Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

“Kelias atrasti” – miesto gimnazijos diena

Kaip ir kasmet, gegužė surinko didelę Lauryno Stuokos -Gucevičiaus gimnazijos šeimą – pedagogus, moksleivius, jų tėvus, draugus, gimnazijos svečius į Kultūros centro salę. Surinko tam, kad pasidžiaugtų šių mokslo metų pasiekimais, atradimais ir atradėjais…

Klausimais renginį pradėjo literatūrinės kompozicijos (autorė -  teatro mokytoja Edita Guščienė) aktoriai – dvyliktokai. Kaip gyventi, kad sugebėtum būti tikras?.. Kad draugai nenuviltų?.. Kad suaugusiųjų pasaulis negąsdintų jaunuolių savo tamsa, kad baigę mokyklą galėtų tikėti savimi ir kitais?..

Gimnazijos direktorė A. Buzienė pristatė svečius ir pakvietė juos kalbėti. Komandinio darbo ir susitelkimo gimnazijos kolektyvui ir bendruomenei palinkėjo Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktorė D.Knyvienė. Giliomis filosofinėmis įžvalgomis savo kalbą pradėjo matematikas, gimnazijos bičiulis Antanas Apinis.

Koncertą pradėjo gimnazijos mišrus choras (vad.Irena Vasiliauskienė). Daina apie mamą buvo skirta visoms susirinkusioms gimnazistų mamoms. Direktorė sakė labai besididžiuojanti šiuo kolektyvu. Ji garsiai perskaitė visų choristų pavardes, įteikė padėkas.

Labai šiltas ir jaudinantis momentas – gimnazijos darbuotojų Vaclavo Pečiulio ir Juozo Apavičiaus pagerbimas. Vienas iš renginio vedėjų Danielius Romaška pasakojo: ,,Mūsų atradimai prasideda anksti ryte, kai dar labai norisi miegoti, bet įveikiame save ir einame. Gimnazijos kieme pamatau dėdę Vaclavą, Juozas triūsia viduje. Jų kiekvienas darbas įkvepia mane geriau atlikti savus darbus. Dėdė Juozas – didysis harmonijos žmogus.‘‘ Personalo darbuotojai  atsiimdami padėkas susijaudino iki ašarų.

Gražiai ir  švelniai, pritariant gitara, dainą atliko Julitos Butkutės vadovaujamas ansamblis. Šventinio koncerto nuotaiką pagyvino gimnazijos antrokas Darius Bruzgulis, įriedėjęs į sceną su savo rankų darbo mopedu iš medienos. Šis kūrinys jam pelnė laurus rajono technologijos olimpiadoje (mokinį paruošė technologijų mokytojas Arvydas Golcas). Darius turi ne vieną talentą – jis nugalėjo ir rajoniniame  skaitovų konkurso etape, o regiono etape pelnė 2-ąją vietą. Skaitovų konkursui jį ruošė mokytoja Elvyra Lipeikytė. O tą vakarą Darius visus nustebino prabildamas taisyklinga žemaičių tarme. „Aš Vaškis“- eilėraštis apie nelaimingą meilę – ypač patiko publikai.

I-II klasių moksleiviai džiugino savo mokslo pasiekimais ir lankomumu. Į sceną lipo 18 gimnazistų, kiekvienas buvo pristatytas trumpa ir šmaikščia charakteristika. 8 mokiniai apdovanoti už lankomumą.

Gintarės Mikalajūnaitės ir Žilvino Putnos Lotynų Amerikos šokis (ruošė O.Žinienė) buvo dovanojamas tėveliams. 13 III-IV klasių gimnazistų buvo įteiktos padėkos už mokslo pasiekimus ir lankomumą. Kūrinį fortepionu atliko rajono muzikos olimpiados nugalėtoja Liepa Grickevičiūtė. Ji apie save sako: „Muzika visada su manimi. Dieną ir naktį, kai linksma ar liūdna, jei nedainuoju ar negroju, tada būtinai klausausi muzikos, be jos neįsivaizduoju savo gyvenimo“.  Pagerbti buvo olimpiadų, konkursų ir sporto varžybų nugalėtojai. Ypač pasižymėjo Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aviamodeliuotojai (mokyt.A.Antipenkovas), jie ne kartą tapę nugaletojais ir prizininkais respublikinėse varžybose. Vien Augustinas Erslavas yra laimėjęs 22 medalius.

Scenoje pasirodė mokytojos Anos Geigalienės šeimos tercetas.

Renginio kulminacija – “Metų mokytojo” ir “Metų mokinio” nominacijų  paskelbimas.  Metų mokinys Kernius Kuosa pasakė: “Tai ne tik didžiulis įvertinimas, bet ir įpareigojimas. Žinia, kad tapau „Metų mokiniu“ mane labai nustebino. Buvo stiprių konkurentų, jie žingeidūs ir aktyvūs ne tik gimnazijoje, bet ir rajone. Klausiu savęs, kodėl būtent aš tapau nugalėtoju? Šiandien turiu tik vieną atsakymą – aš čia stoviu todėl, kad turiu svajonę ir kryptingai jos siekiu. Linkiu ir jums visiems rasti tą vienintelį savo kelią iš šimto kelių, linkiu svajoti“. “Metų mokytoja” šiemet išrinkta matematikos mokytoja Danutė Vilkienė. Ji prisipažino, kad tai vienas iš laimingiausių gyvenimo momentų ir dėkojo už įvertinimą.  Nominantams premijas įteikė DNB banko Ukmergės skyriaus vadovas R.Olšauskas.

“Atrasti gali tas, kuris gali kasdieną žavėtis, stebėtis, stebėti, klausti “kodėl”. Atranda tie, kurie pavargsta, bet nenusivilia ir tiki, jog jiems pavyks” – užbaigdama koncertą sakė vedančioji Rasa Martinaitienė. Kitas koncerto vedantysis  Danielius Romaška padeklamavo V.Kudirkos eilėraščio “Laboros”  pradžią: “Kol jaunas, o broli”… V.Kudirkos dvasios įkvėpti L.Stuokos – Gucevičiaus moksleiviai, jų mokytojai, tėvai augina gražų “pasėlį”, o daigai, pavaizduoti gimnazijos vėliavoje, ateityje atneš tikrai gausų derlių.

Gražių ir prasmingų  išeinančių dvyliktokų minčių galima buvo paskaityti gimnazijos laikraštyje “Atodangos”. Jie dėkojo pirmoms mokytojoms, gimnazijai, dvyliktokų auklėtojos dėkojo auklėtiniams. Bet tokia drumzlina nuosėda, perskaičius vieno abituriento interviu, liko… Jis, kalbėdamas apie savo ateitį, sako, jog jokiu būdu savęs neįsivaizduoja Lietuvoje, nes “ji žlugs ir paskui save nusitemps gyventojus ir aš, kaip tikras lietuvis, bėgsiu iš čia ir ramiai sau gyvensiu…‘‘ Taip rašo talentingas, šviesus jaunuolis, kiekvienais metais lipęs į sceną atsiimti apdovanojimų… Matyt ne visos pamatinės vertybės įdiegtos aštuoniolikmečiui. Ar  tai tik gimnazijos uždavinys?Ir mes, tėvai, atsakingi už tai, kad ši žemė taptų tikrai “mūsų” ir mūsų vaikams…

Ligita Varaneckienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du − vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]