikti tik įvairių žmonių gerumo ir geranoriškumo, daugelio atveju savanoriškumu pagrįstos veiklos dėka. Vienas iš tokių dalykų, kas padeda užtikrinti dienos centro veiklą yra bendradarbiavimas su Labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“  – tai įgyvendinti mums padeda savanoris Gintautas Sakalauskas, kuris Musninkų kaimo bendruomenės vardu tarpininkauja, atveždamas maisto produktus iš Vilniaus.

-          Kas paskatino dalyvauti maisto produktų rinkimo akcijoje?

-          Užsikrėtę Gintauto pavyzdžiu, nutarėme pirmą kartą dalyvaudami Maisto banko organizuotoje paramos maisto produktais rinkimo akcijoje. Surinktus maisto produktus skyrėme tam, kad pradžiugintume kitus – garbaus amžiaus žmonės Musninkuose ir aplinkiniuose Juodonių, Paširvinčio, Ulšiškių, Viršuliškių, Vinkšnabraščio, Vyšnialaukio, Virvyčių ir Kaimynėlių kaimuose.

-          Ar vaikus parėmė suaugusieji?

-          Šią idėją iš karto parėmė ir suteikė visokeriopą pagalbą organizuojant Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė, socialinio darbo organizatorė Vaiva Zakrauskienė ir Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė. 

-          Kaip sekėsi pirmasis paramos rinkimas?

-          Penktadienį, balandžio 11 d., pirmą kartą dalyvavome kaip savanoriai Maisto banko akcijoje. Vaikų dienos centro Musninkuose „Aitvarai” atstovai  - Brigita Paligaitė ir Lukas Paulauskas kartu su vadove Ieva Vaitkeviča savanoriavo prekybos centre „Maxima“ Širvintose nuo 18.00 iki 21.00 val.. Maisto produktus paaukojo net 91 žmogus.

* * *

Didžiausią įspūdį ir vaikams suteikė jausmas, kad net ir būdamas mažas tu gali padėti. Jų pačių atstovų surinkti produktai tapo Velykinėmis dovanomis, kurias vaikai kartu su vadovėmis Ieva Vaikeviča ir Neringa Juškevičiene padovanojo sunkiai besiverčiantiems 8 senjorams iš Musninkų ir aplinkinių kaimų. Vaikai aplankė ir dar 32 senjorus, kiuriuos pradžiugino Velykiniais pasveikinimais – popieriniais kiaušiniais – ir saldžiais kepiniais. Kepinius suruošė ir iškepė  Musninkų kaimo bendruomenės moterys Oksana Jeriučenkova, Renata Kaštaljanovienė, Nijolė Saveikienė, vadovaujamos Irenos Savlevičienės – jos mielai sutiko iš maisto banko akcijoje surinktų produktų iškepti bandelės, kurias vaikai supakavę į maišelius ir pririšę lapelius su savo sukurtu linkėjimu įteikė seneliams.

Ieva ir Neringa, matydamos besilinksminančius vaikus džiaugėsi ir dėkojo:Ačiū visiems dienos centro vaikams už šaunų savanoriavimą, laisvalaikio paaukojimą tam, kad galėtume dalintis su kitais! Dėkojame už susivienijimą ir prasmingą bendradarbiavimą visiems partneriams ir, be abejonių, ypač didelis ačiū visiems maisto produktus paaukojusiems žmonėms, visiems, kurių dėka galėjome įgyvendinti savo sumanymą dalintis su kitais.“

Neringa Krapavickaitė – Tuškevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Andželika sako:

    Šaunuoliai Aitvariukai, puiki idėja. Labai smagu žinoti, kad vaikai mokomi ne savanaudiškai vartoti, bet dalintis, užjausti ir dirbti. Šaunuolės vadovės Ieva su Neringa ir šaunuoliai Musninkų vaikų dienos centro Aitvarai vaikai bei jaunimas.

Jūsų komentaras:


× keturi = trisdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]