Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tėvai stojo ginti mokyklą ir savo vaikus

Likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos pradinukų tėvai sužinojo, kad sujungiamos dvi klasės (2 ir 4). Kad nenukentėtų vaikai, pagal pedagogų teiktą modelį, pagrindiniai dalykai vaikams būtų dėstomi atskirai, o dailė, muzika, kūno kultūra – jungiant po dvi klases – pirmą su antra, trečią su ketvirta. Todėl klasių jungimas palies kiekvieną pradinuką.

Tėvai nepritarė tokiam sprendimui ir parašė kreipimąsi Gimnazijos direktoriui, Merui, Švietimo skyriaus vedėjai ir Tarybai.

Deja, rugsėjo 1-ąją atėjus į mokyklą paaiškėjo, kad klasės sujungtos. Ypatingai skausmingai į sujungimą reagavo kelios antrokės, jau kitą dieną ašarodamos prašiusios mamų leisti neiti joms į mokyklą. Tačiau tėvai nenuleido rankų. Problemą spręsti pasikvietė rajono vadovus.

Susitikti su tėvais atvyko Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, Administracijos direktorės pavaduotoja Rasa Tamošiūnienė, Švietimo skyriaus vedėja Regina Jagminienė.

Tėvų manymu, toks mokymas paliktų nepataisomų spragų vaikų žiniose. Jie įsitikinę, kad kiekvienam mokiniui yra kur kas geriau, kai jis mokosi savo bendraamžių klasėje ir nėra blaškomas kitų klasių temomis. Juk pradinukas dar yra nesubrendęs tiek, kad galėtų dirbti su jam paskirta užduotimi ir nereaguoti į kitos klasės mokiniams dėstomą dalyką. Tėvai nuogąstavo, kad taip mokomi vaikai žinos viską ir nieko. Ypatingai kvietė atkreipti dėmesį į tai, jog visoje Lietuvoje kalbama apie prastėjantį mokinių raštingumą. Kaip vaikas išmoks be klaidų rašyti gimtąja kalba, jei vos išdėsčiusi temą mokytoja negalės jos mokiniams įtvirtinti, nes turės dėstyti kitos klasės mokiniams?

Tėvai išsakė savo pageidavimą, kad klasių komplektai nebūtų mažinami ir klasės nebūtų jungiamos. Nes, jų supratimu, klasių jungimas tolygus mokyklos naikinimui. Geros kaimo mokyklos naikinimui. Juk ne paslaptis, kad kai kurie širvintiškiai važinėja mokytis į Musninkus

Tėvai, suprasdami sunkų mokykloms laikmetį pateikė ir dar vieną sprendimo būdą. Tereikia Kernavės pradinio ugdymo skyrių perkelti mokytis Musninkų gimnazijoje. Juk septynis trijų skirtingų klasių mokinius (2, 3 ir 4 klasių) moko viena mokytoja. Tai nėra naudinga mokiniams ir yra didžiulis krūvis pačiai mokytojai. Atėję į gimnaziją Kernavės mokinukai turėtų sąlygas mokytis toje klasėje, kurioje jiems priklauso pagal amžių ir pasiekimus. Kadangi trečiokų mokytoja išėjo į pensiją, nenukentėtų Kernavės mokytoja – ji į gimnaziją ateitų kartu su savo mokinukais.

Tokiu būdu būtų išsaugotas visas pradinių klasių komplektas, Kernavės pradinukams pagerėtų mokymosi sąlygos (čia yra ir valgykla, ir būrelių pasirinkimas, biblioteka, sporto salė), o  išlaidos, skirtos Kernavės pradinio ugdymo skyriaus brangiam šildymui elektra, galėtų būti naudojamos Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos moksleivių reikmėms. Kernavės pradinukai mokyklą pasiektų tuo pačiu geltonuoju autobusiuku, kuriuo važiuoja ir vyresni Kernavės mokiniai, juo labiau, kad kai kurių jų vyresni broliai ir sesės važiuoja mokytis į Musninkus.

Siekdami išsaugoti kaimo mokyklą, kuri rajone puikiai parengia abiturientus egzaminams ir gyvenimui, kurios mokiniai ne kartą garsino rajono vardą visoje Lietuvoje, tėvai kvietė rajono vadovus atsižvelgti į logišką ir teisingą siūlymą, kuris būtų naudingas tiek mokyklai, tiek jos mokiniams.

Gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius ir atvykę svečiai sutiko, kad tėvų prašymas yra pagrįstas ir teisingas. Meras netgi priminė, kad prieš keletą metų jau buvo bandyta Kernavės pradinio ugdymo skyrių perkelti į Musninkus. Tačiau ir tuomet, ir dabar Kernavės pradinio ugdymo skyriaus tėvai nesutinka keisti vaikų mokymosi vietos. Musninkų pradinukų tėvai piktinosi, kad septynių Kernavės vaikų tėvų norai yra aukščiau už 40 Musninkų pradinukų gerovę.

Tėvai sužinojo, kad jau balandį jie turėjo būti informuoti apie klasių sujungimą. Paaiškėjo, kad gimnazijos direktorius neskubėjo to daryti sąmoningai, norėdamas apsaugoti tėvus nuo bereikalingo nerimo. Mat į vieną kaimą ketino atsikelti kelios šeimos ir mokyklą būtų papildę 10 pradinukų. Tuomet mokinių būtų pakakę normaliam klasių komplektavimui. Deja, minimos šeimos nespėjo čia įsikurti.

Po dviejų valandų karštų ginčų, kaltinimų ir tiesų ieškojimų tėvai skirstėsi nusivylę. Pažadėta, kad bus ieškoma sprendimo būdų, kad dar kartą bus peržiūrėti visi reikalavimai ir skaičiai, bet jokio konkretaus pažado negauta. O be konkretaus pažado nieko ir nesitikėta, juo labiau, kad skirstantis buvo gerokai po darbo valandų. Todėl jau buvo pradėta planuoti sekančius žingsnius, kaip išgelbėti pradines klases nuo sujungimo.

Bendromis pastangomis rastas problemos sprendimo būdas, kuris tenkina tėvus ir mažųjų mokinukų poreikius.

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Cia sako:

    pati geriausia gimnazija rajone.

  2. Širvintų miestas sako:

    Sujunkime Stuokoj, progimnazijoj ar pradinėj po dvi klases, bus apie 50-60 mokinių klasėje,tuomet sutaupysim pinigų, kad kaimo vaikai galėtų mokytis po 2 ar 3 klasėje. Jau net nebejuokinga, tikri Vasiukai, tik neaišku, kas Ostapas Benderis…

Jūsų komentaras:


penki − = du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]