Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Per parą ugniagesiai gaisruose išgelbėjo keturis žmones

ugnisPraėjusią parą šalies ugniagesiai gaisruose išgelbėjo keturių žmonių gyvybes. Vakar apie 3.00 val. nakties Švenčionyse iš atvira liepsna degančio buto buvo išvesti du vyrai. Vienam iš jų prireikė medikų pagalbos. Iš viso iš daugiabučio namo teko evakuoti apie 30 žmonių. Apie 10 val. Palangoje, Medvalakio gatvėje, daugiabučio namo bute buvo rasta dūmais apsinuodijusi ir sąmonės netekusi, 1954 metais gimusi moteris. Ji buvo perduota medikams. O apie 23 val. Klaipėdoje, Gluosnių skersgatvyje, gesinant gaisrą apleistame pastate, buvo rastas ten miegantis benamis, kurį ugniagesiai išvedė į lauką.

Visi šie gaisrai kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi. Statistika liudija, jog per 50 proc. gaisrų kyla dėl žmonių, neatsakingai besielgiančių su ugnimi, kaltės. Svarbiausia tokio lengvabūdiškumo priežastis – žmonių sąmonėje susiformavusi nuomonė, kad gaisrai kyla labai retai. Žmonės paprastai mano, kad nelaimės juos aplenks. Deja, šiemet šalyje iš viso jau kilo 5439 gaisrai. Pernai per tą patį laikotarpį – beveik 2,5 tūkst. mažiau (3047 gaisrai). Daugiau nei pusės šiemet kilusių gaisrų priežastis – neatsargus žmogaus elgesys. Dėl šios priežasties per beveik keturis šių metų mėnesius žuvo jau 10 žmonių, dar 24 gyventojai buvo traumuoti.

Daugelio gaisrų padariniai nebūtų tokie skaudūs, jeigu gyventojai namuose būtų įsirengę autonominius dūmų signalizatorius. Tai viena efektyviausių žmonių informavimo apie gaisrą priemonių, garsiniu signalu įspėjanti gyventojus apie gaisro pavojų. Kaip rodo kitų šalių patirtis, gyvenamosios paskirties pastatuose, kuriuose nėra šių signalizatorių, rizika žūti nuo gaisro yra dvigubai didesnė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti  neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Širvintų PGT informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši + trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]