Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dar kartą apie gyvūnus: įstatymų ir taisyklių – daug, tvarkos mažai

IMG_8886Yra temų, kurios niekada neišsenka. Gyvūnų priežiūros ir laikymo taisyklės bei jų laikymasis – jautri tema visur – mieste dėl jų vedžiojimo, miesto teršimo ekskrementais, lojimo paromis butuose ar balkonuose, benamių gyvūnų, kaime – dėl palaidų šunų. Visur daug netvarkos, aplaidumo, taisyklių nesilaikymo, negebėjimo kontroliuoti situaciją.

Neseniai Krašto naujienose rašėme apie rengtą reidą po Širvintų miestą (https://www.krastonaujienos.lt/2014/04/reido-metu-tikrinti-sunis-vedzioje-viesose-vietose-ju-seimininkai/). Žadėjome prie temos dar grįžti.

Tad šiandien – įstatymų, nutarimų, taisyklių apžvalga ir pokalbis su Širvintų rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vyriausiąja specialiste (ekologe) Aurelija Kisieliūte:

Kokie įstatymai reglamentuoja gyvūnų laikymą ir priežiūrą, kokie nutarimai priimti Širvintų rajono tarybos ar administracijos.

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas (Žin., 1997, Nr. 108-2728; 2012, Nr. 122-6126);

Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje galiojantys teisiniai aktai, nutarimai, taisyklės – čia. (Gyvūnų auginimas ir laikymas)

Tenka pripažinti, kad taisyklių labai daug ir žmonės vargiai jas visas kada nors perskaitys. Kas atsakingas už tų nutarimų vykdymą ir kaip jis vyksta

Širvintų rajono savivaldybės administracija ir seniūnai kontroliuoja.

Kokios sankcijos ir baudos numatytos ir taikomos gyventojams už taisyklių nesilaikymą

Už taisyklių nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka, tai būtų Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 str. Gyvūnų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, vežimo, naudojimo, prekybos jais ar kitokio jų perdavimo reikalavimų bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo taisyklių pažeidimas.

Gyvūnų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, vežimo, naudojimo, prekybos jais ar kitokio jų perdavimo reikalavimų bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo taisyklių pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą iki dviejų šimtų litų. 

Kas atsakingas už gyvūnų registraciją Širvintose?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 3 str. 9 punkto 12 papunkčiu  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Galima būtų tik pasvarstyti – gal per kelerius metus, jei mokesčiai ir baudos būtų renkami sąžiningai, jau būtų surinkta pakankamai lėšų įmantriai gyvūnų aikštelei įrengti?

Kiek gyvūnų jau yra registruota Širvintose?

Nei vieno.

Kokia rinkliava nustatyta už gyvūnų laikymą?

Už šunį – 20 Lt., o už katę 5 Lt metinis mokestis.

Kiek mokesčių surinkta?

Nesurinkta.

Kaip tie mokesčiai paskirstomi ir naudojami? – Klausimas neteko prasmės. Galima būtų tik pasvarstyti – gal per kelerius metus, jei mokesčiai būtų renkami sąžiningai, jau būtų surinkta pakankamai lėšų įmantriai gyvūnų aikštelei įrengti? Tuomet nereikėtų vesti gyvūnų į vandenviečių zoną… Kur gi tie mūsų Širvintų rajono savivaldybės administracijos atsakingieji ir seniūnai, kurie anot ekologės, turėtų kontroliuoti situaciją?

Įdomu, kaip savivaldybė rūpinasi beglobiais gyvūnais. Klausiame – kaip vykdoma bešeimininkių kačių kastravimo programa?

Atsakymas – Vadovaujantis Širvintų rajono savivaldybės administracijos dalyvavimo įgyvendinant gyvūnų globos organizacijų rengiamas bešeimininkių kačių kastravimo programas tvarkos aprašu (Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. gruodžio 30 d. įsakymas Nr. 9-837);

Labai išsamus atsakymas… 

Prašome plačiau pakomentuoti gyvūnų laikymo taisyklių 98 punktą:

“Širvintų rajono savivaldybės administracija ir seniūnai kontroliuoja, kaip yra įgyvendinamos gyvūnų laikymo savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės. Širvintų rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus, bendradarbiauja su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Širvintų valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir policija.”

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos funkcijos:

1) pagal kompetenciją įgyvendina valstybės politiką gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje;

2) tvirtina ūkinių gyvūnų laikymo reikalavimus ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami;

5) tvirtina kovinių ir pavojingų veislių šunų sąrašus;

6) tvirtina pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos ir laikymo reikalavimus, taip pat kovinių šunų, kovinių šunų mišrūnų ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo reikalavimus;

7) tvirtina reikalavimus gyvūnų globėjams, gyvūnų globos namams, gyvūnų augintinių veisėjams ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami;

8) tvirtina prekybos ūkiniais gyvūnais ir gyvūnais augintiniais reikalavimus ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami;

11) rengia gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašą;

12) organizuoja kačių, šunų ir šeškų, taip pat pagal poreikį kitų gyvūnų augintinių registravimą ir ženklinimą;

14) kontroliuoja, kaip įgyvendinami vežamų gyvūnų apsaugos reikalavimai;

15) informuoja ir konsultuoja suinteresuotus asmenis apie gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus;

Todėl įrašyta Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kadangi būna atvejų kada tenka važiuoti į patikrinimą tiek veterinarijos tarnybos atstovui, tiek Savivaldybės atstovui.

Policijos taipogi gali bet kada prireikti kilus pavojui ir pan. Pasitaiko atvejų kada gyventojai neįsileidžia. Bendradarbiauti yra gerai.

***

Ką gi, iš ilgo klausimų – atsakymų sąrašo galime pasakyti – planus ir dokumentus ruošti mes mokame. Įgyvendinti juos, dirbti – ne. Gaunasi užburtas ratas – esam labai “biedni”, negalim pasirūpinti nei beglobiais gyvūnais, nei turinčiais šeimininkus. O pajudinti rankeles ir kojeles, kad tų pinigų būtų – ne “valdžios” darbas, ar ne?

Vilma Valiukevičienė

Kalbėjosi Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė Alina Skeberienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Zitai sako:

  Per daug kableliu sudejai.

 2. Zita sako:

  Kokia,dar,Skeberiene,kas,ji.

 3. be sansu sako:

  Atsakymas bus – nera lesu. Nebent Skeberiene padarys, jei panores. O musu miesto valdzia tai tuscia vieta. Meras tai jau tikrai.

 4. Kaip sako:

  kaip nėra? Yra. Ir dar kokios. O kodėl Širvintos negali aikštelės turėti? Čia kas- Dievo užmirštas kampelis? Tiesiog nereikalaujam, o ir patys nieko nedarom.

 5. Klaipeda sako:

  na ir kas kad surinks mokescius uz gyvunus, vistiek sunu vedziojimo aiskteliu neiregs.Visur taip yra.

 6. O sako:

  čia tai bent savivaldybė dirba, nei vieno lito mokesčių nesurinko, o vis verkia, kad pinigų niekam neturi :0

Jūsų komentaras:


trys − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]