Siūlomas nemokamas maitinimas priešmokyklinukams ir pirmokams    Skelbiame konkursą „Mano laimikis“    Kas yra Visa Waiver Programa ir Visa Waiver šalys?    Derliaus šventėje gausybė nominacijų, apdovanojimų ir prizų protmūšio laimėtojams    Tiesioginis valdymas Širvintų rajono savivaldybėje kol kas neįvedamas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Atsargos majoras Albertas Daugirdas: „Lietuvoje besigydantys ukrainiečiai yra tikri savo šalies patriotai“

Spalio 11 d. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje besigydančius ukrainiečius karius savanorius aplankė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus (LKKSS VAS)  valdybos pirmininkas atsargos majoras Albertas Daugirdas. Susitikęs su ukrainiečiais, atsargos majoras kariuomenės kūrėjų ir karių vardu perdavė jiems už LKKSS VAS ir Afganistane tarnavusių karių lėšas nupirktas karines uniformas ir batus.

 „Turime daug ko iš šių žmonių pasimokyti: drąsos, ryžto, atsidavimo ir pasiaukojimo. Tai tikri savo šalies patriotai, nepabijoję šaliai sunkiu metu imti ginklą ir kovoti,“ – apie ukrainiečius kalbėjo atsargos majoras Albertas Daugirdas.

 „Ukrainiečiai, kurie buvo sužeisti gindami savo šalį, yra verti didžiausios pagarbos, tad jų pageidavimas turėti naujas uniformas, mūsų Sąjungos nariams buvo garbės reikalas,“ – apie Lietuvoje gydomus ukrainiečius kalbėjo atsargos majoras Albertas Daugirdas. Atsargos karininkas, pabendravęs su ukrainiečiais, taip pat pažymėjo, kad nepaisant to, jog dauguma jų greičiausiai jau negalės sugrįžti į rikiuotę, tačiau širdyse – visi jie išliks kariai, pasiryžę aukotis vardan kitų ir savo šalies.

 Susitikime A. Daugirdas taip pat pasidalino ir savo patirtimi, kaip 1991 metais prisidėjo prie šalies nepriklausomybės išsaugojimo, su kokiais sunkumais teko susidurti kuriant Lietuvos kariuomenę. Ukrainiečiai papasakojo su kokiais sunkumais jiems teko susidurti Ukrainos rytuose, pasidalino mūšiuose įgyta patirtimi ir palinkėjo, kad panaši situacija nepasikartotų Lietuvoje.

 Be LKKSS VAS narių ir jų draugų surinktų lėšų (2633 Lt), rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrities skyriui perduoti ir du tūkstančiai Jungtinių Amerikos valstijų dolerių. Šias pinigines lėšas daugelio Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėse tarnavusių karių vardu perdavė paskutiniosios – PAG-17 pamainos štabui vadovavęs majoras Darius Bernotas.

 ,,Tiek PAG-17, tiek ir ankstesnių rotacijų Lietuvos kariai petys į petį tarnavo su Ukrainos kariuomenės kariais Goro provincijoje Afganistane. Vienas iš faktorių, lėmusių  sėkmingą šios misijos įvykdymą, neabejotinai buvo ir Ukrainos karių profesionalumas bei atsidavimas užduoties įvykdymui. Pastaruoju metu parama reikalinga Ukrainos kariams, tad daugelio PAG rotacijų vadai palaikė iniciatyvą paaukoti dalį PAG karių gerovei plėtoti nepanaudotų lėšų Ukrainos kariams paremti, tokiu būdu simboliškai, nekarinėmis priemonėmis, pagelbstint jiems“, – perduodamas pinigus tuomet kalbėjo mjr. D. Bernotas.

Informaciją parengė LKKSS VAS.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× devyni = penkiasdešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]