Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų rajono tarybos posėdis. Tiesioginis reportažas

Širvintų rajono savivaldybės mero Vinco Jasiukevičiaus birželio 17 d. potvarkiu Nr. 6-18, 2014 m. birželio 26 d. 10 val. sušauktas Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame buvo svarstyti šie klausimai:

Posėdyje nedalyvavo: Ž. Pinskuvienė, R. Stepaitis, Kęstutis Pakalnis, Algirdas Meško, Mykolas Bildžiukas, I. Vasiliauskienė

Dėl Širvintų rajono savivaldybės 2014 metų biudžeto dalinio pakeitimo. Pranešėja – Vilija Ramaškevičienė, Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja.

A. Astikas – Viešajai bibliotekai padidinamos lėšos – kokiems etatams?

Ats. – kultūros ir meno darbuotojams, ne techniniam personalui. Vienai pareigybei didinama daugiau nei 200 lt. Šis didinimas iš Savivaldybės lėšų.

D. Sakalauskienė: Ar visiems vienodai didės darbo užmokestis?

Ats. – taip.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2012-11-29 sprendimo Nr. 1-236 „Dėl leidimo imti ilgalaikę paskolą investicijų projektams finansuoti“ dalinio pakeitimo. Pranešėja – Vilija Ramaškevičienė, Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja.

A. Astikas teiraujasi apie paskolų sumos, projektų, kuriems ji reikalinga. Ar sutinkate su tuo, kad Tarybos nariai turėtų žinoti, kokia suma skolinamasi ir kokiems projektams bus naudojama?

Ats. 37 tūkst. bus pasiskolinti šiam projektui.

Sprendimas priimtas.

Dėl UAB „Širvintų vandenys“ atleidimo nuo žemės nuomos mokesčio. Pranešėjas – Vincas Jasiukevičius, Savivaldybės meras.

D. Sakalauskienė – jūs atleidžiami nuo didelių mokesčių, ar gyventojams pigs kainos? Klausimas direktoriui.

Direktorius UAB “Širvintų vandenys” – viskas priklauso nuo Vyriausybės politikos.

D. Sakalauskienė: o jei neatleisime nuo mokesčio, kaina liktų ta pati?

Direktorius: didėtų sąnaudos, didėtų kaina.

R. Bonikatas: ar ketinate sukurti sistemą, kuri priverstų žmones jungtis prie sistemos?

Direktorius: Taryba juk yra priėmusi sistemą.

A. Lidžius: ar praeitais metais gavote dotacijų?

Direktorius – šiaip ne, tik vieno sugedusio gręžinio remontui.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos nuostatų patvirtinimo. Praneša skyriaus vedėja R. Jagminienė.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos pavadinimo pakeitimo ir Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos nuostatų patvirtinimo. Praneša skyriaus vedėja R. Jagminienė.

R. Zibalas – norėčiau sužinoti, kiek tai kainuos.

Ats. Be abejo kainuos, tačiau šiandien dar nėra aišku, kiek.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono Alionių pagrindinės mokyklos pavadinimo pakeitimo ir Širvintų r. Alionių pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo. Praneša skyriaus vedėja R. Jagminienė.

A. Astikas – nepakeitimas, kuo trukdo?

Ats. Turėjo būti pakeista 2011 metais, bet buvo leista pagal galimybę nekeisti. Vėliau buvo priimti kiti dokumentai, kuriems seni pavadinimai nebetinka. Šiai dienai privalome keisti pavadinimus.

A. Maršalka: Ar sprendimai išdiskutuoti? Komitetuose nebuvo kalbama. Ar nebus taip, kad priimsim, išleisim pinigus, o paskui vėl kas nors keisis?

Ats. – projektas buvo pagrįstas, tačiau, kaip bus ateityje, niekas nežino.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos pavadinimo pakeitimo ir Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimoPranešėjas – R. Jagminienė

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono Barskūnų pagrindinės mokyklos pavadinimo pakeitimo ir Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo.

Dėl Širvintų rajono Bartkuškio pagrindinės mokyklos pavadinimo pakeitimo ir Širvintų r. Bartkuškio pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo.

Dėl Širvintų meno mokyklos nuostatų patvirtinimo. 

Sprendimai dėl mokyklų priimti.

Dėl Širvintų rajono neformaliojo švietimo mokyklų veiklos išorinio vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo.

Sprendimas priimtas.

Dėl mokyklinio autobuso perėmimo Širvintų rajono savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise. 

Sprendimas priimtas.

Žiūrovai salėje Krašto naujienoms pastebėjo, kad yra Tarybos narys, kuris kiekvieno posėdžio metu iššauktinai žiaumoja gumą.

Dėl Širvintų rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos sudėties dalinio pakeitimoPranešėja – Roma Džiovėnaitė, Teisės ir personalo skyriaus vedėja.

M. Gudonienė: ar Vyšniauskienė pati atsisakė būti komisijoje? Kokios papildomai priskirtos funkcijos naujam darbuotojui ir kiek papildomai finansų bus skiriama? Kas vykdė anksčiau? Ar jiems buvo papildomai mokama?

Ats. Priimtas naujas darbuotojas – Simona Mikolajūnaitė, kuriai pagal pareigybę priklauso, ji ir bus įrašyta. Tai valstybės deleguojamos funkcijos, mokama pagal pareigų aprašą. Papildomai mokama nebus.

Kalbama jau ne apie antikorupcijos komisiją, o apie pareigybę. Administracijos direktorė paaiškino, kad papildomos lėšos šiai pareigybei neskiriamos, skirti tik 2000 lt. naujam muzikos grojimo instrumentui įsigyti, nes senasis pirktas labai senai ir stringa.

R. Zibalas – aš šiuo klausimu susilaikysiu.

4 susilaikė, sprendimas priimtas.

Dėl kasmetinių atostogų suteikimo Savivaldybės kontrolierei Audronei Adomavičienei. Pranešėja – Roma Džiovėnaitė, Teisės ir personalo skyriaus vedėja.

Sprendimas priimtas.

Dėl pritarimo dalyvauti partnerio teisėmis rengiant projektą ir įpareigojimo pasirašyti partnerystės sutartį. Pranešėja – Jūratė Visackaitė, Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja.

Iš salės išėjo opozicijos atstovai, sakė projekto svarstyme nedalyvaus dėl įtarimo, kad projektas skirtas lytiškumo išlyginimui.

Visuomenės sveikatos atstovė Ražanienė Vidita iš Kaišiadorių – apie jokius mokymus tame projekte nekalbama, tik apie infrastruktūros mokyklose gerinimą. Iš dalies džiaugiuosi jūsų nepritarimu, tai atveria duris kitoms savivaldybėms, nes pinigų ribotas kiekis. O jūs nuskriaudėte vaikus. Širvintos yra tarp probleminių rajonų šiek tiek aukščiau plintuso.

A. Astikas – Kas sukelia džiaugsmą, kad mes tų pinigų negausime?

Tėvų atstovas – pasakėte, kad tai nėra lytiškumui išlyginti? O aš skaitau prieduose apie vaikų lytiškumo ugdymą.

D. Sakalauskienė – kalbam apie kabinetus modernius įrengtus, jei mokyklose dirba nepilnu etatu žmonės – kiek pinigų bus skirta darbo užmokesčiams? Kas dirbs tuose moderniuose kabinetuose?

Ats – atlyginimų fondo nekuruoju.

M. Gudonienė – niekas nieko neduoda veltui, o čia veltui…

O. Valančienė – kaip direktorei labai liūdna. Per metus mokykla dalyvauja bent 4 projektuose, čiumpame viską, ką galime. Mokyklai tai labai svarbu. Šiame projekte įvardinti labai svarbūs dalykai, reikalavimai kabinetams. Kalbat apie diktofonus – kam? Pavyzdžiui mes einam pas babytes, įrašinėjam dainas, laminatoriumi galime įlaminuoti pirmą vaiko diplomą… Mūsų programa – mokslo ministro nustatyta, dirbam pagal bendrąsias programas. Turim, ką duoda valstybė ir mažai galinti savivaldybė. Ar tenkina tėvus ta situacija? Kai klasėje tik mokytojas su “taše”? Juk ne norvegai mums pamokas ves! Suprantat, iš konteksto galima išimti bet kokius žodžius, nematau čia jokių užkastų dalykų.

Balsavimo nebuvo. Visi posėdyje dalyvavę švietimiečiai iš žiūrovų salės išėjo pasipiktinę.

Dėl Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto ir Savivaldybės patikėjimo teise valdomo valstybės turto ataskaitos.Pranešėja – Jūratė Visackaitė, Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja.

Sprendimas priimtas.

Dėl patalpų pirkimo. Pranešėja – Jūratė Visackaitė, Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja.

Sprendimas priimtas.

Dėl nekilnojamojo turto nurašymo ir likvidavimo. Pranešėja – Jūratė Visackaitė, Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja.

Sprendimas priimtas.

Dėl keleivių vežimo tarifų. Pranešėjas – A. Vilčinskas, Infrastruktūros skyrius.

R. Zibalas – ar tarifas išlieka toks pats?

A. Astikas – ką mes keičiame šiuo sprendimu?

Ats – nieko nekeičiam, tokia privaloma procedūra.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų miesto gatvių raudonųjų linijų specialiojo plano koncepcijos patvirtinimoPranešėja – Dalia Kunevičienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja.

Pristatomas miesto planas.

1 prieš, sprendimas priimtas.

Dėl gatvių pavadinimų suteikimo ir geografinių charakteristikų pakeitimo. Pranešėja – Dalia Kunevičienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja.

Yra gautas gyventojo pageidavimas atkreipti dėmesį į jo sklypą, kuris ribojasi su Raisto gatve Gelvonų gatvėje, kad sprendimo priėmimas gali turėti įtakos jo keliui. D. Kunevičienė patikino, kad sprendimo priėmimas, kaip ji išsiaiškino, gyventojo nuosavybei įtakos neturės.

Vyksta diskusija, yra neišsiaiškintų klausimų, siūloma klausimo 8 punktą atidėti kitam posėdžiui.

Balsuota už projektą be 8 punkto.

Sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus tarnybinio atlyginimo. Pranešėja – Vita Majerienė, Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėja.

1 prieš, sprendimas priimtas.

Dėl Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus tarnybinio atlyginimo. Pranešėja – Vita Majerienė, Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėja.

Sprendimas priimtas.

Posėdžio pabaigoje pasveikinti su gimtadieniu Ž. Pinskuvienė ir R. Bonikatas. Kadangi Ž. Pinskuvienė posėdyje nedalyvavo, gėlės perduotos M. Gudonienei.

 

Posėdyje dalyvavo Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

 1. negražu sako:

  gumą kramtyti viešoje vietoje yra labai nemandagu! Nejaugi to nežino tarybos narys? Čia prasilenkia su kultūringo, išsilavinusio žmogaus elgesiu. Derėtų pasikartoti elgesio taisykles …

 2. VAJE, VAJE sako:

  Tai bent opozicija….Gėda. Tokių , mano nuomone, atsiprašant, pseudodorovingųjų paieškoti reikia, gal tuoj ir inkvizicijos sulauksime…

 3. o kas sako:

  guma kramto?
  Negrazu. Bet, gal zmogus nervinasi, ir taip apsiramina?

Jūsų komentaras:


vienas × septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]