Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rugsėjo pavojai vairuotojams ir vaikams

Emoticon making a point

„Būk atsakingas eismo dalyvis“.

Mokslo ir žinių šventei tradiciškai ruošiasi ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai, jie mokslo metų pradžiai yra numatę tas pačias prevencines priemones kaip ir ankstesniais metais.  Pareigūnai suskubo priminti saugaus elgesio kelyje taisykles, kad neištiktų nelaimė ir kiekvienas iš mūsų laimingai pasiektų kelionės tikslą. Informuoti skaitytojus apie keliuose pasitaikančias sudėtingiausias problemas ir pateikti rekomendacijas, kaip jų išvengti. Tikslas – paskatinti nebūti abejingiems ne tik savo, bet ir visų bendruomenės narių sau­gumui kelyje. Kad ir kokie būtų eismo įvykiai, jie jau yra tapę mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi. Nelaimės keliuose kartais negrįžtamai pakeičia žmonių gyvenimus, niekais paverčia visus planus ir svajones. Siekiant užkirsti kelią beprasmėms mirtims keliuose, svarbu ugdyti žmogaus sąmoningumą, priversti susimąstyti ir įsidėmėti, kad visi esame eismo dalyviai ir nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar būsime saugūs, ar sugebėsime apsaugoti kitus.

Prasideda nauji mokslo metai, svarbiausias tėvų darbas, pasirūpinti vaikų saugumu prieš mokslo metus, kad jie į mokyklą keliautų saugiai.  Rugsėjo pirmąją į mokyklų suolus sugrįš per vasarą kaimuose ar kurortuose atostogavę vaikai. Padaugės žmonių ir gatvėse, į darbus sugrįš miesto gyventojai. Visi dalyvaujantys eisme esame susiję ir vienas už kitą atsakingi, o svarbiausia – atsakingi už vaikus. Vaikų saugumas didele dalimi priklauso nuo suaugusiųjų požiūrio į saugų eismą ir pastangų apsaugoti vaiką nuo nelaimės kelyje.

Eismo įvykių, kuriuose vaikai nukenčia dėl savo neatsargumo, priežastys:

1. Dažniausiai vaikai nukenčia eidami per gatvę nenustatytoje vietoje.

2. Degant draudžiamam šviesoforo signalui.

3. Netikėtai įėję į gatvės važiuojamąją dalį ir eidami važiuojamąja gatvės dalimi, kai tai draudžiama, nenešioja atšvaitų.

4. Vairuoja dviračius tam neleistinose vietose, būna neatsargūs, nenaudoja dviratininko šalmo.

Ar vaikų kelionės bus saugios, labiausiai priklauso nuo tėvų, įtėvių, globėjų. Prieš išleisdami vaiką į mokyklą tėvai turi pasirūpinti atšvaitais,  būtinai turi priminti savisaugos gatvėse ir keliuose pagrindus. Svarbu domėtis ir žinoti, ar vaikas tikrai gatvėje elgiasi saugiai ir atsižvelgia į gautus patarimus.

MAŽAMETIS VAIKAS

Mokyklą tik pradėjusiam lankyti vaikui, einančiam vienam, reikia parinkti ne trumpiausią, bet saugiausią maršrutą. Rekomenduotina kartu su vaiku nubraižyti kelionės schemą-piešinėlį. Ji turėtų būti paprasta, vaikui suprantama, vaizdinga. Joje reikia pažymėti pagrindinius objektus, pagal kuriuos vaikas galėtų orientuotis (mano namas, krepšinio aikštelė, parduotuvė, mokykla), pažymėti pavojingiausias, ypač daug atidumo reikalaujančias maršruto vietas. Bent pora savaičių būtina su vaiku nueiti kelią iki mokyklos ir atgal. Reikia mokyti vaiką ne skubėti, o susikaupti, įsiklausyti.

 

VAIKAS PĖSČIASIS

Paaiškinti, kad per gatvę privalo eiti tik pėsčiųjų (nereguliuojamos, šviesoforu reguliuojamos, požeminės ir esančios virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių ar kelkraščių linijas. Nesant perėjų ar sankryžos – gerai apžvelgiamose gatvės ar kelio vietose, stačiu kampu, įsitikinus, kad saugu. Mokyti, kad vaikas ne staiga įžengtų į pėsčiųjų perėją, o tik įsitikinęs, kad tai saugu, automobiliui sustojus, o ir degant žaliam šviesoforo signalui nepervertintų saugumo, prieš žengdamas į gatvę pažiūrėtų į sankryžoje esančias šonines gatves. Paaiškinti šviesoforų signalų ir pagrindinių kelio ženklų reikšmes. Įteigti, kad pavojinga išbėgti į gatvę iš už stovinčio automobilio ar kitos kliūties, nes keliu važiuojantys vairuotojai negali pastebėti staiga į gatvę išbėgusio vaiko ir sustabdyti automobilio. Būtina pasirūpinti, kad tamsiu paros metu ir blogomis oro sąlygomis vaikai segėtų atšvaitus arba dėvėtų drabužius su atšvaitais.

VAIKAS KELEIVIS

Keliaujantį autobusu vaiką svarbu mokyti saugaus elgesio autobusų stotelėse: stovėti toliau nuo važiuojamosios kelio dalies krašto, išlipus iš autobuso neiti per gatvę ar kelią pro sustojusio autobuso galą ar priekį. Patariame įspėti vaikus, kad jie neprašytų vairuotojo leisti išlipti iš autobuso, maršrutinio taksi ar mokyklinio autobuso ne autobusų sustojimo vietose; užmiesčio kelių kelkraščiu ar važiuojamosios kelio dalies pakraščiu eitų prieš transporto judėjimo kryptį. Važiuojant automobiliu visada prisisegti saugos diržus, vaikai iki 135 cm. ūgio turi važiuoti tik specialiose jų ūgiui ir svoriu pritaikytose atitinkamos grupės automobilinėse kėdutėse.

VAIKAS DVIRATININKAS

Pasirūpinkite, kad vaikai dviračiu važinėtų tik leistinose vietose. Atkreipiame dėmesį, kad šiais metais (iki birželio 25-osios) Lietuvos eismo įvykiuose jau žuvo 9 dviračių vairuotojai, iš jų net 7-šviesiuoju paros metu, sužeista 160 šių eismo dalyvių, tarp jų 135 šviesiuoju paros metu.

Važiuoti dviračiu važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.( iki šiol ribojimai buvo taikomi važiuojant keliu), prižiūrint suaugusiajam važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje (kiemuose, stadionuose) dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčius elementais. Atkreiptinas dėmesys, kad tamsiuoju paros metu šie reikalavimai taikomi važiuojant ne tik važiuojamąja kelio dalimi, bet ir kelkraščiu ar dviračių taku. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Papildomi reikalavimai dviračių vairuotojams, kurie įsigaliojo  š.m. liepos 1-ąją dieną. Dviračių vairuotojams šviesiu paros metu važiuojant važiuojamąja kelio dalimi privaloma dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale –raudonos šviesos žibintas.

Pabrėžtina, kad šviesiu paros metu toks reikalavimas taikomas tik važiuojant važiuojamąja kelio dalimi. Važiuojant dviračių takais, kelkraščiu arba šaligatviu nei dėvėti šviesą atspindinčios liemenės, nei važiuoti įjungus dviračio žibintų, nereikia).

Tėvai privalo būti pavyzdys vaikams ir būdami su vaiku gatvėse, turėtų elgtis nepriekaištingai įvairiose situacijose. Policijos pareigūnai, rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu kelyje, mano, kad kiekvieno žmogaus sveikata ir gyvybė yra svarbiau nei tam tikri suvaržymai ar nepatogumai ir nereikia priešintis saugų eismą gerinančiomis priemonėmis, todėl dėvėti ryškiaspalvę liemenę ir saugos šalmą turi būti įprasta.

Rugsėjo mėnesį vairuotojai turėtų būti ypač atidūs, nes vaikai po vasaros atostogų atsipalaidavę, išsiblaškę.  Vairuotojas privalo ne tik griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių, bet ir sugebėti sutelkti dėmesį, laiku pastebėti situacijos pasikeitimą kelyje. Vairuotojams reikia turėti tam tikrų žinių, kad galėtų įvertinti, kodėl vienoje ar kitoje situacijoje vaikas taip elgiasi arba kokio elgesio iš vaiko galima tikėtis.

PASIRINKITE SAUGŲ GREITĮ

Vaikai impulsyvūs, jie gali netikėtai išbėgti į važiuojamąją kelio dalį. Ar vairuotojas sugebės sustabdyti automobilį, priklauso nuo to, kokiu greičiu jis važiuoja. Greičio viršijimas, nesugebėjimas pasirinkti saugaus greičio – viena svarbiausių eismo įvykių priežasčių ir vienas dažniausių Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Daugelis vairuotojų klaidingai mano, kad sugebės suvaldyti automobilį, važiuodami daug didesniu greičiu, negu reglamentuoja Kelių eismo taisyklės. Kelio ruožuose prie vaikų ugdymo ar mokymo įstaigų, kur važiuojamoje dalyje gali būti vaikų, yra įrengti kelio ženklai ,,Vaikai”. Šiuose kelio ruožuose ir kitose vietose, pastebėję vaikus vairuotojai turi paisyti ne tik greičio apribojimo, bet ir prisiminti Kelių eismo taisyklių 29 p.: ,,Transporto priemonių vairuotojai privalo imtis papildomų atsargumo priemonių, jeigu kelyje yra vaikų arba neįgaliųjų”.

Reikia būti atidiems važiuojant pro sustojusią transporto priemonę su vaikų vežimo skiriamuoju ženklu ar prie mokyklinio autobuso. Pasitaiko atvejų, kad vaikai išbėga į važiuojamąją kelio dalį pro sustojusio autobuso priekį ar galą.

Primename, kad  „Artėdamas prie sustojusios transporto priemonės su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais ir įjungta avarine šviesos signalizacija ar prie sustojusio mokyklinio autobuso su įjungtomis įspėjamosiomis mirksinčiomis oranžinėmis šviesomis, vairuotojas privalo sulėtinti greitį, prireikus – ir sustoti, kad praleistų vaikus ir juos lydintį asmenį. (KET 41 p.)

 

 

BŪKITE ATIDŪS KIEMUOSE

Kiemuose žaidžia, važinėja dviračiais vaikai, todėl šioje teritorijoje vairuotojai turėtų būti ypač atidūs. Primename, kad pagal KET 183 p. eismo gyvenamojoje zonoje reikalavimai taikomi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose.

Gyvenamojoje zonoje:

Pėstiesiems leidžiama vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi trukdyti transporto priemonių eismui be reikalo. Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones.(KET 180 p.)

Draudžiama: Važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu(181.1 p.)

Pagal Kelių eismo taisyklių 63 p. ,,Gyvenamojoje zonoje dviratininkų amžius neribojamas”.

Ypatingo atidumo reikia važiuojant atbuline eiga, nes dėl mažo vaiko ūgio galima jo nepastebėti, Kelių eismo taisyklių 119 p. nustatyta ,,Važiuodamas atbulas, vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams”.

PAISYKITE VAIRUOTOJŲ PAREIGŲ PĖSTIESIEMS

Ne visada vairuotojai paiso vairuotojų pareigų pėstiesiems ir eismo įvykiuose nukenčia per pėsčiųjų perėjas einantys vaikai.

Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio, vairuotojas privalo sustoti ir praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo sustoti ir praleisti į bet kurią eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas (KET 34 p.)

Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui. Važiuodamas kryptimi, kurią rodo rodyklė, įjungta papildomoje sekcijoje kartu su geltonu arba raudonu signalu, vairuotojas privalo duoti kelią pėsčiajam. (KET 35 p.)

Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą ,,Pėsčiųjų perėja”, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį. (KET 37 p.)

Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. (KET 38 p.)

Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, jeigu už jos yra grūstis, dėl kurios reikėtų sustoti, o sustojusi transporto priemonė trukdytų pėstiesiems. (KET 39 p.)

Vairuotojas privalo sustoti ir praleisti važiuojamąją dalį kertančią organizuotą vaikų grupę, jeigu ją lydintis asmuo signalizuoja reguliuotojo lazdele, skrituliu su raudonu atšvaitu ar ryškiaspalve vėliavėle. (KET 40 p.)

Visi suaugusieji eismo dalyviai gali nuo eismo nelaimių apsaugoti labiausiai pažeidžiamus eismo dalyvius – vaikus. Policijos pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, nes kiekvieno mūsų saugumas priklauso nuo mūsų pačių. Daugiausia gali prisidėti tėvai, jie yra pirmieji, svarbiausieji vaiko mokytojai ir didžiausi autoritetai, kurių pavyzdžiu sekama.  Rugsėjo mėnesį prie mokyklų esančių perėjų budės policijos pareigūnai ir jaunieji policijos rėmėjai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai sveikina visus mokytojus, mokinius ir jų tėvelius su Mokslo ir žinių diena, laikykitės saugaus eismo taisyklių, kad kelias į mokyklą ir į namus būtų saugus.

Linkime, kad į mokslo bei pažinimo pasaulį eitumėte tik gerumo takeliu.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki × = dvidešimt penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]