Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Konferencija “Klasės auklėtojas XXI amžiaus mokykloje”

Jau tapo įprasta, kad moksleivių atostogų metu rajone organizuojamas koks nors didelis renginys mokytojams. Šįkart Širvintų Švietimo centras į “Atžalyno” progimnaziją pakvietė klasės auklėtojus į jiems skirtą konferenciją. Anot vienos iš  renginio vedėjų, Švietimo centro metodininkės Daivos Chadusevičienės “turime laiko trumpam sustoti ir  pažiūrėti, kur einame, koks gi tas klasės auklėtojo kelias ir jo vaidmuo šiuolaikinėje mokykloje”.

Nuo ryto savo gerąja patirtimi dalinosi rajono mokyklų mokytojai: skaitė pranešimus apie savo, kaip klasių auklėtojų veiklą, rodė skaidres su gražiausiomis auklėtinių gyvenimo akimirkomis, pasakojo apie pavykusius projektus. Konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Elektrėnų “Ąžuolyno” pagrindinės mokyklos ir Vievio gimnazijos.

Alionių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Sigutė Davidavičienė pasakojo apie savo vienintelę auklėtinių laidą ir kaip pati prisipažino – labai sėkmingą. Jai nusišypsojo likimas ir  taip lėmė aplinkybės, kad galėjo auklėti tą pačią klasę nuo pirmos iki pat dešimtos klasės, todėl užsimezgė itin artimas ryšys su auklėtiniais. O auklėtoja galėjo džiaugtis auklėtinių pasiekimais moksle, įvairiuose konkursuose, net ir respublikiniuose. “Mano auklėtiniai – mano didžiausia sėkmė per 28 darbo mokykloje metus” – sakė S.Davidavičienė.

L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytoja Rasa Martinaitienė dalijosi patirtimi, kaip jai sekasi pažinti savo auklėtinius, kokius tam naudoja “įrankius”. Ji daug dėmesio skiria įvairiems psichologiniams testams. Kai kuriuosi iš jų pristatė plačiau.

Salę išjudino ir keletą smagių žaidimų pademonstravo Aldona Kučinskienė iš Elektrėnų “Ąžuolyno” pagrindinės mokyklos. Ji teigia, kad “žaidimai padeda pažinti save ir klasės draugus, žaidimai panaikina skirtumus tarp vaikų, suartina”. Ypač visiems patiko žaidimai “Tolerancijos karūna” ir “Ežiukas”.

Širvintų “Atžalyno” progimnazijos mokytoja Renata Blusevičienė savo pranešime svarstė apie klasės vadovo veiklos efektyvinimo būdus ir priemones, pasidalino gerąja patirtimi apie klasės savivaldos formavimą, auklėtinių paskatinimą. Širvintų pradinės mokyklos mokytoja Lena Vaitkūnienė žaismingu abėcėlės principu pristatė klasės bendruomenės ugdymo būdus. Viskas prasideda nuo “A” – atsakomybės – tėvų, vaikų ir tik tada mokytojos… Mokytoja Svetlana Paliukėnienė (iš tos pačios mokyklos) tikrai turi kuo pasigirti: jai pasisekė nuo pat pirmos klasės įtraukti tėvus į klasės veiklą. Bendradarbiavimas su auklėtinių tėvais, tikslingas jų potencialo, “šviežių” idėjų panaudojimas davė gražius vaisius ir auklėtinių mokslo pasiekimuose, ir kūrybiniuose projektuose, sutelkė klasės bendruomenę. Pranešėja sakė, jog užaugo nauja tėvų karta ir “ši karta nori žinoti, kaip yra ugdomi jų vaikai, jie nori ne tik žinoti, bet dalyvauti ugdyme”.

Gelvonų vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Audronė Dabravolskienė ir Violeta Grudzinskaitė pasidalino patirtimi organizuojant netradicinio ugdymo dienas, pabrėžė savo krašto žmonių ir savo krašto tradicijų pažinimo svarbą. Dalia Jutelienė ir Rita Karbočiuvienė iš Bartkuškio pagrindinės mokyklos kalbėjo  ne tik apie  šviesias klasės auklėtojų darbo akimirkas: jų pranešimuose buvo paliestos skaudžios socialinės problemos ir prevencinė veikla jas sprendžiant. Gražiai klasės auklėtojos iš Musninkų A.Petrulio gimnazijos Jūratės Mačiulienės mintis papildė filmuota medžiaga. Jos auklėtiniai vienuoliktokai trumpame filmuke kalbėjo apie tai, koks, jų nuomone, turi būti šiuolaikinis klasės auklėtojas.  Tą pačią temą pratęsė Dovilė Marcinkevičienė iš Vievio gimnazijos. Ji savo mokykloje atliko apklausą ir paaiškėjo, kad mokiniai dažniausiai įvardija kaip geidžiamiausias tokias klasės vadovo savybes: teisingumą, demokratiškumą, toleranciją, kultūringumą, organizuotumą.

Apie vaiko teisių padėtį mūsų rajone kalbėjo VTAS specialistas Tadas Žiedovainis. Jis pateikė skaudžią statistiką apie socialinės rizikos šeimas, vaikus iš tokių šeimų.

Antroje konferencijos dalyje dalyviai išsiskirstė po kabinetus darbui kūrybinėse dirbtuvėse. Vyko užsiėmimai 7 “dirbtuvėse”, kurioms vadovavo ir mūsų rajono mokytojai, ir pedagoginės pagalbos tarnybos specialistai, ir lektoriai iš Ugdymo plėtotės centro bei Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos.

Ligita Varaneckienė

Nuotraukos autorės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ penki = devyni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]