Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Gintarą kasti – kaip anglį? (LT, PL)

Lenkijoje, Liublino regione, beieškant skalūninių dujų, gręžimo technika netikėtai ėmė kimštis nuo… gintaro. 

Dujų žvalgai pasikvietė į pagalbą gintaro žinovus. Pasirodė, kad gintaro kiekiai didžiuliai -ištisi klodai. Pakviesti savo žodį tarti ir geologai. Jie spėja, kad Liublino regione gintaro gali būti net 1100 tonų.

“Valstybinio geologijos instituto direktoriaus pavaduotojas Miroslawas Rutkowskis patvirtino, jog geologai jau seniai spėjo, kad Liublino regione yra didžiausi gintaro klodai Lenkijoje.

Nors su Ukraina besiribojanti teritorija dabar yra toli nuo jūros, geologai nustatė, kad tolimoje praeityje Baltija buvo apsėmusi ir tas žemes. Spėjama, kad dabartiniame pajūryje yra mažiau nei dešimtadalis gintaro klodų, o dauguma jų slypi Liublino regione.

Skalūnų dujų ieškotojai įsitikino, kad šios gėrybės yra kone žemės paviršiuje, o kai kur jas būtų galima išgauti net neįrengus požeminių šachtų”. – Rašo lrytas.lt

Liubliniečiai suskato skaičiuoti būsimą pelną iš gintaro, tačiau gintaro prekybos ekspertė Anna Sado sako, kad pradėjus pramoninę gintaro gavybą jo kaina gerokai nukristų, nes pasiūla viršytų paklausą. Beje, keletą metų brangusi gintaro žaliava dabar kaip tik pinga. O juk reikėtų ir mokesčius mokėti, dalytis pelnu su žemių savininkais. Kol kas gintaro poreikį patenkina pajūryje jį renkantys žmonės, kainą muša iš Kaliningrado nelegaliai įvežamas gintaras.

Taigi, tūkstantmečius gamtos kurtas turtas žmonėms tampa rūpesčiu dėl jų pačių susikurtų taisyklių.

***

Lenkijos spauda rašo, kad Baltijos pajūryje tėra 30 procentų visų Lenkijos gintaro resursų. Didžioji dalis – Liublino regione. Na, o 90 procentų visos žemės gintaro išteklių – Kaliningrado srityje:

“Państwowy Instytut Geologiczny szacuje, że na terenie Polski znajduje się 1118 ton bursztynu, z czego 30 ton dostępnych jest na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, natomiast większa część, bo 1088 ton, właśnie na Lubelszczyźnie.

W tym momencie kilogram bursztynu kosztuje około 10 tysięcy złotych. Zważywszy na fakt, iż zasoby bursztynu kurczą się w niesamowitym tempie, jego cena rośnie. Eksperci oceniają, że w Lubelskiem pod ziemią leżą słoneczne kamienie warte ponad 10 miliardów złotych.

Najbogatsze znane złoża bursztynów, szacowane na 90 procent całych zasobów światowych, zlokalizowane są w obwodzie kaliningradzkim, który należy do Rosji. Kupcy powinni więc być żywo zainteresowani tym odkryciem”. (http://www.geekweek.pl)

Parengta pagal Lietuvos ir Lenkijos spaudą


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− penki = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]