Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žaibas sukėlė gaisrą ir Širvintų rajone

Antradienį dėl žaibo iškrovų kilo du gaisrai.

Apie pirmąjį pranešta 16.37 val. Širvintų rajono Bajorų kaime trenkus žaibui užsidegė mūrinio namo stogo apšiltinimas ir juodgrindės. Gaisras užgesintas per mažiau nei pusvalandį.

Tą pačią dieną gaisras dėl žaibo iškrovos kilo Anykščių rajone, Vidugirių kaime.

DSC_0776

2012 metais gegužės 11 d. taikiniu pasirinkęs beržą Pyplių k., žaibas nenurimo,
tuo pačiu sunaikino ir šalimais stovėjusį pastatą.

Širvintų rajono ugniagesiai praneša, kad šiemet iki antradienio suskaičiuoti dar 6 gaisrai, kilę dėl žaibo iškrovos. Laimei, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nuniokodami gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus, vasarnamius bei kitą turtą.

Neramių orų su perkūnijomis prognozuojama ir kitomis šios savaitės dienomis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vietomis žaibuoti gali trečiadienį, ketvirtadienį, šeštadienį ir sekmadienį.

Ugniagesiai gelbėtojai pastebi, kad dažniausiai gaisrai dėl žaibo iškrovų kyla kaimo vietovėse. Žaibai pavojingesni, jeigu pastatas stovi aukštoje vietoje, ant stogo yra išsikišusių daiktų – antenų, dūmtraukių, vėjarodžių arba šalia auga dideli medžiai.

DSC_0760

2012 metais gegužės 11 d. taikiniu pasirinkęs beržą Pyplių k., žaibas nenurimo,
tuo pačiu sunaikino ir šalimais stovėjusį pastatą.

Miestuose ir gyvenvietėse, kur dėl įvairių įrengimų pastatai yra gerai įžeminti, žaibų sukeliami gaisrai daug retesni. Todėl kol dar neįvyko nelaimė, geriausiai ant pastatų įsirengti žaibolaidžius, o jeigu jie jau yra, patartina patikrinti, ar jie gerai įžeminti, tvarkingi, pataria Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai.

Pasak jų, žaibuojant ir griaudžiant geriau pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą. Būtina išjungti visus elektros prietaisus, antenas. Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, už kurių auga dideli medžiai.

Jeigu audra užklupo lauke, reikėtų nesislėpti po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškoti prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, vengti aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, reikėtų nedelsiant skubėti į krantą.

Krašto naujienų ir Širvintų Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]