Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

ISM ekonomikos ir vadybos universiteto konkurse musninkietis laimėjo garbingą 2 vietą

Pavasaris yra sunkiausias metų laikas kiekvienam abiturientui, juk tuomet turi apsispręsti ir pasirinkti savo gyvenimo kelią. Nutinka ir taip, kad jau gavęs brandos atestatą abiturientas dar nežino, ką norėtų veikti toliau. Bet yra ir kitokių išimčių, kai nuo kur kas jaunesnio amžiaus jaunimas galvoja, ką veiks gyvenime, ko ir kaip sieks. Patikrinti save ir savo norus jaunimui sudaryta įvairiausių būdų. Vienas tokių – ISM ekonomikos ir vadybos universiteto organizuotos paskaitos ir konkursas “I seek more”, kuriame dalyvavo Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos antrokas (dešimtokas- vidurinėje mokykloje) Domantas Kancleris, nuskynęs laurus ir susižėręs nemažai prizų. Projektas buvo skirtas 10-12 klasių mokiniams, bet dešimtokas Domantas įrodė, kad ne amžius lemia, kai sieki tikslo.

Bet apie viską nuo pradžių Domantas yra universlanus jaunuolis – deklamuoja, vaidina, ir domisi technika. Domantas neblogai išmano ir išmaniųjų telefonų sandarą. Tačiau programavimas – ne jo arkliukas. Vaikinui labiausiai patinka bendrauti su žmonėmis, todėl jis galvoja, kad nenorėtų suaugęs  visą darbo dieną leisti prie kompiuterio.

Domantas svajoja, kad norėtų įstoti į ISM – populiariausią vadybos ir ekonomikos universitetą. Tačiau čia pat priduria: “Bet ten mokslas mokamas. Tik šimtaprocentiniai talentai ten gauna valstybės finansuojamas vietas. Metai studijų atseitų apie 14 000 Lt. Jaunam žmogui, ką tik baigusiam mokyklą, tai dideli pinigai.” Tačiau Domantas nenusimena – jis mąsto apie visokius scenarijus. Na, ir laikas šiuo atveju yra jo sąjungininkas – juk prieš akis dar dveji metai mokslų gimnazijoje, tad yra tikimybė, kad jaunas, mąstantis žmogus ras išeitį. Juo labiau, kad ir konkurse įrodė, jog jis nėra eilinė vidutinybė.

Paklaustas, kaip sužinojo apie konkursą, Domantas juokiasi: “internetas – visagalis”. Apie projektą vaikinas perskaitė ISM tinklalapyje. Ir jau skaitydamas žinojo, kad būtinai išbandys save. Su dideliu noru jis dalyvavo visose paskaitose, kurias skaitė itin gerai žinomi lektoriai. Tada visi 600 dalyvavusių 10-12 klasių moksleivių gavo užduotį – atlikti testą, kuris buvo sudarytas iš visų paskaitų informacijos. O pagrindinė užduotis – parašyti savo CV kitaip.

 Ir štai, po kelių dienų Domantui į Musninkus atskriejo žinia, kad iš 600 dalyvių yra atrinkta 30 pačių geriausių. O vienas iš tų trisdešimties – jis.  Taigi, paprastos kaimo mokyklos mokinys pateko į populiariausio universiteto organizuojamo konkurso finalą. Jau vien tai galima laikyti ne eiliniu įvykiu. Bet pasirodo, kad vien dalyvauti Domantui buvo maža. Ambicingas vaikinas įnirtingai ėjo į kovą. Finalo užduotis – sukurti 60 sekundžių prisistatymą. Dalyviai galėjo naudotis bet kuo, bet buvo svarbu į tą vieną minutę sudėti viską, ką moki geriausiai. Taigi, visi 30 finalininkų iš visos Lietuvos pasirodė komisijai. O komisija buvo itin solidi ir kompetetinga. Jau vien ką reiškia  Mindaugo Glodo asmenybė. Tai buvęs “Microsoft” generalinis direktorius, dabar dirbantis kartu su Ilja Laurs savo įmonėje “Nextury ventures”.

Taigi, itin reikli ir griežta komisija atrinko penkis kandidatus. Ir kiek buvo Domantui nustebimo – jis pateko tarp penkių geriausių. Būti tarp geriausių dar ne viskas – komisija siekė išsiaiškinti nugalėtojus. Tad penki geriausi Lietuvos mokiniai gavo naują užduotį. “Išsitraukėme lapelį, ant kurio buvo užrašyta idėja. Tą idėją  turėjome “parduoti” visai auditorijai per 60 sek., -pasakoja Domantas, –  Tarkim, pavyzdinė užduotis – kaip parduoti kuo daugiau labai prabangių kailinių lėktuve, kuris skrenda į Afriką, arba – jūs esate mokslininkas ir sukūrėte minusIQ piliulę, parduokite kuo daugiau šios prekės.” Kaip matome, užduotys net ir suaugusiam gali pasidrodyti keblios.

 Po visų penkių finalistų pasirodymo, komisija atrinko pirmas 3 vietas. Domantas laimėjo garbingą 2-ąją vietą ir gavo daugybę prizų:“Investuok” žurnalo prenumeratą 6 mėnesiams, Lennycraft odinį sėdmaišį, “Rotas” dovanojo knygas apie ES, Laikrodžiai.lt – padovanojo nuostabų laikrodį, kurio vertė beveik 400 litų. Oho bei Schogetten įsteigė savo prizus – dėžes šokolado ir kitų skanėstų.

Domantas šypsosi, na nebuvo ta pergalė tokia jau netikėta. Juk kiekvieną dieną vaikinas ėjo link jos. Konkursui Domantas ruošėsi itin atsakingai. Didžiąją dalį laisvalaikio ir net pavasario atostogas tam paaukojo.

Ir štai kalbantis su šiuo vaikinu mane aplanko mintis: ne tiesa, kad kaimas degraduoja, ir kad jo vaikai tik po purvynus braido. Štai galime drąsiai pasidžiaugti, kad šauni karta kaime auga, kuri domisi, siekia, nerimsta.

Neringa Krapavickaitė – Tuškevičienė

Nuotraukos konkurso dalyvių


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− vienas = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]