Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Lietuvos kariuomenės išminuotojai per 11 metų sunaikino beveik 50 tūkst. sprogmenų

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopa liepos 1 d. švenčia 11-uosius savo veiklos metus. Pasak kuopos vado kapitono Arnoldo Anelausko, nuo padalinio įkūrimo 2003 m. kariai išminuotojai atliko daugiau nei 9800 sprogmenų neutralizavimo operacijų, kurių metu sunaikino beveik 50 tūkst. standartinių sprogmenų.

 Planinių išminavimo operacijų Lietuvoje metu Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai papildomai rado ir sunaikino dar apie 8 tūkst. vienetų sprogmenų ir išvalė daugiau nei 350 ha šalies teritorijos.

 Kariuomenės išminuotojai dalyvavo tarptautinėje operacijoje Afganistane – nuo 2005 iki 2013 m. Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai tarnavo visose Afganistano Goro Provincijos atkūrimo grupės pamainose. Misijos metu kariai vykdė standartinių ir improvizuotų sprogmenų neutralizavimo užduotis.

 Sprogmenų neutralizavimo kuopos būrys taip pat du kartus budėjo NATO greitojo reagavimo pajėgose NRF-15 ir NRF-2013.

 Kariai išminuotojai svariai prisideda prie kiekvienų Lietuvoje vykstančių pratybų – atlieka mūšio imitavimą ir teikia paramą kariuomenės daliniams per kovinio šaudymo pratybas.

 Inžinerijos bataliono kariai nuo šių metų kovo pabaigos pradėjo vykdyti planinį standartinių sprogmenų neutralizavimą septyniose Lietuvos teritorijose, kurių bendras plotas sudaro apie 20 hektarų.

 2003 m. standartinių sprogmenų neutralizavimas buvo perduotas Juozo Vitkaus inžinerijos batalionui, kuriame šioms operacijoms vykdyti buvo sukurta Išminavimo kuopa. 2011 m. kuopa reorganizuota ir pervadinta į Sprogmenų neutralizavimo kuopą. Pagrindinis kuopos uždavinys – vykdyti sprogmenų neutralizavimo užduotis Lietuvos Respublikos teritorijoje ir NATO vadovaujamose tarptautinėse operacijose.

 Išminavimo darbus Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopa atlieka visoje Lietuvoje. Jos padaliniai yra paskirstyti po visą Lietuvos teritoriją ir yra dislokuoti Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Tauragėje.

 Kariuomenės išminuotojai ragina šalies gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai – jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Įtartino radinio vietą reikia pažymėti, įspėti aplinkinius, paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Operatyviai atvykę kariai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

Daugiau informacijos rasite apsilankę Sprogmenų neutralizavimo kuopos svetainėje www.sprogmenys.lt

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi × = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]