Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Maža širdelė laukia pagalbos

imagesGražią Kalėdų dieną į pasaulį atėjo JI – ilgai tėvelių laukta miela mergytė. Na, ne tokia mažutė Estrėja gimė – svėrė net 4240 gramus ir buvo 53 cm ūgio. “Ji pati didžiausia iš visų tą dieną gimusių buvo. Tokia judri ir tvirta,” – prisimena Marius ir vienintelį kartą per visa pokalbį nusišypso.

Savo aktyvumu ir puikiu apetitu pirmagimė ypatingai džiugino jaunus tėvelius. Niekas net pagalvoti negalėjo, kad tas džiaugsmas truks taip trumpai. Trijų mėnesių mažylę paskiepijo. Kitą dieną ji sukarščiavo, bet vaistukai pagelbėjo. Dar kitą dieną mamytei pasirodė panašu, jog mažoji suslogavo. Gydytoja patarė tiesiog praplauti nosytę. Abu tėvai beveik minučių tikslumu pasakoja, kaip dar kartą važiavo pas gydytoją, kaip giminaitė suabejojo mažosios kvėpavimo tikrumu, kaip Širvintų ligoninės priėmimo skyriuje ji prarado sąmonę… Mergaitės gaivinimas, reanimobilis – viskas lyg sapne.

Širdutė pavargo dirbti

Net Santariškėse ne iš karto nustatyta diagnozė. Tiesa, tėvelis Marius prisimena, kad jam keistai atrodė kauburėlis mažosios krūtinės srityje, kad kakliukas toks lyg pavandenijęs buvo. Mažylė net suirzdavo, kai tėvai paliesdavo tą sritį. Vilniaus medikai, apžiūrėję konsultacijai atvežtą kūdikį, tuomet juos ramino – mergaitė visiškai sveika.

Ir štai šiandien diagnozė jau žinoma – II laipsnio širdies nepakankamumas, kardiomiopatija. Tai ypatingai reta liga, reikalaujanti skubaus ir rimto gydymo. Ją išprovokuoti gali paprasčiausias peršalimas ar virusas. Žmogus niekada nepasveiks, bet gyventi ir netgi lengvai dirbti jis galės. Dar visai neseniai ši liga buvo gydoma vieninteliu būdu – širdies transplantacija. Šiandien medicina pasiekė tiek, kad yra aparatų, kuriuos implantavus galima pratęsti žmogaus gyvenimą ir jį šiek tiek palengvinti. Didžiausia bėda ta, kad mergytė yra dar labai maža – kūdikis. Lietuvos įstatymai nenumato galimybės kompensuoti tokio aparato pirkimą kūdikiui. O jis kainuoja nei daug, nei mažai – 200 000 Lt. Žinoma, sergant tokia liga vieną dieną pireiks transplantacijos.

Tiek Dalia, tiek Marius ketina ir patys įsigyti donoro korteles.

Donoro širdis

Būtent ji būtų pats geriausias sprendimo variantas. Bet surasti donorą kūdikiui galima tik per didžiausią stebuklą. Marius ir Dalia čia pat priduria, kad juos labai įskaudino komentatoriai, kaltinantys, jog jie – patys būdami tėvais – meldžia kažkieno vaiko mirties. Ne! Jančiauskai linki, kad visi vaikučiai būtų sveiki ir gyvi. Tiesiog šalies žurnalistai, nepagalvoję parašė, o skaitytojai ėmė piktintis. Jauni tėvai nori tik vieno, kad jų mergytei būtų suteiktas šansas gyventi. Ir jis realiai yra! Tereikia valstybei leisti kompensuoti Berlyno širdį. Geriausi šalies medikai yra pasirengę bet kurią minutę operuoti mergytę. Bet reikia leidimo už valstybės pinigus nupirkti įrangą. Įrangą, kuri išgelbės ir dar vieną kartu su Estrėja laukiantį kūdikį. Jų Lietuvoje tik du. Dalį įrangos mūsų medikai turi. Tad nupirkus vieną komplektą, jo užteks abiems vaikučiams. Deja, mūsų valstybės vadovai delsia.

Marius, sunkiai tramdydamas ašaras, klausia: „narkomanus gydome nemokamai, kalinius išlaikome nemokamai, partijoms skiriame milijardus, o kūdikiui gailime pinigų… man tai labai dideli pinigai, nežiūrint į tai, kad aš dirbu, bet politikams, milijonieriams…juk Estrėja taip pat šios šalies pilietė… ji niekuo nenusikalto, niekam nieko blogo nepadarė“… Tėvelio monologa nutrūksta.

Skambučiai ir kelionės pas dukrelę

Viso pokalbio metu Dalia nepaleidžia telefono iš rankų. Atėjus laikui ji vėl skambina į Santariškes. Žinios neguodžiančios: mergaitei prasidėjo vienos pusės plaučių uždegimas, širdies ritmas nuolat sutrinka… Tėvelis klausydamasis žmonos pokalbio su medikais, man prasitaria „toks jausmas, kad man širdis iššoks, labai bijau blogos žinios“.

Dabar telefonas jų nuolatinis palydovas, net naktimis po pagalve laikomas. Labiausiai Jančiauskai bijo naktinio skambučio, nes tai reikštų tik vieną – baisią žinią. Su gera žinia niekas naktį neskambins, taip jiems patys medikai pasakė.

Kadangi mergytės gyvybė palaikoma reanimacijoje, tėvai šalia jos būti negali. Vos tik atėjus jiems, mergytė budinasi iš miego (ji slopinama vaistais), o tada ir vėl trinka širdies darbas. Tad nors ir labai skauda širdį nematyti savo kūdikio, tėvai supranta, kad Estrėjai taip geriau. Nuvažiuoja, pamato akies krašteliu savo angelėlį ir vėl suka atgal į Širvintas.

Spengianti tyla

„Kaip tuščia namuose“, – atsidūsta skausmo iškamuoti tėvai. Net nesitiki, kad vienas mažas kūdikėlis gali taip užpildyti visus namus. Lovelė stovi tuščia ir laukia Estrėjos. Net šeimos numylėtinis, baltapūkis katinas vaikšto atsargiai, lyg saugodamas šeimą nuo dar didesnio skausmo. Šeima gyvena laukimu ir viltimi.

Pranašiški ženklai

Tėvai teigia, jog net nenujautė nelaimės. Bet čia pat prisimena, jog trys dienos prieš nelaimę prie jų buto lango priskrido juoda varna ir tris kartus sukarkė. Kad tai negeras ženklas, žinojo abu, bet net neįtarė, apie kokią tragediją jiems buvo pranešta.

Marius gailisi, jog atšventęs savo trisdešimtmetį, į vieną portalą įdėjo savo ir mažylės nuotrauką. „Gal kas nužiūrėjo ar prakeikė?“ – tyliai svarsto jaunas tėvas. Nuotraukas visas jau išėmė – toliau nuo bėdos. Juk kiekvienas mūsų, nelaimės atveju, saugomės, kaip išmanome. Todėl tėvai nesutiko, kad serganti mergytė būtų filmuojama televizijos. Net jos nuotraukų mažai kam rodo.

O iš nuotraukos, darytos nelaimės išvakarėse, žvelgia gražutė guvi mergytė. Tokiom smalsiom smalsiom akytėms… Visiškai sveikas kūdikis. Na, ši liga tokia – vieną akimirką žmogus atrodo sveikas, o kitą jam reikia medikų pagalbos.

Sutariame, kad ir tėvų kol kas nefotografuosiu. Dabar ne laikas. Juo labiau, kad jau pikti liežuviai Širvintose Mariaus mamai papriekaištavo, jog jie lenda į televiziją, siekdami populiarumo. „Mes tenorime išgelbėti savo kūdikį, populiarumo mums nereikia,“ – tvirtai ištaria abu.

Viltis miršta paskutinė

„Mes kovosime iki galo. Jeigu reikės, eisiu pas Prezidentę ir maldausiu,“ – garsiai mąsto Marius, – „Jeigu nespėsime išgelbėti savo dukrytės, tai bent išgelbėsime kitą vaikelį.“

Kad mažylei būtų lengviau kovoti su baisia liga, ji buvo skubiai pakrikštyta. Ir tuomet, kai atėjo kunigas, prie aparatūros pajungtas vaikas jam nusišypsojo… Gal ji davė ženklą, kad kovos iki galo?..

* * *

Šiandien renkami pinigėliai mažosios operacijai. Sąskaitoje yra tik 679 Lt. Aukoja šeimos draugai. O aš širdies gilumoje tikiu, kad įvyks stebuklas, ir jei valstybė nusisuks nuo bėjėgio kūdikio, mes visi kartu parodysime, kad pinigai pirmiausiai reikalingi vaikui, gyvybei, už kurią taip madinga dabar kovoti.

Norintys prisidėti prie mažosios Estrėjos Jančiauskaitės išgelbėjimo gali paaukoti: LT 277300010083278241 (gavėjas Dalia Jančiauskienė).

Tik nuo mūsų priklausys, ar ši maža širdelė plaks…

Neringa Krapavickaitė Tuškevičienė

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. paskutiniam sako:

  Oi, kaip negražiai jūs elgiatės! Juk kiekvienas turi teisę į nuomonę. O jūs iškart padugnėm vadinate! Jei esate vienas (-a) iš mergaitės gynėjų, turite zinoti, kad ligonio aplinkoje nevalia pyktis ir kerštauti. Tai kenkia ligoniui.

 2. Iksius sako:

  Paleiskite šį vaiką, nes ji niekada nebus sveika. Ji visą gyvenimą bus našta mokesčių mokėtojams. Aiškiai parašyta, kad niekada nepasveiks, bet (galbūt) galės lengvai dirbti. Čia iliuzija. Juk visą gyvenimą kaip ubagai neisite ištiesę ranką. Todėl šis aparatas ir nėra valstybės kompensuojamas, nes žmogus nebebus niekada sveikas. Tad nesiryžčiau gelbėti žmogaus, kurias pagelbėti neįmanoma. Galima palinkėti amžiną atilsį ir tiek.

 3. Sandra sako:

  PAYPAL saskaita jau sukurta! [email protected].

 4. Anonimas sako:

  Reikia tevu adreso, nes is uzsienio pervesti neina be jo

 5. jurate j sako:

  Stiprybes ir optimizmo tevams,melsiuosi uz mazute kad pasveiktu kad jusu namai vel butu uzpildyti Estrejos juoku ir sis sunkus juodas gyvenimo etapas neliktu jusu mintyse…

 6. Neringa sako:

  Šiandien vakare bus šeimos PAYPAL. Būtinai informuosiu.

 7. Emigrante sako:

  Sveiki,

  Daug kas noretu prisideti kitose salyse. Ar galetumete atidaryti PayPal saskaita, nes taip paremti mazyle butu lengviau visiems lietuviams emigrantams?

 8. Laura sako:

  Skaičiau ir aš tą straipsnį delfyje, kai atsirado tokių “išmintingų” komentatorių kur siūlė negelbėti, eutanaziją, tvirtino, kad tėvai meldžia kito vaiko mirties. Ir dar sykį pasišlykštėjau kai kuriais žmonėmis, kokie jie žiaurūs. Bet yra ir gerų žmonių, tikiu, kad su jų pagalba, mažylei bus padėta.

 9. Neringa sako:

  Klausėte dėl fb grupės. Ji yra. “Maža širdelė laukia Tavo pagalbos”

 10. v sako:

  Mes irgi auginame panasu vaikuti. Funkcine klase 2-3 kardiomopatija. Zinau ka reikia iskenteti. Stiprybes mazylei ir teveliams.

 11. Neringa sako:

  Tėveliai jau važiuoja į Vilnių. Taip kasdien. Mažylė rimtai nuspprenduqsi gyventi – laikosi. Dabar sąskaitoje 10050 Lt. Dirbame ir per FB, surašiau kalnus laiškų politikams. Bendrauju su Mildažytės fondu. Konsultuojuosi su Rugutės fondu.
  Kodėl aš? Mano ir mažylės diagnozė identiška. Negaliu kitaip.
  Antrardienį tv3 Prieš srovę rodys Estrėjos istoriją.

 12. D sako:

  Atidarykite PayPal sąskaita, paprasčiau paaukoti. Linkime mergaitei sveikatos, o tėveliams stiprybės.

 13. Sandra sako:

  Didziausios stiprybes mergytei ir teveliams. Labai noreciau prisideti, bet gyvenu ne Lietuvoje, tad neuztenka vien saskaitos nr. Koks bankas?

 14. Vija sako:

  Kad nors lasa sveikateles butu galima atiduoti mazajai zvaigzdutei… Stiprybes ir vilties teveliams… Tik va beda, kad tik staipsniais tokios didziules pinigu sumos niekaip nesurinksite. Zmones perskaito arba ne, ir tiek. Facebook’as visagalis. Reikia, kad kazkas is jusu artimuju ar draugu, zinanciu visa informacija ir galinciu informuoti zmones, sukurtu atskira Estrejos grupe. Su visa informacija apie liga, su straipsniais kaip irodymu. Su nuotaukom – ne laikas tiketi prietarais!!! Reikia belstis i zmoniu sirdis, reikia tos mazos mergytes nuotrauku. Reikia ju teveliu nuotrauku. Suspaudzia sirdi peskaicius straipsni, o jei dar pamacius to mazo trapaus zmogeliuko akytes, na kas gales likt abejingu. Reikia viesumo, kad zmones patiketu, jog istorija tikra. Nes dabar apstu melagingu pagalbos prasymu, tad tuscios anketos cia jau pliusu neprides. Zmones bijo, nepasitiki. Jus juk neturite laiko, jums ne minutes, o sekundes svarbios. Dabar kaip tik sv. Velykos, tai musu mieli valdininkai tikrai nepajudins savo uzpakaliu spresni kitu problemas. Cia jau tik mes paprasti mirtingieji galime suremti pecius ir pagelbeti surinkti pinigelius. Jei butu grupe, i ja pasviesti reikia kuo daugiau “draugu”, jie prijungs savus. Visi dalinsis informacija. Yra begales uzsienyje gyvenanciu lietuviu grupiu. Tik ju atveju reiketu tureti PayPal saskaita, kad butu paprasciau pervesti pinigelius. Gal pamenat maza mergaite Auguste, kuriai man rodos buvo greitai surinkta panasi suma vezio gydymui. Tad galima pasikonsultuoti su tos grupes kurejais. Gal ka patartu. Dar yra grupe Linukas. To berniuko mama tikrai atsakytu i visus klausimus. Na, o gal tokia grupe yra? Jei taip, pasidalinkite kas nors komentaruose jos nuoroda.

 15. erika sako:

  Reikia surinkti 200000lt,prisidekim visi,kiekvienas paaukotas litas gyvybiskai svarbus siai mazai mergytei…

 16. ji sako:

  kiek pinigu reikia surinkti is viso?

 17. Ramune sako:

  Asaros byra del mergytes ir meldziu dieva, kad isgelbetu mazyle. Prisidedu ir as.

 18. Neringa sako:

  Šios dienos naujienos tokios. Mažylė tikra kovotoja. Dar plaučių uždegimas laikosi, temperatūra aukšta, bet Estrėja valgo. Širdutė laikosi iš paskutiniųjų.

  Šiuo metu sąskaitoje 8000 Lt. Medikai pasirengę bet kurią minutę operuoti. Duota garantija kompensuoti dirbtinę širdutę, kuri gyvybę palaikytų mėnesį. Duotas pažadas, bet tik žodžiu, neatsiradus donorui per mėnesį, kompensuoti Berlyno širdutę. Mane neramina 2 dalykai. 1, kad vaikui bus dvi operacijos ir jai bus sun. Škiau sustiprėti. 2, kad tai tik žodinis pažadas. Bet aš intensyviai seku situaciją ir stengsiuosi informuoti visus. Šiuo metu bendrauju su dviem fondais. Gal jie padės.

 19. 1 sako:

  Turi būti gerai. Meldžiu DIEVA, kad Estrėja pasveiktu.

 20. I sako:

  Tėveliai pasidomėkit, ar nereiks 15 proc valstybei atiduot, gal geriau per kokį labdaros fondą surinkt pinigėlius. Sveikatėlės mažylei, labai tikiuosi, kad laiku spėsit surinkt pinigėlius ir pagelbėsit dukrytei. Persiunčiu pinigėlių su geriausiai linkėjimais

Jūsų komentaras:


× du = aštuoniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]