Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų maudyklose maudytis saugu, nors tai šiokia tokia paslaptis

IMG_2313 Kiekvieną mėnesi spauda gauna pranešimus apie vandens kokybę Lietuvoje. Tačiau tiek birželį, tiek liepos mėnesį pranešimuose buvo informuojama, kad Širvintų rajono maudyklų būklė neaiški, nes nėra gauta informacijos apie tyrimus jose:

“Liepos mėnesio pradžioje 3,6 proc. tirtų maudyklų buvo nustatyta trumpalaikė tarša Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, vertindamas gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, praneša, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis juose nėra saugu. Informacijos apie maudyklų vandens kokybę dar nėra gauta iš Klaipėdos miesto, Plungės, Skuodo, Biržų, Pasvalio, Rokiškio, Širvintų rajonų maudyklų, patvirtintų 2013 m. gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-554″ – informuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Gražvydė Norkienė.

Krašto naujienos pasiteiravo Širvintų rajono savivaldybes administracijos, kodėl nėra informacijos apie vandens būklę Širvintų maudyklose. Pateikiame atsakymą:

“Širvintų rajono savivaldybės administracija vykdo Širvintų paplūdimio – maudyklos vandens kokybės stebėseną: sudaromas maudyklos vandens stebėsenos kalendorinis grafikas, jis pateikiamas Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui.

UAB Širvintų komunalinis ūkis 2014-05-28 pasirašė laboratorinių tyrimų sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, kuri grafiku nustatytomis datomis kiekvieną šiltojo sezono mėnesį paima vandens mėginius ir ištiria jų kokybę (dėl žarninių enterokokų bei žarninių lazdelių E. Coli skaičiaus).

Pasak UAB Širvintų komunalinio ūkio direktoriaus D. Pečiulio, birželio mėnesį buvo atlikti du tyrimai, gauti atsakymai, kad vandens kokybė pagal nurodytų mikroorganizmų kiekį, yra gera ir maudytis Širvintų maudykloje nepavojinga. Liepos mėnesį tyrimas numatytas 26 d. Jei iki to laiko nebus pažemintas vandens lygis Širvintų miesto tvenkinyje, jis bus atliktas”.

Atsakymą Krašto naujienoms pateikė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė.

Galima džiaugtis, kad tyrimai atliekami ir kad vandens kokybe Širvintų rajono maudyklose yra tinkama maudytis, o kodėl tinkamai neinformuojamos atitinkamos institucijos ir gyventojai, lieka mįsle.

Vilma Valiukevičienė

Nuotrauka Neringos Tuškevičienės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. to Zosė sako:

    puikus komentaras ir pastebėjimas. Jei atsirastų daugiau žmonių, kuriems ne visvien, kurie išdrįstų pasakyti pastabas ir taip sudrausmintų viešosios tvarkos pažeidėjus, gal Širvintose gyventume švariau, saugiau, ramiau, tvarkingiau. Tas perdėtas “augintinių” mylėjimas kartais didesnis už savo artimo. Kai kuriose šeimose šunys užima net ir vado pozicijas, o šeimininkai lieka ant daug žemesnio hierarchijos laiptelio. Tai todėl jie ir tampa tokiais agresyviais, jog kartais net pagalvoji ar tokiam “lojančiam” šeimininkui nevertėtų pačiam palankyti dresūros mokyklos. O išeitis, manau, yra. Tereikia paskambinti viešosios policijos pareigūnams ar ekologui. O paplūdimyje turi atsirasti lentelės su perspėjančiais ženklais ir tokių pareigūnų telefonų numeriais.

  2. Zosė sako:

    Žmonės visai išnaglėjo! Jau net šunis maudytis atsiveda! Vakar viena madam atėjo su šelti veislės šuniu. Tas kelis kartus per žolę subine čiuožė. Taip naminiai gyvūnai daro, kai kirminų turi. Paskui tas šuo buvo nuvestas į vandenį ir maudėsi su visais. Pasakius pastabą, ponia supyk, aprėkė, kad aš beširdė, negailiu gyvūno, jam juk karšta. Pagalvojau, aš karvę laikau. Reiks ir man savo gyvūną atsivest. Karvei juk taip pat karšta…

Jūsų komentaras:


septyni + = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]