Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ignas Šeinius grįžta į Širvintas

Rugsėjo 13 d. Vilniaus mokytojų namuose vakaro – koncerto „Tėviškės padangėje su mėnesienos vaišėmis” metu rašytojo ir diplomato Igno Šeiniaus vardas, jo kūryba, šviesus atminimas sugrįžo, nusileido ir pasklido tarp susirinkusiųjų drauge su vasarą menančiais rugsėjo saulės spinduliais.

Renginį nepaprasta impresionizmo jausena nuspalvino pianisto Ugniaus Pauliukonio atliekama Klodo Debiusi muzika, skambėjo Širvintų mišraus choro „Dermė“, vad. Jurgos Pauliukonytės-Sarpauskienės, dainos, literatūrologė prof. Sigutė Radzevičienė pasidalijo savo atradimais ir apmąstymais apie Igną Šeinių, jo gyvenimą, veiklą bei kūrybą. Gražiais sąskambiais lietuviškąją ir švediškąją rašytojo kūrybą leido išgirsti skaitovai – Širvintų rajono Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos moksleivis Dominykas Sargelis ir Švedijos ambasados atstovė Jonė Šeštakauskaitė. Bagaslaviškio moksleivių kapela, vad. Kazio Petreikio ir Gelvonų miestelio folkloro ansamblis „Savingė“, vad. Laimutės Bikulčienės, leido pajusti susirinkusiems rašytojo gimtojo krašto melodijų, dainų bei tarmės skambumą. Vilniaus kamerinio teatro aktoriai pristatė miuziklo „Kuprelis” ištraukas. Ranginį vedė mokytoja lituanistė, Igno Šeiniaus premijos laureatė Roma Vareikienė.

2013 m. Širvintose susibūrė iniciatyvinė grupė Igno Šeiniaus paminklui Širvintose sukurti. Šiuo metu yra renkamos lėšos, visuomenei svarstyti pateikti skulptorių Henriko Orakausko ir Mindaugo Junčio sukurti idėjiniai modeliai, kurie vakaro – koncerto metu buvo pristatyti ir sostinės visuomenei.

Renginio dalyvius sveikino bei padėkas labiausiai prisidedantiems prie diplomato ir rašytojo atminimo įamžinimo įteikė Širvintų rajono savivaldybės meras Vincas Jasiukevičius, Administracijos direktorė Elena Davidavičienė, iniciatyvinės grupės pirmininkė mokytoja Danutė Miliukienė.

Tikimės, kad per kelerius metus, dar iki 130-ųjų rašytojo gimimo metinių, į žalią, jaukų, guvios Širvintos upės krante įsikūrusį mūsų miestą, po tėviškės padange, Ignas Šeinius (Jurkūnas) sugrįš. Alėjoje, pavadintoje rašytojo vardu, bus pastatytas paminklas, o kiekvienas, iš čia kilęs, čia sugrįžtantis, čia gyvenantis ar besisvečiuojantis greta galės atrasti prasmingų rašytojo posakių apie Lietuvą, gimtinę, kalbą, grožį, meilę…

_____________________________________________________________________

Šiemet, balandžio 2 d., sukako 125 metai, kai Šeiniūnų kaime, Širvintų rajone gimė rašytojas, žymiausias lietuvių literatūros impresionistas, diplomatas Ignas Šeinius (Jurkūnas).

Humanitarinius mokslus studijavęs Maskvos Šaniavskio universitete, dirbęs diplomatinį darbą Lietuvos ambasadose Danijoje, Suomijoje ir Švedijoje, 1933-1934 m. redagavo vieną pagrindinių dienraščių „Lietuvos aidą”, 1935-1939 m. buvo Klaipėdos krašto gubernatūros patarėjas. 1940-aisiais emigravo į Švediją, Stokholme gyveno iki pat mirties, 1959-ųjų sausio 15 d. 

Ignas Šeinius rašė ir lietuviškai, ir švediškai. Labiausiai skaitytojams žinomi kūriniai: romanai „Kuprelis”, „Siegfried Immerselbe”, apysakos „Mėnesiena”, „Bangos siaučia”, „Vasaros vaišės”. Visą I. Šeiniaus kūrybą skaitytojai gali rasti „Raštų” daugiatomėje serijoje, leidžiamoje Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto.

 

Širvintų savivaldybės administracijos informacija

Visas straipsnis su nuotraukomis: www.sirvintos.lt

Su Krašto naujienomis nuotraukomis pasidalino Inta Jozonienė:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]