Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų miesto bendruomenė domėjosi medžioklės ypatumais

2014 m. gegužės mėn. 9 d. Kielių miškuose gaudė medžioklės ragas. Asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“ kartu su Kielių medžiotojų klubu suorganizavo renginį „Nacionaliniai Širvintų miesto bendruomenės medžioklės ypatumai“.

Kaip ir dera medžioklei, visi susirinko miške, prie medžiotojų namelio. Supažindinti su saugaus šaudymo iš orinio šautuvo taisyklėmis renginį bendruomenės nariai pradėjo savo taiklumo išbandymu. Orinuką į rankas mielai ėmė tiek moterys, tiek ir vyrai. Ir jos įrodė, kad ne visuomet vyrai yra taiklesni.

Vėliau Širvintų medžiotojų draugijos medžioklės žinovas, Kielių medžiotojų klubo vadovas Vaclovas Četrauskas pasidalino savo žiniomis apie medžioklę, jos istoriją, tradicijas, medžioklių organizavimo tvarką,. Papasakojo apie Kielių medžiotojų klubo pasiekimus. Buvo atsakyta ir į bendruomenės narių užduotus klausimus apie trofėjų paruošimą, mėginių tyrimus, žvėrių maitinimą, klubo istoriją, medžioklės tradicijas, medžiotojų visuomeninę veiklą. Po šių diskusijų teko net pakeisti požiūrį į medžioklę.

Dabar jau žinome, kad medžioklei netinka terminai „žudyti“, „nušauti“. Medžiotojai linkę sakyti „sumedžioti“. O ir medžiojimas- tai ne žvėrių žudymas, bet gyvūnų populiacijos reguliavimas. Tai nereiškia, jog reikia išnaikinti vienas ar kitas rūšis – kiekviena gamtoje susiformavusi rūšis turi teisę egzistuoti – tačiau stengtis padėti (taip pat ir medžiokle) kitoms rūšims, kad jų nesunaikintų.

Žemdirbiai taip pat kviečiasi į pagalbą medžiotojus, kai gyvūnai pradeda siaubti pasėlius. Jei gyvūnų medžiojimą vadinsime žudymu, tuomet ir kiekvieną žmogų galim vadinti žudiku. Jei jis valgo mėsą, net jei jis vegetaras ir avi odinius batus ar dėvi odinius drabužius, tai jis tada tam tikra prasme taip pat yra žudikas? Juk jis prisideda prie žudymo. O ir valgydami jautienos dešrą, tikriausiai nelabai susimąstome kokiu būdu ji atsirado. Štai tokia pateikta informacija privertė susimąstyti. Tačiau pamąstymus greit nutraukė šios medžioklės vadovo Č. Bakasėno komanda ruoštis „žygin“.

Taigi, šio renginio dalyviams teko ne tik išklausyti teorines žinias, bet su medžiotojais kartu vykti į medžioklės bokštelius. O čia ir atsivėrė visas medžioklės malonumas. Bendruomenės nariai gamtoje stebėjo ir kiškius, ir lapes, ir stirnas, ir šernus, ir barsukus, ir elnius. O koks adrenalinas užplūsta, kai išgirsti šakų trekštelėjimą kažkur netoli už nugaros.

Taigi, vėl susirinkus prie medžiotojų namelio liejosi įspūdžiai. Bendruomenės narių dalyvavimas atnešė sėkmę ir medžiotojams. Jų laimikis- 2 šernai. Renginį vainikavo skanių patiekalų iš žvėrienos degustavimas ir spalvingi dalyvių įspūdžių pasakojimai. Gaila, kad ne visus savo įspūdžius galime perteikti savo darytomis nuotraukomis, bet dalinamės tuo, ką turime. Ačiū Kielių medžiotojų klubui už nuostabiai praleistą laiką ir naujus potyrius.

Širvintų miesto bendruomenės informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. ponas sako:

    Vaclovas- tikras medžioklės žinovas. Tai lyg vaikščiojanti medžiotojų enciklopedija.

Jūsų komentaras:


septyni − = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]