Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Lietuvos dainų šventėje dalyvavo 210 širvintiškių

IMG_4360-1

Jau 90 metų praėjo nuo pirmosios Dainų šventės. Tačiau Lietuvos ir išeivijos kolektyvai vis veržiasi joje dalyvauti.

Šiais metais 210 širvintiškių dalyvavo Lietuvos dainų šventėje. Kiekvienam meno kolektyvui tai aukščiausias įvertinimas.

Šiais metais Dainų šventėje buvo naujiena – organizuotas amatų kiemelis. Tarp gausybės  dalyvių čia dalyvavo ir Širvintų vaikų dienos centro audimo būrelis su mokytoja Zofija Jablonskiene bei dienos centro vadove Elena Petkūniene. Vaikai demonstravo savo nuaustas juostas, rodė, kaip jie audžia.

Liepos 3 dieną Taikomosios dailės muziejuje vyko liaudies meno paroda „Pasaulis – namuose“. Čia buvo eksponuojami penkių mūsų rajono atstovų darbai. Tai Joana Zinkevičienė, Kęstutis Norušis, Povilas Malinauskas, Julijonas Grizdziuška, Kazys Binkis.

Šokių sūkuryje galėjome matyti tris Širvintų rajono kolektyvus: Širvintų pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvą „Upeliukas“, vadovė Raminta Maslinskienė, Kultūros centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupę „Radasta“ ir vyresniųjų liaudies šokių grupę „Viesula“, abiejų kolektyvų vadovė Ramunė Radzevičienė.

Folkloro dienoje dalyvavo Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, vadovas Gintaras Pauliukonis ir net keturi folkloro kolektyvai: Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Želmenėliai“, vadovė Rūta Tamašauskienė, Gelvonų vidurinės mokyklos vaikų folkloro kolektyvas „Dagilėlis“, vadovė Audronė Dabravolskienė, Kultūros centro folkloro ansamblis „Gojus“, vadovė Nijolė Vitkauskienė, Kultūros centro Gelvonų filialo folklorinis ansamblis „Savingė“, vadovė Laimutė Bikulčienė.

Folkloro dienoje dalyvavo ir armonikierius Jonas Romaška, o kulinarinį paveldą pristatė Liudmila ir Povilas Malinauskai.

Chorų dieną dainavo du mūsų rajono chorai: Lauryno Stuokos – Gucevičiaus moksleivių mišrus choras, vadovė Irena Vasiliauskienė, ir Kultūros centro mišrus kamerinis choras „Navis“, vadovė Audronė Burakovienė.

Širvintų delegacija buvo apgyvendinta Vilniaus Kristoforo progimnazijoje. Kartu su jais vyko darbo grupė – Arūnas Vaitkevičius ir Daiva Chadusevičienė. Visos delegacijos sveikata rūpinosi „Viesulos“ šokėja, daktarė Vilma Lučiūnienė.

Kelis kolektyvus į Dainų šventę išlydėjo rajono vadovai, kitus kolektyvus aplankė ir jiems padėkojo Vilniuje. Visiems kolektyvų nariams, garsinantiems savo rajoną Dainų šventėje, vadovai įteikė geltonas skareles su Širvintų simbolika. Širvintiškiai džiaugėsi geromis gyvenimo sąlygomis, skaniu maistu ir galimybe dalyvauti nepakartojamoje Lietuvos dainų šventėje.

Mes – širvintiškiai – galime didžiuotis, kad pirmą kartą Dainų šventėje buvo šokamas mūsų kraštietės choreografės, kolektyvų „Viesula“ ir „Radasta“ įkūrėjos ir ilgametės vadovės, a.a. Virginijos Šimonelienės sukurtas šokis „Karvelių polka“. Šią Širvintų krašto lietuvių liaudies dainą oranžavo Gitaras Pauliukonis.

„Krašto naujienų“ žiniomis, į Dainų šventę atvyko ir išeiviai, kilę iš Širvintų. Viena jų Inga Markus, buvusi Miliukaitė. Ji atvyko iš Čikagos su choru „Dainava“.

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės ir šventės dalyvių


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− trys = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]