Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų miesto bendruomenei vieneri!

Vasaros pradžioje, kai Lietuvą merkė ištisi lietūs ir temperatūra rodė visišką balandį, būrys širvintiškių pakiliai šypsojosi – artėja jų šventė ir ji bus puiki!

Taip ir buvo – Širvintų miesto bendruomenei oras buvo palankus – gaivus lietus išdrįsdavo įsiterpti tik į menkas pertraukas tarp gausių veiklų. Matyt, su dangumi suderėta buvo!

Bendruomenė spalvingai skaičiuoja antruosius metus, o mes norėtume stabtelėti ir pakalbinti bendruomenės pirmininkę Aliną Skeberienę – apie tuos, pirmuosius, aktyvius, kupinus renginių, veiklos ir nuotykių.

Alina, Širvintų miesto bendruomenei vieneri. Kokia nuotaika pasitikote šią datą?

Taip, su Širvintų miesto bendruomenės nariais jau sutikome pirmąjį gimtadienį. Nors mums tik vieneri, bet šiandien jaučiamės jau gerokai sutvirtėję, gerokai brandesni ir svaresni. Įgyti šių savybių mums padėjo kitos mūsų Širvintų rajono bendruomenės, mūsų „vyresnieji broliai ir sesės“. Ačiū Družų, Kiauklių, Avižonių, Vileikiškių, Anciūnų bendruomenėms. Iš jų mes mokėmės, su jomis konsultavomės, stebėjome jų veiklą ir sėmėmės patirties. O gimtadienius švęsti smagu. Smagu, kad prieš metus užteko ryžto ir drąsos imtis šios iniciatyvos, vėliau ieškoti bendruomenės resursų bei stiprybių.

Kokius momentus smagiausia prisiminti?

Smagių akimirkų buvo išties labai daug. Galėčiau net teigti, kad visus metus mus lydėjo pakili nuotaika. Kai imiesi kažkokios idėjos, surėmęs galvas ieškai sprendimų ir būdų tai idėjai įgyvendinti ir paskui sulauki puikaus rezultato, džiaugsmas ilgam nepalieka. Puiku, kad pavyko įgyvendinti Kalėdinės labdaros projektą, suorganizuoti Kalėdinę mugę. Dėkingi esam prisidėjusiems ir atradusiems galimybę pasidalinti Velykinės akcijos metu. Džiugina, kad radome sprendimus įrengiant šunų ekskrementų šiukšliadėžes bei remontuojant Janonio g. krepšinio aikštelę. Labai džiaugiamės įrašę Širvintų miesto vardą į Lietuvos rekordų knygą. Ir toliau tęsime ir kviesime įmones, organizacijas bei pavienius miestiečius prisidėti prie pavasarinių švarinimosi talkų. O ir bendruomenės Užgavėnių blynų kepimo tradicija, manau, turės tąsą.

Tikriausiai ir sunkių akimirkų buvo? Kokios jos?

Sunkiausios akimirkos? Gal tokiomis galima būtų įvardinti bendruomenės kūrimosi pradžią. Kai daugelis nepatikliai į mus žiūrėjo, lygindami su kažkokios „naujos partijos“ įkūrimu, klijuodami mums „raudonųjų arba baltųjų“ etiketes. Tada pasireiškė daugiau puolimų, kuriuos reikėjo atlaikyti. Ko besiimtume, vis sulaukdavome bandymų įkasti. Tai ne tą teritoriją tvarkymuisi pasirinkome, tai mūsų viešus kvietimus prisidėti prie talkų reklamavimusi bandė įvardinti, tai perdaug iš valdžios reikalaujame, tai kodėl jų prie sienos neremiame. Paburbėjimų sulaukdavome ir dėl raginimo padovanoti ar pasidalinti nebenaudojamais daiktais, drabužiais. Bet, viskas jau praeityje… Išsiaiškinome, įrodėme ir toliau dirbame.

Visgi, kokie didžiausi pasiekimai?

Didžiausias pasiekimas- tai tvirtos bendruomenės subūrimas. Tai man didžiausias įvertinimas. Juk tam, kad uždegtum kitus, turi pats liepsnoti. Tad aš džiaugiuosi, kad pavyko sukurti erdvę bendruomenės narių saviraiškai, pavyko juos įkvėpti savanoriškai veiklai. Juk didžiausia vertybė yra meilė ir atjauta vienas kitam. Tik tokie jausmai žmones sustiprina, įkvepia vienybei, tauresniam gyvenimui bei geriems poelgiams. Džiugina ir tai, kad pavyko suburti bendruomenės jaunimo klubą. Į jaunimą žiūriu labai rimtai. Tikiu, kad galbūt jie taps ta vienijančia miestiečius jėga. Jie pasisems patirties, išmoks rašyti projektus, dalyvaus renginių, ekskursijų organizavime.

Alina, ar dažnai širvintiškiai į bendruomenę kreipiasi pagalbos, ar pavyksta jų problemas išspręsti?

Į bendruomenę kreipiamasi ne tik pagalbos. Sulaukiame skambučių ar el. laiškučių įvairiais klausimais, pasiūlymais. Širvintiškiams neduoda ramybės šunų ir kačių laikymo taisyklių pažeidimai, beglobių gyvūnų likimas, stambiagabaričių atliekų surinkimas, sąvartynai mieste ir už jo ribų, rūpestis vienišais asmenimis, žalių vejų nepriežiūra ir t.t. Visai neseniai sulaukėme skambučio dėl tvenkinio nuleidimo ir planuojamo dumblo suvertimo Kalnalaukio g. pievose tarp užtvankos ir paplūdimio. Inicijuojame ir ruošiame kreipimąsi į Savivaldybę, Tarybą, Administraciją, Gamtos apsaugos agentūrą dėl tokio sprendimo sustabdymo. Ar reikia mums mieste dar vieno „šiukšlyno“? Juk toje erdvėje galima būtų įrengti dar vieną rekreacinę zoną mieste. O tokios zonos įrengimas ant 2,5 m. dumblo sluoksnio, kuriuo planuojama nukloti pievas, neįmanomas. Jau taip daug investuota į paplūdimio, vaikų žaidimo aikštelės, pėsčiųjų tako zonos įrengimą. Po tvenkinio sutvarkymo beliktų tik sutvarkyti ir atlaisvinti nuo menkaverčių krūmynų pakrantės zonas, užsėti jas žole. Tiems darbams bendruomenė ketina pakviesti miestiečius jau kito pavasario talkos metu. Galėtume turėti vaizdingą maršrutą pėsčiųjų taku su gražiu vaizdu į miesto centrą, skulptūrą. O jei dar tą taką pavyktų pratęsti į užtvankos pusę, nutiesti tiltelį virš įlankos, dviračiais ir pėsčiomis galėtume apeiti ar apvažiuoti aplink visas marias.

Ar jaučiate kitų bendruomenių palaikymą? Ar esate bendruomenė bendruomenėje?

Kaip tik šiuo metu svarstome galimybę suorganizuoti susitikimą ir diskusiją su visomis mieste esančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomenėmis, klubais. Ieškome kontaktų, vyksta pokalbiai, diskusijos. Mes esame bendruomenė bendruomenėje. Daugelis bendruomenės narių priklauso ir kitoms bendruomenėms: mokyklų, darželių, tėvų ir vaikų, namų bendrijų, medžiotojų, sporto ir t.t. Ateityje turime viziją suburti draugėn visas miesto bendruomenes, galbūt išrinkti jų tarybą, pakviesti jas bendram darbui, įtraukti į diskusijas ir kartu priimti sprendimus miesto gražinimo, gerovės kūrimo ir geresnių gyvenimo sąlygų mieste kūrimo klausimais. Susivienijus galima daug daugiau nuveikti miesto labui, rasti gerų sprendimų, pasiekti geresnių rezultatų, daryti įtaką gyvenimo kokybei. Ir problemų identifikavimas sėkmingesnis, kai būryje įvairių interesų, įvairių tikslinių grupių žmonės.

Ar jūsų tolimesnėje veikloje, artimiausių metų planuose yra politinės veiklos planų?

Jau nuo pat pirmųjų bendruomenės kūrimo minčių, eliminavome politikavimą bendruomenėje. Šiuo metu bendruomenės nariais yra beveik visų Širvintose esančių partijų nariai, joms simpatizuojantys arba apolitiški asmenys. Mūsų susitarimu politikuoti šie asmenys turi galimybę savo partijų susirinkimuose. Bendruomenėje nesam nei „raudonieji“ nei „baltieji“. Čia esam ŠIRVINTIŠKIAI. Ir mums visai nesvarbu kokios spalvos marškinėliais vilkite. Aš pati nepriklausau nei vienai partijai, bet visuomet palaikau ir palaikysiu tuos, kurie kažką daro, tuos, kurie ieško sprendimų. Gal tie sprendimai ne visuomet populiarūs. Mes turime leisti, o dar geriau- padėti- tiems žmonėms dirbti, o ne kaišioti pagalius į ratus. Mes turime padėti tiems ratams greičiau ir sklandžiau suktis. Padėkim, o ne trukdykim tiems žmonėms dirbti. Žinoma, jei tik yra kažkokių vienokios ar kitokios korupcijos, neveiklumo apraiškų, tada kalkim prie sienos. Bet turim turėti įrodymų, faktų, o jie neturėtų prasidėti žodžiais „o kas galėtų paneigti, kad taip negalėjo būti“. Aš manau, kad būtent mūsų miesto partinių skyrių nesantaika yra priežastis šiuo metu mieste jaučiamo žmonių susvetimėjimo, susipriešinimo. Būtent dėl tos priežasties mes taip ir nepajudame iš vietos. Jei vieni ką nors pasiūlo, kitiems būtina tai užprotestuoti. Ir atvirkščiai. Taip vieni kelia savo reitingus, antri nori likti nugalėtojais kitų sąskaita, treti sužlugdyti su tikslu nei sau, nei kitam. Galvodama apie politiką pajuntu ne pyktį ar entuziazmą, bet veikiau gailestį. Kiek kartų teko stebėti, kaip metų metus pačiomis bjauriausiomis priemonėmis kovojusiems tarpusavyje politikams, vėliau dėl kėdžių tenka sudaryti sąjungas. O produktyviam darbui nelieka energijos, nes visa ji būna iššvaistyta priešrinkiminiam švilpimui, purvų drabstymui ar mojavimui vėliavomis. Taigi, besaikė kritika- tai ne kūryba. Kūryba- tai mūsų visų darbas, mūsų poelgiai, mūsų ieškojimai, mūsų sprendimai.

Ką bendruomenė veiks antrais metais, ko sieks?

Bendruomenė ir toliau pasiryžusi dalyvauti miesto gyvenime bei problemų sprendime. Miestiečių įtraukimas į vietos įvykius, bendruomeniškumo ugdymas yra pagrindinis bendruomenės tikslas. Juk tik bendromis vietos valdžios, verslininkų, jaunimo, mokytojų, kultūros darbuotojų ir visų kitų gyventojų pastangomis galima siekti, kad kraštas vystytųsi ir čia gyvenančių žmonių gyvenimas gerėtų. Tad bandysime inicijuoti valdžios atstovų ir bendruomenės narių apskrito stalo diskusijas kas mėnesį. Jų metu galėtume diskutuoti aktualiais tam metui klausimais. Gal taip pavyktų suvienyti miesto politines jėgas, akumuliuoti jas produktyviam darbui. Ieškome galimybių ir sprendimų mieste įrengti vaikų žaidimų aikštelę, saugias smėlio dėžes, įrengti lauko treniruoklių kompleksą, šunų vedžiojimo aikštelę. Taip pat mūsų planuose parko, kuriame kiekviena miesto įmonė, organizacija ar bendruomenė turėtų galimybę pasisodinti savo medį su įmonės lentele, įrengimas. Ieškome sprendimų dėl tiltelio per įlanką įrengimo ir pėsčiųjų tako pratęsimo nuo paplūdimio iki užtvankos. Žinoma, kad visiems planams įgyvendinti trūksta lėšų, susiduriame su finansavimo problema, bet ieškosime būdų kaip šią problemą spręsti, tikimės ir 2 proc. gyventojų pajamų mokesčių paramos. Žadame imtis iniciatyvos ir kviesti miestiečius prisijungti prie saugios kaimynystės projekto įgyvendinimo Širvintose. Sėkmingai bendruomenės veiklai vystyti trūksta patalpų, tad bandysime ieškoti sprendimų ir šia tema. Taip pat žadame ir toliau organizuoti renginius, kurie, tikimės, taps bendruomenės tradicija. Kviesime miestiečius į pavasarines talkas, Kalėdinę mugę, Mamyčių turgelį, vaišinsime Užgavėnių blynais, kviesime kartu patirti grybavimo bei baidariavimo malonumus, organizuosime ekskursijas ir išvykas.

Ar širvintiškiai aktyvūs žmonės? Ar turit komandą, kuri ir dešinę ir kairę gali pavaduoti?

Kaip jau minėjau, mieste jaučiamas socialinis žmonių susvetimėjimas, daug žmonių užsidariusių, jau niekuo netikinčių ir nieko nesitikinčių, pasižyminčių empatijos stoka. Tad tokie aktyvumu pasižymi nebent piktuose komentaruose, barniuose su kaimynais. Kai kurie, rūpinasi tik savo interesais ir abejingi visos visuomenės gerove. Tačiau džiaugiuosi, kad atėję į bendruomenę žmonės, čia randa visai kitokią atmosferą, čia jie randa saviraiškos galimybę. Bendruomenė stengiasi suaktyvinti žmones, įtraukti juos į visiems aktualių klausimų sprendimą. Mūsų bendruomenėje tikrai daug aktyvių žmonių ir jie įvairiai dalyvauja veikloje. Vieni aktyviau dalyvauja diskusijose, problemų sprendimuose, kiti- renginių organizavime, treti- bendravime su žmonėmis.

Ar pirmininkė planuoja vasaros atostogas? O gal jau atostogavote?

Deja, atostogų dar neturėjau. Atostogų, tokių, kokias daugelis įsivaizduoja… jūra, saulė, smėlis… Vasara man turtinga darbais, renginiais, šventėmis. Tik spėk suktis. Tad džiaugiuosi nors ir trumpomis atokvėpio akimirkomis, susitikimais su giminėmis, draugais. Jų metu aš „pasikraunu“ teigiamos energijos. Tai- mano mini atostogos. Ir aš moku jomis džiaugtis.

Ačiū už nuoširdžius atsakymus. Linkim bendruomenei sėkmės ir sutikti dar daug gražių ir prasmingų gimtadienių.

Kalbėjosi Vilma Valiukevičienė

Bendruomenės archyvų nuotraukose – pirmieji bendruomenės gyvenimo metai.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. raktas sako:

    Sveikiname!

Jūsų komentaras:


du × keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]