Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Švaru ne ten, kur tvarkoma, o ten, kur nešiukšlinama

Jau tapo tradicija pavasarį rengti akciją „Darom“. Bet ką reiškia viena diena „Darom“, kai visas kitas 364 dienas mes „Nedarom“? Akivaizdžiausias to pavyzdys – mūsų rajono autobusų stotelės. Nors jų šiukšliadėžės skirtos tik smulkioms keleivių šiukšlėms, tačiau jas nuolat „puošia“ didžiuliai šiukšlių maišai. Skubu užbėgti už akių ir nuraminti visus tuos, kurie bando priekaištauti „o ką veikia komunalininkai“. Šiukšlės yra išvežamos ir tai daroma laiku, tačiau kasdien važinėjant tuo pačiu maršrutu matai, jog stotelėse kasdien  riogso maišai, tik jau kiti, nei buvo vakar.

Apie  šiukšles autobusų stotelėse „Krašto naujienoms“ atsakė Širvintų rajono savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė (ekologė) Aurelija Kisieliūtė ir Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė Aušrinė Miliukaitė – Janovskienė.

-          Kas surenka šiukšles iš stotelių?

-          Autobusų stotelėse esančių šiukšliadėžių ir šalia jų sumestas atliekas surenka VĮ Vilniaus regiono keliai. Savivaldybės administracijos žiniomis, kelininkams šių atliekų tvarkymas kainuoja brangiai.

-          Ar yra numatytos baudos žmonėms, šiukšles paliekantiems neleistinose vietose: stotelėse, pakelėse?

-          Vadovaujantis Širvintų rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis, patvirtintomis Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2006-10-31 sprendimu Nr. 1-167 (Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2007-08-28 sprendimo Nr.1-100, 2007-12-20 sprendimo Nr.1-215, 2008-02-14 sprendimo Nr.1-44, 2008-04-21 sprendimo Nr.1-92 redakcija), atliekų turėtojai privalo susidariusias komunalines atliekas rūšiuoti ir perduoti jas atliekų tvarkytojui (išmesti į tam skirtus atliekų surinkimo konteinerius). Už šių taisyklių vykdymo užtikrinimą savivaldybės ir seniūnijų teritorijose atsakingi savivaldybės darbuotojai ir seniūnai.

-          Kokios tos baudos?

-          Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161(1) straipsnis už Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus numato įspėjimą arba baudą iki dviejų tūkstančių litų.

2013 m. gegužės 29 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministras įsakymu Nr. D1-397 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. rugsėjo 9 d. įsakymo Nr. 471 „Dėl aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo” padidino atliekų, išmestų į aplinką, padarytos žalos atlyginimo tarifus. Aplinkosaugininkai pažeidėjus už atliekų, išmestų į aplinką, padarytą žalą gali nubausti tokiais tarifais: už nepavojingas atliekų rūšis 15 000 Lt/t, už pavojingas – 36 000 Lt/t.

-          Priminkime rajono gyventojams, kam skirtos šiukšliadėžės stotelėse, pakelėse, mieste.

-          Infrastruktūros skyrius atkreipia dėmesį, kad šiukšliadėžės viešose vietose (ir autobusų stotelėse) yra pastatytos surinkti smulkias praeivių, šiuo atveju – autobusų keleivių, atliekas, o ne buitines atliekas. Raginame rajono gyventojus ir svečius laikytis atliekų tvarkymo reikalavimų, mesti atliekas į tam pritaikytas vietas, specialius konteinerius, gerbti ir puoselėti savo ir kaimyno aplinką – tik taip gyvensime švariau ir gražiau.

* * *

Tik mes patys galime nuspręsti, ar mums malonu visur matyti mūsų pačių paliktas šiukšles. Juk nepastatysime prie kiekvieno piliečio po stebėtoją ir po šiukšlių surinkėją. Ir sodininkų bei savaitgaliams atvažiuojančių miestiečių teisinimasis, kad šiukšles jie išsiveža į miestą, čia negelbės. Net ir gyventojų įsigyti šiukšlių konteineriai nepadės, jei šiukšles mėtysime bet kur. Tai liudija šiukšlių kalnai mieste, stotelėse, pakelės, miškuose. Pernai, darant „Darom“ reportažą. Akcijos dalyviai juokavo „Pastaruoju metu atrodo, kad gyventojai labai stengiasi, jog akcija įvyktų ir šiukšlių būtų kuo daugiau“. Todėl dar kartą prisiminkime pirmoje klasėje išmoktą patarlę: „Švaru ne ten, kur tvarkoma, o ten, kur nešiukšlinama.“

Neringa Krapavickaitė – Tuškevičienė

Nuotraukos autorės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ trys = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]