Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Antrasis Širvintų krašto jaunųjų matematikų komandinis konkursas mokytojo Antano Kuliešiaus taurei laimėti

Spalio trečiasis penktadienis mūsų gimnazijoje yra ypatingas, jis skiriamas matematikos mokslo populiarinimui, mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymui tiksliųjų mokslų srityje.

Spalio 17 dieną  gimnazijoje vėl karaliavo matematika -  vyko antrasis Širvintų krašto jaunųjų matematikų komandinis konkursas mokytojo Antano Kuliešiaus taurei laimėti. Šiais metais norą dalyvauti konkurse pareiškė septynios gimnazijos: Anykščių Jono Biliūno, Klaipėdos „Ąžuolyno“, Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Kaišiadorių rajono Žiežmarių, Molėtų, Ukmergės Antano Smetonos, Ukmergės rajono Siesikų. Mūsų gimnazijai III-IV klasių komandoje atstovavo ketvirtokai Edgaras Narbutaitis ir Dominykas Česonis, trečiokai  Arnoldas Bytautas, Laura Jankovskytė, Daumantas Garnys; I-II klasių komandoje  – antrokai Arnoldas Čiplys, Auksė Ramaškevičiūtė, Rugilė Stankevičiūtė, pirmokai Norbertas Eigelis, Lukas Cikanavičius.

Komandoms užsiregistravus, visi rinkosi aktų salėje į konkurso atidarymą. Mokytoja Edita Rutkauskienė su mokiniais Luku Cikanavičiumi, Migle Kavaliauskaite ir Danieliumi Romaška parengė  miniatiūrą. Jos  motyvas – kiekvienas žmogus, ieškodamas išeities, prasmės, sprendžia gyvenime daug lygčių su daug nežinomųjų.

Gimnazijos direktorė Audronė Buzienė pristatė garbius konkurso svečius – Vilniaus universiteto Matematikos ir Informatikos instituto direktoriaus pavaduotoją profesorių Stasį Rutkauską, Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos metodikos katedros vedėją Edmundą Mazėtį, Vilniaus universiteto dėstytoją doc. Antaną Apynį, ilgametį Lietuvos Edukologijos universiteto dėstytoją doc. Juozą Šinkūną.  Vertinimo komisijos pirmininkas VU doc. Antanas Apynis, pasveikinęs konkurso dalyvius ir palinkėjęs sėkmės, išdalijo komandoms užduotis. Konkurso dalyviai mokiniai išsiskirstė į kabinetus spręsti užduočių. Kol mokiniai darbavosi,  atvykusiems matematikos mokytojams buvo suorganizuotas seminaras „Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas mokant matematikos“.  Pranešimus skaitė atvykę Vilniaus universitetų dėstytojai:  prof. dr. Stasys Rutkauskas („Kas yra begalybė?), doc. dr. Juozas Šinkūnas („Ekstremumų uždaviniai“), doc. dr. Edmundas Mazėtis ( „Geometrinių uždavinių sprendimo analiziniai metodai“).

Pasibaigus uždavinių sprendimo laikui, konkurso dalyviai mokiniai vėl rinkosi aktų salėje, čia jiems buvo skaitomos paskaitos. Profesorius Stasys Rutkauskas skaitė paskaitą tema  “Keli įdomiosios matematikos fragmentai”, jį papildė doc. dr.  Juozas Šinkūnas. Doc. dr. Antanas Apynis ir  doc. dr. Juozas Šinkūnas mokiniams pristatė konkurso uždavinių sprendimų analizę. Seminare dalyvaujantys mokytojai tuo metu vertino mokinių atliktas užduotis. Suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad šiais metais nugalėtojais tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komandos.

15.00 val.  konkurso dalyviai vėl sugužėjo į aktų salę. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir mūsų rajono svečiai- Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, Švietimo ir Sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė,  Švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė, Kuliešių šeimai atstovavo Vytautas Kuliešius.

Širvintų meras iškilmingai įteikė mokytojo Antano Kuliešiaus vardo Didžiąją Taurę  Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos III-IV kl. komandai. Antrąją vietą vyresniųjų klasių grupėje iškovojo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos komanda, trečiąją – Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. Mokytojo Antano Kuliešiaus vardo Mažąją Taurę laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos I-II kl. komanda, ją komandai iškilmingai įteikė mokytojo sūnus Vytautas Kuliešius. Antrąją vietą jaunesniųjų klasių grupėje iškovojo Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijos komanda, trečiąją – Ukmergės Antano Smetonos gimnazija.

Džiaugiamės, kad gimnazijoje turime tokį renginį, kurio pagrindinis tikslas yra ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, skatinti domėjimąsi matematikos mokslu.

Rūta Švelnikienė

Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]