Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Justina: senelis išmokino mylėti techniką

DSC_8564-1Kai pirmą kartą pamačiau Justiną besisukinėjančią automobilių varžybose, nustebau – smulki, jauna mergaičiukė, o jau vadovauja prie starto linijos, suvedinėja duomenis į kompiuterį, teisėjauja auto varžybose. Pasirodo, Justina Krivkaitė, kilusi iš Sketerių kaimo (Bartkuškio sen.) ir čia leidžianti visus savo savaitgalius ir atostogas, yra didžiulė automobilių ir kitokios technikos mylėtoja.

-          Justina, iš kur ta meilė automobiliams?

-          Augau pas senelį kaime. Kartu eidavome remontuoti traktoriaus, aš jam raktus padavinėdavau. Taip nejučia ir supratau, kad man patinka viskas, kas burzgia ir ūžia. Sulaukusi 16 metų užsimaniau motociklo. Mama, žinoma, tam labai prieštaravo, o tėtis palaikė mane. Mūsų su tėčiu sąjunga ir pomėgis nugalėjo – nusipirkome motociklą. Jį turime jau 8 metus.

-          Kaip patekai į automobilių varžybas?

-          Vairuoti man visada patiko. Net ką tik išsilaikiusi teises nebijojau vairuoti. Sėdi, stebi situaciją ir važiuoji. Juk viskas gyvenime išmokstama. Pradžioje važinėjau su Vilniaus Sportinio vairavimo klubu. Po to susipažinome su Vygintu ir atėjau į Širvintų automobilių sporto klubą. Kol kas dalyvauju slalomo varžybose. Bet niekada nesakau niekada. Gal išbandysiu ir kitas rungtis.

-          Kuo domiesi be tokio vyriško sporto?

-          Vairavimas, tai mano hobis. Šiaip mėgstu gamtą. Gamtoje praleidžiu didžiąją dalį savo laisvalaikio.Esu baigusi ekologiją ir šiuo metu ieškau darbo.

-          Kaip vyrai reaguoja, pamatę, kad dalyvauji varžybose, kad net ir teisėjauji?

-          Jaučiu vyrų palaikymą. Gal kažkuriam ir nepatinka, kad dalyvauju, bet aš į tai nekreipiu dėmesio. Esu netradicinė mergina. Man lengviau sekasi bendrauti vyriškoje kompanijoje. Su jais viskas paprasta. Nemėgstu merginų pavydų, apkalbų. Jei manęs kalbos neliečia – joms man neįdomios. (O kaip gatvėje?) Gatvėje stengiuosi vairuoti itin atsakingai, netrukdyti kitiems eismo dalyviams, tad manau, kad niekam neužkliūnu. Gal todėl dar niekada nėra buvę, kad mane policijos pareigūnas sustabdytų (šypsosi – aut.past.).

-          Ar vyrai varžybų metu nebando „kabinti“ jaunutės simpatiškos teisėjos? Na, kad ir tam, jog savo rezultatą pasigerintų…

-          Oi, būna visko. Bet aš esu labai griežta teisėja, jokie įkalbinėjimai ir jokios simpatijos čia nepadės. Varžybų metu esu visiškai nepasiekiama. Po varžybų – prašom – galima ir į pasimatymą pakviesti. Bet tuomet jau varžybų rezultatams įtakos tai neturės. (Ar niekada vyrai nepriekaištauja, kad jauna mergaičiukė gal teisėjauti nemoka?) Kartais būna tam tikrų nesutarimų dėl rezultatų, bet visada išklausome, išsiaiškiname. Stengiamės, kad neliktų nesusipratimų.

-          Justina, va ir dabar stovi visa smėlėta. Ar niekada nekyla noras pasirinkti moteriškesnio hobio?

-          Tikrai ne. Aš net pagalvoju, kad dar norėčiau kokią auto mechaniką studijuoti. Tiesiog man patinka ši veikla. Taip, po varžybų būna visa murzina, bet laiminga. Man patinka toks laisvalaikis, aš čia pasikraunu geros energijos. Ir visi dalyviai išsidūksta, tuomet mes nenorime gatvėmis lakstyti. Tad manau, kad tokių varžybų, treniruočių reikia jaunimui kuo daugiau. Tuomet ir gartvėse bus saugiau.

* * * * *

Šį kartą vyko II Karaliaus Mindaugo taurės etapas. Jame yra ir naujovių – atsirado atskira jaunimo klasė, kurios dalyviai – neturintys 18 metų asmenys.

Kita naujovė – ypatingai patikusi žiūrovams – laikinai vadinama GYMKHANA. Važiavimai vyksta specialiai paruošta trasa, laikantis tikslaus maršruto. Pagrindiniai atrankos kriterijai: trasos įveikimo laikas, tikslus trasos įveikimas ir efektingas slystančio automobilio valdymas. Šiuo metu paskelbtas konkursas šios rungties pavadinimui. Jau yra siūlymai ją pavadinti gyvatynu, drožyba, autoslydžiu. Gal ir mūsų skaitytojams kils kokių minčių – siūlykite.

Šioje rungtyje išties svilo padangos, buvo daug dulkių ir dūmų, bet užtat slystantys automobiliai nepaliko abejingų. Drąsiausi buvo devyni dalyviai, kurie ir varžėsi šioje rungtyje. Sprogus padangai vairuotojas ne tik sugebėjo baigti trasą, bet ir užėmė trečią vietą, tai širvintiškis – Tomas Oršauskas. Antras  – Vidmantas Jankūnas, pirmas – Aidas Lukoševičius. Kadangi šioje rungtyje ypatingai nukenčia automobilio padangos, pirmosios vietos nugalėtojas dovanų gavo naują padangą.

Jaunimo klasės prizinės vietos: 1. Aivaras Pliūkšta, 2. Eligijus Pociūnas, 3. Paulius Medelis, jį jau praminė Stručiu, nes varžydamasis spėjo iškišti pro langą galvą ir pažiūrėti, kaip jo automobilis slysta. Moterų klasėje:1. Ieva Vasilevskaja, 2. Justina Krivkaitė. FWD klasė: 1. Gytis Stngys, 2. Tautvydas Piliackas, 3. Marius Liubartas. AWD klasė: 1. Tautvydas Piliackas, 2. Sigitas Peciulevičius, 3. Vidmantas Jankūnas. RWD klasė: 1. Dainius Pimpis, 2. Aivaras Pliukšta, 3. Vytautas Bareckas.

Bendrojoje įskaitoje trečias Gytis Stubgys, antras Tautvydas Piliackas ir nugalėjo Marius Liubartas.

Šį kartą rizininkų apdovanojimai – duslintuvai. Ne pirmą kartą laimintys juokavo: iki taurės finalo susitrinksime ir visą automobilį (praėjusį kartą nugalėtojai gavo variklio stūmoklus, prieš tai – vairus).

Neringa Krapavickaitė – Tuškevičienė

Nuotraukos autorės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  Jūsų komentaras:


  keturi + = dvylika

  VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
  PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
  1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
  2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
  3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
  4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
  5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
  6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]