Sunkiasvoris automobilis nuvažiavo nuo kelio    Širvintų rajone susidūrus dviems sunkiasvoriams automobiliams kilo gaisras, žuvo vairuotojas    "Bočiai". Karaliaučius per tris dienas (fotogalerija)    Joninių diena Vilniaus apskrities keliuose – 9 neblaivūs vairuotojai    „Speed Queen“ savitarnos skalbyklos Vilniuje   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Kur atostogausite šią vasarą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Startavo automobilių slalomas „Karaliaus Mindaugo tarei“ laimėti

Širvintų automobilių sporto kubas organizavo slalomo varžybas Karaliaus Mindaugo taurei“ laimėti. Jos vyks aštuoniais etapais – kas antrą sekmadienį. Baigiamasis etapas vyks Kernavėje liepos 6 dieną.

Balandžio 6-ąją Širvintose vyko pirmasis etapas. Kaip „Krašto naujienoms“ komentavo SASK vadovas Vygintas Šuminskas, planuota, jog bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 40 dalyvių. Norinčių dalyvauti buvo 39 automobilių sporto entuziastai iš Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Jonavos, Ukmergės, Kauno ir Širvintų. Reikia paminėti, kad dauguma jų dalyvavo keliose važiavimo klasėse: FWD – priekine ašimi varomi automobiliai, RWD – galine ašimi varomi automobiliai, AWD – visų varomų ratų automobiliai, M – vairuotojos moterys ir merginos (nesusirinko reikiamas skaičius dalyvių), bei skaičiuojama bendroji komandinė įskaita.

Organizatoriai džiaugėsi sulaukę ir dviejų dailiosios lyties atstovių, kurios išdrįso varžytis su vaikinais, tai merginos iš Jonavos Gabrielė ir Jonė Aleksynaitės. Deja, kad būtų suformuota atskira klasė, reikėjo ne mažiau keturių dalyvių. Bet daugiau moterų, norinčių varžytis neatsirado.

RWD klasėje trečiąją vietą iškovojo Darius Draugelis, antrąją – Vilius Sargelis, nugalėjo – Mantas Petrovas. FWD klasėje trečias buvo Pijus Maksimavičius, antras – Edvinas Sabalys, pirmas – Tautvydas Pileckas. AWD klasėje trečią vietą užėmė Eimantas Čiburas, antrą – Erik Trofimov, pirmą – Tautvydas Pileckas. Bendrojoje įskaitoje trečias Pijus Maksimavičius, antras – Edvinas Sabalys, pirmas – Tautvydas Pileckas.

„Karaliaus Mindaugo taurės“ I etapo nugalėtoju tapo širvintiškis ugniagesys – gelbėtojas Tautvydas Pileckas. Geriausias Tautvydo laikas, įveikiant trasą automobiliu VW Golf – 00:41:46 min.

Dauguma dalyvių rinkosi užsieninius automobilius. O štai trys entuziastai važiavo rusiškais automobiliais VAZ (žiguliai). Beje, jie nedaug atsiliko nuo nugalėtojo – greičiausias „žigulys“ trasą įveikė per 00:46:15 min. Palyginimui – ilgiausiai trasoje užtruko BMW – 1:29:03 min.

Tiesa, nebūna renginių be dūmų. Šį kartą dūmų, tikrąja to žodžio prasme, būta ir slalome. Svilo ne tik automobilių padangos, sankabos, bet šalia aikštelės atėjo žmogus ir padegė krūvą šiukšlių. Žiūrovai, neapsikentę į juos vėjo nešamų dūmų, pasiėmė automobilinį gesintuvą ir ugnį užgesino.

Varžybos truko ilgai – prasidėjusios 11 valandą, baigėsi jau po 18 valandos. Tačiau nei žiūrovų, nei dalyvių toks ilgas laikas netrikdė. Po apdovanojimų širvintiškiai dalyviai dar tvarkė varžybų aikštelę.

II etapas vyks balandžio 19 dieną Širvintose.

Kaip ir žadėjome, po kiekvienų varžybų „Krašto naujienos“ pakalbins vis kitą širvintiškį – automobilių sporto gerbėją. Tai gi, šį kartą kalbiname dar visai neseniai varžybose dalyvauti pradėjusį, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje automobilių inžineriją studijuojantį, Tomą Oršauską:

-          Tomai, kada susidomėjai automobiliais?

-          Aš augau prie garažų. Jau šešerių su draugais, su kuriais dabar varžomės slalome, bėgdavome pažiūrėti, kaip remontuojami automobiliai. Kai su dieduku važiuodavome pas karves, jau važiuojant laukais, jis mane pasisodindavo ant kelių ir leisdavo pavairuoti. O aštuonerių, išsiaiškinęs bėgių ir sankabos naudojimą, pirmą kartą vairavau savarankiškai. Tiesa, tais pačiais laukais. Ir važiuodavau tik pirmu bėgiu, bet tas jausmas būdavo neapsakomas.

-          Kada pirmą kartą dalyvavai automobilių varžybose?

-          Praėjusių metų rudenį man buvo krikštas. Tuomet dalyvavau automobiliu UAZ-3962. Gavau pirmąjį savo apdovanojimą – egzotikos klasėje. Šios varžybos man trečios, tad laimėjimais dar pasigirti negaliu. Savaitgaliais grįžęs į namus visada treniruojuosi aikštelėje.

-          Na, laimėjimai dar prieš akis. Ar brangu pasiruošti automobilį varžyboms?

-          Savo mašiną nusipirkau pats. Vasarą dirbau statybose ir taupiau. Šiaip į dabartinį savo automobilį jau sudėjau porą tūkstančių litų. Reikia visko: gerų padangų, ratų, tepalų, kuro, ypatingai varžybose dyla stabdžių kaladėlės, kartais neatlaiko variklio dirželiai. Stiprinau ir kėbulą, kad atlaikytų. Pačiam startui reikia nedaug – apie šimto litų. Čia kalbu apie startinį mokestį ir kurą. Jei padangos naujos, manau 3-4 varžyboms jų turėtų pakakti.

-          Kas sunkiausia varžybose?

-          Man sunkiausia yra įsiminti trasą. Popieriuje atrodo viskas paprasta, net užsimerkęs galiu pirštu vedžioti. Bet kai važiuoji, skubi, dar adrenalinas savo daro, tiesiog nespėji galvoti taip greitai, kaip važiuoja automobilis. Todėl dažnai į pagalbą pasikviečiu pusbrolį Aidą. Jis pasufleruoja, kur turiu važiuoti.

-          Tomai, ar gatvėje nekyla noras parodyti tai, ką moki? Na, pasipuikuoti prieš draugus, merginas?

-          Žinokite, visko būna. Tuoj bus treji metai, kai turiu vairuotojo pažymėjimą, bet gatvėje vengiu rizikuoti. Man pakanka to, kad išsikraunu aikštelėje. O geriausia pasirodyti galima varžybose. Tad gatvėje stengiuosi vairuoti atsakingai.

-          Sėkmės tau varžybose ir gero kelio!

Neringa Krapavickaitė – Tuškevičienė

Nuotraukos autorės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši × = trisdešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]